Skocz do zawartości

Bucker Jungmann


tom000

Rekomendowane odpowiedzi

Linki możesz zrobić z żyłki od kosiarki (żółte) te co naciągają całą konstrukcję a te drugie ustalające wznios z stalowych plecionek i tak ci na pewno wytrzyma tu masz 2 fotki może złej jakości bo są stare ale mniej więcej widać.

 

jun1eo1.jpg

 

ju2ke7.jpg

 

I napisz mi jak będziesz chciał te plecionki to ci podeśle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

Dzięki wielkie! Jasne że chcę :mrgreen: (na PW napiszę co i jak)

Widze że też budowałeś Jungmanna z planów w modelarzu. Czy Oriętujesz się może czy statecznik pionowy który jest w tym modelu ma swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości? Na zdjęciach tego samolotu statecznik ma pionową krawędź natarcia a w tych planach jest ukośny.Ja już mam wycięte żebra pod statecznik ukośny i zastanawiam się czy jest to na tyle kardynalny błąd aby wycinać nowe żebra.

Dla ciekawostki budowałem ten model w czasach gdy o balsie czytałem w modelarzu a niewidziałem jej nigdy na oczy:) żebra skrzydeł robiłem z kory akacji :shock: .Silnik Zrobił mi tata wg mojego pomysłu.Był napędzany z kompresora a działał jak silnik na co2. Modelem latałem w kółko a jako linka służyła rurka akwariowa połaczona z kompresorem :mrgreen: Śmieszne to było bo nie wystarszało mocy na normalny lot i trzebabyło pomagać ręcznie. Po ok 10 kółkach skręcona rurka się załamywała ...

MAm jeszcze ten model u rodziców to podeśle fotki jak u nich będę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ja codziennie przy modelach spędzam około 6 godzin a modelarstwem zajmuje się ze 20 lat to jakąś wprawę już mam .

Przeszedłem już modele na uwięzi combaty i akrobatki modele rc z napędem samozapłonowym itd.,itd... wiele tych modeli było .Modele budowałem wraz z kolegą Grześkiem razem tyle czasu bawimy się modelarstwem lotniczym ale to by było dużo opisywania i wiele zdjęć a co do prędkości budowania to poproszę o nie ZAPESZANIE !!!

Ale to nie w temacie sorki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam

Poniżej fotki z postępami.Górne skrzydła jak widać tylko prowizorycznie położone. Zastrzały skrzydeł będą z prętów szklanych 3mm oklejonych sklajką dla uzyskania kroplowego kształtu. Baldachim z prętów stalowych 3mm.

 

531f650c67dc479bmed.jpg

 

fa6067049bc75324med.jpg

 

7a9c909fcfd544d3med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Mam mały problem podczas tworzenia baldachimu. Chcę go zrobić z pręta 3mm. Dziś przez 2 godz próbowałem powyginać i dopasować do siebie pręty ale efekt końcowy mnie nie zadowala i będę robił odnowa (Jest minimalnie krzywo a w przypadku baldachimu to niedopuszczalne). Robiłem to tak że górny płat unieruchomiłem w stosunku do kadłuba i wtedy wyginałem pręty .Teraz chyba będę robił tak że zrobię baldachim z cienkiego drutu (np. 1mm) a jak będzie wszystko ok. to skopiuje kształt na właściwych prętach. Co o tym myślicie?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak skopiujesz? Najprościej byłoby zrobić wzornik i na nim wyginać. Dla mnie to też mordega wyginać drut np na podwozie od fi 3mm w górę. Ale robiłem to tak: na obu prętach zaznaczałem linie, od ktorej zacznie się zginanie. Potem w imadło i młotek. oczywiście zawsze ustalałem by zaznaczone miejsce wypadało równio na krawędzi imadła. Częste sprawdzanie kątomierzem i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAjbardziej mnie wku... to że jak ustawiłem górny płat na konstrukcji mającej zapewnić "prostość" to przy każdym pasowaniu pręta wszystko mi się przestawiało. Z tymi cienkimi druikami to skopiowałbym w zasadzie tylko miejsca gięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Rysujesz sobie najpierw na kartonie wzór tej podpórki i tam gdzie ta podpórka wchodzi w kadłub na kartonie wywiercasz otwory jak będziesz to wyginał to po zgięciu pręta włożysz go w te otworki i lepiej będzie ci pasować drut do szablonu z kartonu i resztę tak jak piszą imadło ,młotek i wyginasz tak długo aż będzie się zgadzało z szablonem potem na odwrocie kartonu wyginasz następną podpórkę zakładasz to na kadłub i musi być wszystko prosto i ok.

 

Tak to ma wyglądać ,potem na odwrocie szablonu robisz taka samą podpórkę ,będzie ok.

(na tym kartonie to tylko tak prowizorycznie narysowałem )

 

84993367uq8.jpg

 

Może zrób 1 tą podpórkę nie tak jak na planach z 2 prętów tylko z 3 i całość zlutuj owijając lutowanie drucikiem .Pierwsze lutowanie tak jak na planach pokazane a drugie lutowanie zrób tam gdzie podpórka wchodzi w skrzydło koło natarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.