Skocz do zawartości

Relacja z budowy modelu SMITH MINIPLANE


Grzesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Filip robie ten model z tego co mam,i staram sie zarazem uciac wage gdzie bedzie to mozliwe i ile sie da,tak zeby konstrukcja za bardzo sie nie oslabila.To miejsce o ktorym wspomniales bedzie jeszcze oklejone balsa 3mm,w celu nadania kształtu wlasciwego,ale o tym bedzie pozniej.Dzisiaj z rana wykonalem drugą kratownice, a wieczorem w stawie zdiecia z postepu budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
... Jeszcze jest nie wykończony bo robię TIGER MOTH.

Jak dlamnie jest po prostu śliczny!

Tylko litości, skróć te śruby od silnika... :twisted:

Ja pochwalę się, że mam to:

 

9e958f5a5bd626f4.jpg

 

Ale to ARF, niewiele roboty, a za cienki latacz jeszcze ze mnie, więc na razie stoi w pudle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boki masz zrobione ze sklejki 3mm i kratownicę z listewek 3x5 mm ?

Tak,podwozie bedzie pod kadlubem.

 

Grzesiu znalazłem jeszcze coś takiego, o o tym sądzisz?http://www.allegro.pl/item524866916_smith_miniplane_dwuplat_z_zestawu_sig_arf.html

Mi się podoba i nawet cena jest przystępna.

Ale bardziej odpowiadałby mi ten http://nastik.pl/smith-miniplane-p-828.html , bo miałbym satysfakcję że składałem go sam. Musiałbyś mi pomóc tylko przy pokryciu folią no i oczywiście ustawic i oblatać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olo, ja nie czekam na pochwały ale skoro nikt nic nie pisze to nie będę pisał lub edytował swoich postów po kilka razy, bo tak nie wypada. Jako, że jest dwóch konkretnie zainteresowanych forumowiczów, poprowadzę tą budowę tylko i wyłącznie na ich prośbę.

dsc02889az6.jpg

dsc02890gl4.jpg

dsc02891un8.jpg

w640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model robisz dla siebie ,my oglądamy.

Sprawdź ile miał wyświetleń Twój temat i nie pisz że nikt tym się nie interesuje.

Kawał dobrej roboty to o co tu się pytać i śmiecić w temacie? :D

Wiesz co robisz a jak załadujesz gdzieś babola to się nie martw,zaraz Ci go ktoś wypomni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodziłoby o mnie Grześ, to ja chłonę każdego posta z budów od podstaw, na którego tylko się natknę, zwłaszcza nieszwabskich samolotów IIWŚ, no a klasyczne dwupłaty to już w ogóle... A to dlatego, że zamierzam kiedyś też tak budować. Nawet klocki typu Artex to też nie to, co każdy elemencik wykonany samemu. Na razie jednak potrafię tylko składać klocki i odstawiać na bok, bo jak wystartuję, to rozwalam... :devil:

Trenuję więc na styropianach, a w międzyczasie chłonę Waszą wiedzę i doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie za zainteresowanie.A oto kadłub mozna uznać za skonczony.Cala ta konstrukcja wazy 190G,nie mam odniesienia wagowego do orginalnego zestawu zrobionego w tym stopniu,ale wydaje mi sie ze jest lzejszy jako ze do oblozenia przodu jak i wykonania podluznic uzylem balsy 2mm zamiast 3mm jak daje producent.A oto fotka,i prosba o wypowiedz w sprawie wagi.(dojdzie jeszcze poprzeczka z nakretkami do mocowania dolnego płata i półeczka na serwa i mocowanie podwozia)

 

 

dsc02892nt7.jpg

w640.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wymysliłeś z tym kasowaniem postów!

przy najbliższej okazji zważę swój kadłub i jeżeli pozwolisz to wrzucę fotkę .Mój z zestawu jest prawdopodobnie sporo cięzszy .Amerykańce daja "pancerna balsę " tak że niejednokrotnie wymieniałem 1/8 na nasza" trójkę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepan wrzuć fotke nie widze problemu.Andrzej staralem sie zrobic lekko,najgorsze ze nie bardzo jest na czym urwac tej wagi.I tak balsy do oklejenia uzylem 2mm zamiast 1/8cala,listewki tez zamiast 1/8x1/4 cala uzulem 3x5 i 3x2 balsowe połwregi zrobilem z 2mm a nie jak producent daje 1/8.Wrege silnikowom z 3mm sklejki a producent daje podwujna balsowa 1/8,silnik na balsie mocowac troche nie bardzo mi sie to widzialo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.