Skocz do zawartości

Zdjęcie

NIMBUS 4,55m

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Wieczu

Wieczu
  • Modelarz
  • 8 postów

Napisano 19 luty 2007 - 15:36

piekny, piekny i jeszcze raz piekny...
powodzenia :)

#2 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 18 luty 2007 - 20:53

Zapomniałem napisac :D

Dziś robiłem testy, wypadły całkiem pozytywnie. Skrzydła złożone razem mają SC przesunięty tylko o 5mm w strone cięższego skrzydełka. Czyli rozkład mas w skrzydłach jest mneij więcej wyważony :D Te 5mm to znikoma różnica i wszystko trzeba jeszcze sprawdzić po zmontowaniu z kadłubem.

W środe może wyprowadze go na dworek i postaram się z pomocnikeim poskładać skrzydła i sprawdzić to co TomekW mówi o trzpieniach :D

#3 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 18 luty 2007 - 12:46

przyjechałeś, zabrałeś , ucikeś i zostawiłeś mnie samego z rozdartym sercem!!!

Tomku jeszcze wróce :D

:lol:

Do pilatusa to pogadaj z malinem bo takie mae to on ma opanowane :D mnie zawsze kręcił ptaszyska :D

A tak serio to poszukaj czegoś dzikowego :D

#4 Tomek_W

Tomek_W
  • Modelarz
  • 29 postów

Napisano 18 luty 2007 - 11:46

Co do składania, to tam bardzo ciasno wchodzi ten łącznik skrzydeł jeden w drugiego. W praktyce ktoś musi Ci dopychać skrzydła do kadłuba, sam nie zepniesz. Myślałem co by skrócić nieco wewnętrzny łącznik, ale przyjechałeś, zabrałeś , ucikeś i zostawiłeś mnie samego z rozdartym sercem!!!

Teraz za karę musisz mi dać namiary na coś mniejszego i lżejszego co by nasz Pilatus na 40 ccm pociągnął .

#5 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 18 luty 2007 - 11:29

Oj Ci powiem marzy mi się modelarskie spotkanie w górach. Jak t tby było fajnie gdyby wszyscy z forum co latają szybolami się gdzieś spotakali na wspólne latanko i nie tylko. Ja na ten Żar mam z 800km jak nie więcej i w tym problem (kaska), ale może się kiedyś uda....

#6 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 18 luty 2007 - 11:23

malin w czym masz problem ?? wpadnij na Żar :D

#7 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 18 luty 2007 - 11:13

Wznosi się samoczynnie :lol: Bo w fmsie predkość opadania jest sporo przesadzona , kominy sporo za mocne i za dużo ich. Fms daje ci sporo przy nauce laania, jedak bardzo słabo odwzorowuje warunki latania. Nawet witru w nim nie ma :lol: Ot cały fms.

Model 4,5m ma, a co za tym idzie : większy może wiecej , ma wiekszą doskonalość ,spore wydłużneie płata, lepsze osiągi ....

W rękach dobrego pilota model latać będzie napewno super :lol:

Bardzo chciałbym coś tak wielkiego zobaczyć na swe oczka na żywca. To musi byc widok, a jaki on będzie superancki cień na ziemi dawał.

#8 GośćAnonymous_*

GośćAnonymous_*
  • Guests

Napisano 18 luty 2007 - 09:06

No oczywiście, nie wiem czy wiecie, ale w FMS'ie można latać tym nimbusem tylko on jakoś mocno dziwnie się zachowuje samoczynnie sie wznosi. No ale mniejsza o to. Model faktycznie mógłby za elektrownie robić :D

#9 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 18 luty 2007 - 01:23

Strach tym latać :wink:

Przesadzasz :D Odlatujesz 1km od siebie i model widzisz i traktujesz jak by to był 1m elektryk :D

#10 Tomek

Tomek
  • Modelarz
  • 1773 postów

Napisano 18 luty 2007 - 01:20

Szybol jest ogromny.
Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to zrobienie z niego elektrowni .
łopaty ma tak wielkie (skrzydła)że zasilił by pół Puław.)
Strach tym latać :wink:

#11 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 18 luty 2007 - 00:16

Gorzej, jeśli się sporo różni . Myślę, ze wiesz w czym problem.

Tomku spoko :D

Po rozmowie z Pawłem spodziewałem się gorszego efektu;) Z tym dam sobie rade :D

A co do sprawdzenia skrzydeł wystarczy je złożyć i sprawdzić gdzie wycodzi SC poprzeczne i bedzie OK .

Mam pytanko składałęś go w całość ?? i blokowałeś te czpienie ?? Bo jakoś mie nie pasują zbytnio :(

#12 Tomek_W

Tomek_W
  • Modelarz
  • 29 postów

Napisano 17 luty 2007 - 22:44

Nie ważyłem go aż tak dokładnie, faktycznie spora różnica. Sprawdź podpierając skrzydło,gdzie leży środek masy lewego i prawego (w jakiej odległości od nasadowego żebra) . Jeśli ta odległość jest podobna, to nie powinno być większych problemów . Gorzej, jeśli się sporo różni . Myślę, ze wiesz w czym problem.

#13 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 17 luty 2007 - 22:26

Co za bestia :) będę pierwszy na lotnisku aby to zobaczyć :wink:
Ze swoim doświadczeniem doprowadzisz model do stanu używalności

teraz to przesadziłeś :D Ja nie umie budować i naprawieć modeli :D

#14 tomson

tomson
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 17 luty 2007 - 20:22

Co za bestia :) będę pierwszy na lotnisku aby to zobaczyć :wink:
Ze swoim doświadczeniem doprowadzisz model do stanu używalności

#15 GośćAnonymous_*

GośćAnonymous_*
  • Guests

Napisano 17 luty 2007 - 19:47

Ta różnica :shock: musisz coś z nią zrobić motylu, nie może być coś takiego, chyba że chcesz ku ucisze widzów zakończyć dziewiczy lot efektownym korkąciągiem śrubowanym mniej więcej M500 ( :lol: ), z efektownym kretem do samych skrzydeł. Jedyna opcja:
późniejsze doważanie jednego skrzydła, lub wybieranie styropianu (o ile on tam jest) z przeciwległego skrzydełka... :lol:

Pozdrawiam, Bartek.

#16 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 17 luty 2007 - 19:46

Szybowiec to szybowiec z silnikiem to mam akrobatki :D

Za holówką albo na zboczu :D

#17 malinn

malinn
  • Modelarz
  • 12 postów

Napisano 17 luty 2007 - 19:44

No to żeś se niezłą bestię sprawił. Ho ho ta maszyna by w moim pokoju sie nie zmieściła.

Będzie to szybol czy napęd dostanie? Czy może na zbocze ten potwór?

Gratuluje modeliku ,a raczej modleliska 8)

#18 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 17 luty 2007 - 19:33

A poniżej fotka mojego celu wyprawy do Lublina/Radawca :D no i przy okazji Puław :D

Dołączona grafika

Teraz troche o:

Rozpiętość 4,55m
profil bliżej nieznany wklęsło wypukły
Waga :
Satecznik poziomy niedokończony 65g
Statecznik pionowy nie dokończony 16g
kabinka ( kopyto??) 110g
skrzydło prawe 1443g
Skrzydło lewe 1755g
Kadłub z balastem ołowianym 2382g

czyli razem waży 5771g :) trozk emnei martwi ta różnica między skrzydłami :(

Model wyposażony w pływający statecznik typu T, ster kierunku, lotki i hamulce aerodynamiczne.

Model wymaga włożenia sporego nakładu pracy aby wzbić się w powietrze ale mam optymistyczne myśli że już w lipcu na Żar i Bezmiechowa będe mógł zabrać go razem z małym FOXem i rodziną :D jest narazie trzeci wkolejce do dokończenia ale dam rade :D