Skocz do zawartości

Spitfire 1:10 z gazety DeAGOSTINI - relacja z budowy


Ładziak

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie Panowie. My cyt. "modelarze/kolekcjonerzy Spitfire'a z DA" mamy jeszcze czas na zakup pilotów do naszych maszyn ;) Przeca kolekcja skończy się pewnie gdzieś za rok albo i dłużej ;) Mało jest fajnych lalek w skali 1:10 a 1:8 trzeba jeszcze "amputować" kawałek korpusu ;)

Ale jak ktoś znajdzie jakiegoś fajnego pilota to może pochwalić się linkiem :)

Dzięki że tak intensywnie myślicie o naszych Spitach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 489
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A dla zainteresowanych - to jest Spit z gazety bo do autora filmu był wysłany mail z zapytaniem przez jednego z naszych kolegów, którzy budują Spita z DeA, i odpowiedź od autora oczywiście że to ten.

 

 

EDIT: w zwiazku z usunieciem kilku zbednych postow - nieco zmienilem tresc tego postu aby zachowac sens wypowiedzi - mammuth

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, temat dotyczy relacji z budowy tzn: zdjęcia ze sklejania modelu, problemy z tym związane itp.Każdy następny post nie na temat będzie usunięty.Proszę nie odbiegać od głównego tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie natury technicznej

w opisie budowy są wzmianki, żeby klejem cyjanoakrylowym kleić, aby się szybciej wiązało

próbowałem takim klejem ale za cholerę się nie trzyma, po prostu wsiąka...

jadę więc klasycznym klejem do drewna - coś jak wikol

trzeba czekać, ale myślę, że nie będzie najgorzej takim klejem

 

jakieś sugestie, uwagi?

 

 

Tak się składa że też robię Spita z DA i z tym poszyciem nie jest tak źle, no przynajmniej u mnie ale... wolałem kupić sobie deski balsy grubości 1,5mm 10x100 i poobklejam całe boki. Koszt niewielki a efekt zdecydowanie lepszy

 

w którym sklepie u nas robisz zakupy modelarskie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w opisie budowy są wzmianki, żeby klejem cyjanoakrylowym kleić, aby się szybciej wiązało

próbowałem takim klejem ale za cholerę się nie trzyma, po prostu wsiąka...

 

A jak kleisz ?? przy CA, należy zalewać połączenie, czyli złożyć i dwie krople na połaczenie, a nie kropla tu kropla tam i dopiero składać.

 

jadę więc klasycznym klejem do drewna - coś jak wikol

trzeba czekać, ale myślę, że nie będzie najgorzej takim klejem

 

problem z tym że metanol rozpuszcza wikol, a metanol to paliwo do silnika :D wszystko będzie dobrze do puki się nie dostaną spaliny do kadłuba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

należy zalewać połączenie, czyli złożyć i dwie krople na połaczenie, a nie kropla tu kropla tam i dopiero składać

potestuję to - dzięki

ale w związku z tym, jak kleić powierzchnie do powierzchni, kiedy nie można dać kropli na połączenie bo są tak jkaby pod spodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyl napisał: problem z tym że metanol rozpuszcza wikol, a metanol to paliwo do silnika :D wszystko będzie dobrze do puki się nie dostaną spaliny do kadłuba :D

 

 

A to dość ciekawe i istotne stwierdzenie, może inni modelarze spotkali się z czymś takim.

Aż z ciekawości zrobię test. Wikol jest klejem dyspersyjnym na bazie wody ale niektóre firmy produkują go na bazie akrylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy nie można dać kropli na połączenie bo są tak jkaby pod spodem?

Nie lej kleju na te powierznie które do siebie przylegają, tylko na ich łączenie, na szew pomiedzy nimi, weź rzadki CA on wsiąka w drewno.

Ja też na początku tak kleiłem kropla tu kropla tam i do siebie, ale zanim naniesiesz klej, połączysz elementy to CA zdąży już podeschnąć, dlatego nie jest to mocne połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.