Skocz do zawartości

SZD 6x Nietoperz - skala 1:4


rapier

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 69
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie wiem, czy to co planuję zrobić na coś przyda ale z przebiegu dyskusji o sterowaniu modelem Nietoperza zakładam, że może tak. Otóż projektując mój modulator do nadajnika, niejako przy okazji wpadłem na pomysł, by wiele z jego funkcji przenieść do zewnętrznego miksera. I tak powstała koncepcja małego ale dość mocnego układu, który mając np. 4 wejścia i 8 wyjść będzie umożliwiał zrealizowanie praktycznie każdego pomysłu sterowania modelem. Urządzenie będzie podłączalne do komputera i tą drogą ma dostawać algorytm pracy, wyrażany w dość prostym języku, podobnym składniowo do nieśmiertelnego BASICa. Sygnały na wyjściach będą wyliczane na podstawie prawie dowolnych zależności matematycznych, włączając w to opóźnienia, ograniczanie szybkości zmian, instrukcje porównania, wyboru itp. Miała to być tania alternatywa dla ludzi posiadających proste nadajniki ale może sprawdzi się również w przypadku sterowania oporowego ? Nie wiem, na czym stanęła sprawa liczby serw, mikserów i nadajnika do tego modelu ale może to, co piszę nie jest całkowicie OT ? Znalazłem co prawda wątek opisujący połaczenie kilku prostych mikserów dodająco-odejmujących ale było to pierwsze przybliżenie i nie uwzględniało choćby steru kierunku a potem dyskusja jakoś przycichła. Czy - jeśli nie jest za późno - ktoś mógłby pokusić się o wyrażenie w miarę pełnego sposobu działania każdego serwa tego modelu w jakiś sformalizowany sposób ? Mógłbym wtedy porównać te oczekiwania z przewidywanymi możliwościami nowego miksera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poki co stanelo na 2 mixerach zewnetrznych ale jak najbardziej interesujacy jest Marku Twoj pomysl i chetnie bym nawet cos takiego przetestowal :)

Powoli zabieram sie za kadlub. i troszke rowniez pracuje nad strona bo zostal jeden niedzialajacy dzial i tak juz zostanie do konca budowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za rada Rafala, wyczep holu zostanie rozebrany a element zwalniający bedzie miał przeszlifowane krawędzie aby nie przecinal petli holu, co ponoc zdaza sie.

oj zdarza się, zdarza :) i ważne żeby serwo od wyczepu było mocne, a sam wyczep był centralnie i troszkę od dołu - tak się najlepiej sprawdza, ja osobiście mam wyczep trochę z boku i kiedy model nie leci w osi z holownikiem czasem są problemy z wyczepieniem chociaż serwo ma tyle "pary" ile waży model :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nowosci to od dzisiaj strona z projektem dostepna jest pod domena www.szd6x.pl ;)

 

Rapier - dobrze, że się wychyliłeś z tą stroną. O ile model jest palce lizać to strona nie za bardzo. Brakuje chociaż podstawowej informacji co to za projekt (skala!!!, zastosowanie?).

No i dziennik z budowy powinien być jakoś w działach - usterzenie, kadłub, skrzydła - wszystko oddzielnie. Dzisiaj wiszę na modemie i ledwo doczekałem do końca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakie może być zastosowanie modelu szybowca tego pokroju? przecież nie akrobacja 3D :P mnie strona bardzo się podoba, szczególnie jeśli chodzi o wygląd, a to że ma kilka niedociągnięć to pewnie z czasem minie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemku, wszystko zostanie zmienione.W zasadzie codziennie cos zmieniam na stronie ale priorytet ma jednak bydowa a dopiero potem strona :) Teraz jestem na etapie sklejania wreg :)

 

A tak wygladaja formatki po wycieciu

album_pic.php?pic_id=1202

 

EDIT:

Co do strony to conieco poprawilem. Dzieki Przemek za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszke czasu minelo i nietoperz gotowy ;) Postaram sie umiescic fotki jakies pod wieczor

 

EDIT: Obiecane zdjecie ;)

 

album_pic.php?pic_id=1224

 

PO wywazeniu modelik lata jak kazdy rzutek. Pieknie szybuje i ladnie reaguje na regulacje lotkami. A przeciez to tylko maly modelik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.