Skocz do zawartości

Relacja z budowy modelu SMITH MINIPLANE


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako ze kolega Paweł.B udostepnil mi plany tego wlasnie modelu,oraz czesci z ABS-u na odbitke z laminatu (maska silnika oraz owiewki na kola ),bede w tym temacie opisywał budowe.Przypominam ze nie bedze to budowa zestawu firmy SIG tylko wlasna konstrukcja.Zalozenia na chwile obecna.

Waga gotowca do lotu max 1700G

Silnik max OS 46 LA (zalezy od masy calkowitej modelu jezeli bedzie duzo nizsza od zalozonej bedzie MVVS 3,5ccm).Zapraszam do relacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie bedzie budowana w doslownym odwzorowaniu materialow i konstrukcji,co zreszta juz widac po boczkach kadluba.To co widac jest ze sklejki 3mm a nie tak jak na planach balsy 6mm oblozonej do okola listwami i w dalszej czesci budowy,kadlub jest oklejony jeszcze balsa 3mm.A zastanowiam sie czy kratownice zrobic z listew sosnowych 3x3mm czy balsowych 5x3mm,ale chyba zrobie z balsowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zastanowiam sie czy kratownice zrobic z listew sosnowych 3x3mm czy balsowych 5x3mm,ale chyba zrobie z balsowych.

 

Jasne że z balsowych, ten model i tak wyjdzie ciężko, a wiadomo im lżej tym lepiej :mrgreen:.Te boczki też mogłyby być z balsy z doklejoną sklejką np. 0,3mm max 0,5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PAWEL B Bardzo ładny model :)

Masz plany tego modelu ? Bardzo chętnie bym takie coś w przyszłości zrobił

 

Hehe Bojler pisaliśmy w tym samym czasie chyba :D

 

Jesteś z samego Ostrowa, bylem 2 razy na waszym lotnisku w Michałkowej.

A model jest ok, wart zrobienia, ale ja na początek wziąłem CESNĘ 150. Niebawem relacja z budowy. Na razie przyglądam się innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.