Skocz do zawartości

Lazy Bee, czyli jak uszczuplić zapasy depronu :)


Tomek_W

Rekomendowane odpowiedzi

Po oblataniu Islandera trzeba było pomyśleć o zajęciu na jeszcze długie wieczory. I tak sie zaczęło ;)

 

Stół ma szerokość 60 cm.

7cfe1ef1b16b83c8.jpg

 

Statecznik też. Prawie.

6e86654433f65ccc.jpg

 

Dźwigar musi być solidny... (sosna 5x2 plus depron 5mm)

fc019511b42eb7d5.jpg

 

...żeby było do czego przykleić solidne żeberka...

cb484911e086b3b0.jpg

 

 

...żeby otrzymać solidne skrzydło. Cięciwa - 29cm. Rozpiętość 100cm.

b33675d1fab08dad.jpg

 

Ciąg dalszy nastąpi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Robisz konstrukcyjne skrzydła? Uszy też? Będzie ciężko i moim zdaniem model straci swój urok. Ale powtarzam - to moje zdanie. No i wydaje mi się, że troszkę jakby mały statecznik poziomy.

A tak na marginesie - czym tniesz depron? Bardzo czyste cięcia masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei:

Model buduję wzorując sie na opisie w czeskim rc revue. Zastosowałem trochę wzmocnień balsowych w stosunku do oryginału w kadłubie i stateczniku poziomym ze względu na to że tam był grubszy i pełny depron.

Konstrukcyjny jest tylko centropłat, uszy to pojedyncza płytka wygięta na kształt profilu.

Wręgi , podłoga kadłuba i żebra płata to rowkowany depron 5 mm, pokrycie płata oraz poszycie kadłuba rowkowany depron 3 mm. Deprony to oczywiście podkłady pod panele.

Co do cięcia to tnę zwykłym ( a raczej niezwykłym) nożykiem do tapet. Już jakiś czas temu syn kupił taki metalowy nozyk z trzema bardzo ostrymi ostrzami (? ) w komplecie a jego niezwykłość polega na tym, że ni hu hu nie możemy drugi raz takiego samego trafić. Dzis trochę podgoniłem robotę, jutro mam nadzieję też, to jutro wieczorem wrzuci sie jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawym efektów. Powstaje pewnie kolejna wersja :wink: Lazy Bee to bardzo ciekawy model i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach - a przynajmniej przez swego twórcę - ale występujący w bardzo wielu wersjach. Niektróre z nich gubią troszkę ideę tego modelu - minimum masy - maksimum wytrzymałości. Zapewne pan Clancy nie spodziewał się aż takiej jego popularności :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Addriano

Czysta i staranna robota pozazdrościć u nas w modelarni też jedna tak czeka na oblot ciekaw jestem jak wasza sie bedzie sprawować w powietrzu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stateczniki z depronu 3 mm dlatego musiałem trochę powzmacniać balsą. Miałem tylko 3 i 6 mm, uważałem że z 6 będzie zbyt "pancerne". Poza tym chodziło mi o to aby model był cały z depronu w jednym kolorze. Aktualnie pszczółka się maluje, jak skończę to zapodam fotki.

 

Łukasz, oryginalnie to konstrukcja balsowa, poszukaj w googlach, depron to daleko idąca modyfikacja oryginału, można by rzec nawet profanacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
...to daleko idąca modyfikacja oryginału, można by rzec nawet profanacja.

 

Można by rzec Tomku, że daleko posunąłeś się z tą "profanacją" - nawet nie jest czerwona :lol: Nie zmienia to jednak faktu, że prezentuje się wyśmienicie :!:

 

EDIT:

 

Jak to wszystko wagowo się przedstawia w tej chwili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powiem pieknie sie prezentuje ale moja juz niestety ale juz nieistnieje poprostu ten material nielubi lat lezakowania a po drugie juz swoje wylatala i nadal mam chcec zrobic jeszcze jedna szt. bo latalem nia kolo domku w ramach treningu aby niewyjsc z wprawy

Zycze udanego oblotu (45 min najdluzszy lot tym modelem accu laptopy 2000 mAmp 2s1p)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.