Skocz do zawartości

Diskus czy Ventus z CMPro


paczka

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Gość slawekmod

Discus lata jakoś tam , ale prędkość lądowania jak F-16.Wiem bo mam Discusa.Porażka.Chociaż mój jest przerobiony i wzmocniony bo rozsypał się ze dwa razy statecznik pionowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj kolego paczka nie ryzykuj z modelami szybowców z CM-PRO o których piszesz bo kończy się to niemiło, no chyba że masz doświadczenie w lotach. Ja też kiedyś kupiłem chińczyka ASW-28 2,5m. rozp. wersja moto i powiem tylko tyle że jest to walka o utrzymanie go przy "życiu" podczas lotu a zwłaszcza przy lądowaniu.Wybór oczywiście należy do ciebie ale osobiście nie polecam nic z tych rzeczy, o których piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również popieram przedmówcę. Na rcgroups wątek o discusie (lub to o ventusie było) zaczynał się od przeróbek jakie możesz zrobić by model dłużej służył. Jak dla mnie nie ma sensu kupować modelu, w którym trzeba już na początku ingerować w konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chcesz jakas dobra makiete szybowca za niewielkie pieniadze to znajdziesz tutaj

http://modelpartner.ig.pl/sklep/index.php?p=p_17&iPage=2

model jantara za 590zł discusa i ventusa widziałem modele a ventusa prawdziwego widziałem w locie - profanacja zarowno pierwowzoru jak i pojecia szybowiec. odradzam i jeden i drugi - nikt za tyle nie jest w stanie wyprodukowac porzadnej makiety szybowca nawet chinczyki. dlatego dołoz 150zł i kup jantara albo kobre za 645 - jak juz cos robic to porzadnie i robic!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyczek_RC

Chłopak od modeli z CM-Pro lepiej lata nawet deska do prasowania z tesco... Kup sobie juz lepiej nastepnego easy glidera bedziesz mial 100 razy więcej frajdy z latania i czegoś sie nauczysz. latanie tymi modelami to walka chyba że mieszkasz nad morzem czy w górach i poczekasz na 15m/s przy ktorych latają juz nawet szybowce o obciązeniu 75g/dm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy Modelarze!! Witam Was wszystkich i prosze o rade. Mam dylemat co kupic na dniach. Diskusa czy Ventusa? Prosze o rade i pozdrawiam serdecznie

 

Na dniach to kup sobie kropelki na wstrzymanie, bo obydwa powyższe "szybowce" sobie odpuść !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Nie wiem co jest dobrego, nie wiem co jest niedobrego....Modelpartner chyba ich nie produkuje tylko sprzedaje ? Pytałem, czy Twoim zdaniem to dobre makiety, z akcentem na makiety ! Ot i wszystko. Teraz widzę, że nie masz swojego zdania tylko powtarzasz co gdzieś wyczytałeś.

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopak od modeli z CM-Pro lepiej lata nawet deska do prasowania z tesco... Kup sobie juz lepiej nastepnego easy glidera bedziesz mial 100 razy więcej frajdy z latania i czegoś sie nauczysz. latanie tymi modelami to walka chyba że mieszkasz nad morzem czy w górach i poczekasz na 15m/s przy ktorych latają juz nawet szybowce o obciązeniu 75g/dm2

 

Oj toś poszedł po bandzie latam taką fabryką oporu jaką jest LO100 ,obciążenie powierzchni obecnie 81g/dm2 i lata od 8m/s ;) a i na termike się łapie. Wiec nie oceniaj modeli po obciążeniu. Fakt widzialem skrzydla discusa z CMpro i odwzorowanie profilu pozostawiało wiele do życzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma Kobuza 3, 4.5m, 13kg, obc. pow. ok. 100g/dm^2 i nieźle wozi się w termice, na zboczu go nie próbował ale jest taki plan :P zresztą był z nim w Rudzie, więc widziałeś pewnie jak lata.

 

Oj toś poszedł po bandzie latam taką fabryką oporu jaką jest LO100 ,obciążenie powierzchni obecnie 81g/dm2 i lata od 8m/s ;) a i na termike się łapie. Wiec nie oceniaj modeli po obciążeniu.

 

Panowie, te dwa modele duże są a nie jakieś 2,5 metra. Jest różnica chyba? I pamiętajcie, że duży model może więcej. Stąd obciążenia takie jakie podajecie są normalne dla tak dużych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.