Skocz do zawartości

S8E/P


TEQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym zaprezentować mój pierwszy rakietoplan s8.

Powstał on w całości na zajęciach w modelarni. Konstrukcja standardowa; Skrzydło skorupowe bez dźwigara oklejone japonką, kadłub węglowo-kewlarowy, ogon z rurki węglowej na której końcu są stateczniki v-tail zrobione z balsy 3mm. Garść fotek gotowego modelu:

f3164d5c72c367cbm.jpg

 

5c6f3c30178c7936m.jpg

 

d863efefabc1d78fm.jpg

 

1f88a293618382b5m.jpg

 

aa477f1231f442c3m.jpg

I w czasie oblotu, w towarzystwie starego s8 @Wiecza

5ec6aa260c53fb47m.jpg

 

Model wyszedł gotowy do lotu niestety ciężki. Aż 180g przy rozpiętości 115 cm i długości 80cm. No ale nic, będę mieć model na większe wiatry :wink: Generalnie sprawuje się w powietrzu dobrze, szybuje z małym opadaniem. Zostało jeszcze poprawić kąty, oblatać na nowych kątach i można pierwszy raz lecieć na silniku ;D Zobaczymy co z tego będzie... Miejmy nadzieję że zrobię relację nie tylko z pierwszego lotu. W modelu będą silniki 40N więc mocy będzie dość dużo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wagą się nie przejmuj. Z modelu na model 20gram mniej, aż dojdziesz do 100g ;) Mój pierwszy s8 ważył 220gram. Ta konstrukcja jest porządna więc się nie martw, skrzydełka nie powinny "zaklaskać". Wyrzutnia stoi i czeka na loty, pytanie tylko kiedy chcesz lecieć na silniku?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Treningi trwają, zdjęcie jeszcze w zimowej aurze: W brew pozorom takie lądowanie miałem, model po prostu wbił się skrzydłem w śnieg.

9656c553e498f868m.jpg

Teraz tylko poczekać aż błoto na lotnisku zniknie, i można na silniku latać ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.