Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mój pierwszy model czyli Rwd 5

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
444 odpowiedzi w tym temacie

#41 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3361 postów

Napisano 25 luty 2010 - 19:30

Musi być ten pierwszy raz. Spróbuje to zrobić i przedstawić relacje. W każdym momencie będę mógł zmienić na stare podwozie;]

Też nie do końca... W twoim przypadku podwozie główne musi być cofnięte do tyłu( jak by można było cofnąć do przodu :mrgreen: ). Robienie dwóch awaryjnych punktów mocowania podwozia w tak niedużym modelu chyba mija sie z celem ale oczywiście jest możliwe.

#42 GośćAnonymous_*

GośćAnonymous_*
  • Guests

Napisano 25 luty 2010 - 15:55

Musi być ten pierwszy raz. Spróbuje to zrobić i przedstawić relacje. W każdym momencie będę mógł zmienić na stare podwozie;]

#43 Arturrro

Arturrro
  • Modelarz
  • 13 postów

Napisano 25 luty 2010 - 15:39

Spróbować możesz, tylko czy jest sens? Więcej problemów z mechaniką skrętnej przedniej osi. Tak jak Meloonik napisał, RWD fajnie skręca na samym sterze kierunku.

W dodatku, moim zdaniem, do niego kompletnie nie pasuje uniesiona :ass:

#44 GośćAnonymous_*

GośćAnonymous_*
  • Guests

Napisano 25 luty 2010 - 13:15

Tak jakoś żeby było inaczej. Spróbować zawsze mogę.

#45 Meloonik

Meloonik
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 25 luty 2010 - 13:06

Szczerze? do RWD jakoś nie pasuje mi koło jak w boingu 747 i jescze pytanie poco? RWD nawet fajne zawraca na sterze kierunku.

#46 GośćAnonymous_*

GośćAnonymous_*
  • Guests

Napisano 25 luty 2010 - 11:11

Witam
Ostatnio przez myśli mi przechodzi ,aby w RWD zrobić przednie podwozie w sensie przednie czyli że jedno koło na przód i 2 środkowe .Głównym celem tego ma być skręcane przednie kółko. Co o tym myślicie? jak to będzie wyglądać?

#47 baxter12

baxter12
  • Modelarz
  • 18 postów

Napisano 12 luty 2010 - 23:22

Lądujesz na głównym podwoziu, więc o płozę się nie martw. Ja w swoim wkleiłem lurkę pomiedzy depron w miejscu ogona gdzie boki łącza się ze sobą. Wytrzymało.

baxter

#48 giboniek

giboniek
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 12 luty 2010 - 23:14

Chodzi o sposób zamocowania jego czy o idee drutu jako płozy? Ma ona być swobodnie ruchoma czy łączona ze sterem kierunku?

Chodzi o sposób zamocowania. Myślę, że drut będzie odpowiednim rozwiązaniem jak na tą masę modelu. Jeśli chodzi o łącznie ze sterem kierunku to raczej bym od tej idei uciekał-grozi to urwaniem delikatnego depronu zamieszczonego na zawiasach z wnętrza dyskietki. To są moje wewnętrzne przemyślenia(młodego niedoszłego inżyniera) także jestem otwarty na wszelkie sugestie bo mi zależy aby ta konstrukcja się w miarę sprawdziła. Ten projekt był spontaniczny, także wszelkie modyfikacje mile widziane.

Bardzo ciekawy projekt, ładna prezentacja. Proponowałbym jednak coś prostszego, piolowa rurka w która wetknięta jest płoza, wygięta do tyłu łukowato. Od góry i od dołu zabezpieczona podkładką, przyklejona kroplą żywicy.

Dziękuję. Też nad tym myślałem. Tylko tutaj ma znaczenie kwestia stabilności rurki a i może jej osadzenia w tym depronie. Trzeba zwrócić uwagę, że depron jest podatny na wszelkiego rodzaju siły a szczególnie jak parę razy wylądujemy nie za delikatnie to rurka może się poluzować(za mała powierzchnia styku rurki z kadłubem).

To są moje wolne myśli jeśli piszę źle to nie krzyczcie :)

Pozdrawiam.

#49 baxter12

baxter12
  • Modelarz
  • 18 postów

Napisano 12 luty 2010 - 21:12

Wyraziłem swoje zdanie na ten temat... j

Byłoby miło gdybys jeszczae przez jakiś czas swoje zdanie, zachował dla siebie. Oszczędziłoby to innym nerwów, bezsensownych postów prostujacych twoje chore teorie, a i forum mniej byłoby zasmiecone.
Bardzo ciekawy projekt, ładna prezentacja. Proponowałbym jednak coś prostszego, piolowa rurka w która wetknięta jest płoza, wygięta do tyłu łukowato. Od góry i od dołu zabezpieczona podkładką, przyklejona kroplą żywicy.
Co do kółka sterowanego za pomocą steru kierunku, to w samolocie z tak lekkim ogonem nie jest konieczny. Sama płoza bardzo dobrze się sprawuje.

Baxter

#50 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3361 postów

Napisano 12 luty 2010 - 20:55

Wyraziłem swoje zdanie na ten temat... ja bym dał sklejkę bo według mnie będzie lepsza.

To twoje zdanie jest z pewnością poparte praktyką więc może uzasadnij dlaczego sklejka jako płoza( :?: ) jest lepsza od drutu jako płoza.

#51 Meloonik

Meloonik
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 12 luty 2010 - 19:44

płoza na śnieg a na lato zakładane kółko ;)

pomysł wg mnie nawet fajny ale zamiast drutu dałbym coś mocniejszego np sklejka?.

Aż się prosisz o kolejne ostrzeżenia. Drut jest dobry bo sprężysty. Chodzi o sposób zamocowania jego czy o idee drutu jako płozy? Ma ona być swobodnie ruchoma czy łączona ze sterem kierunku? Mądre książki podają, że swobodnie ruchoma płoza czy kółko to nie najlepsze rozwiązanie.

Wyraziłem swoje zdanie na ten temat... ja bym dał sklejkę bo według mnie będzie lepsza.

#52 Janosik72

Janosik72
  • Modelarz
  • 18 postów

Napisano 12 luty 2010 - 19:13

mozna zawsze sprzeglic ze sterem kierunku gumka recepturka ale mysle ze jak juz robic to koleczko a nie ploze.

#53 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3361 postów

Napisano 12 luty 2010 - 16:10

pomysł wg mnie nawet fajny ale zamiast drutu dałbym coś mocniejszego np sklejka?.

Aż się prosisz o kolejne ostrzeżenia. Drut jest dobry bo sprężysty. Chodzi o sposób zamocowania jego czy o idee drutu jako płozy? Ma ona być swobodnie ruchoma czy łączona ze sterem kierunku? Mądre książki podają, że swobodnie ruchoma płoza czy kółko to nie najlepsze rozwiązanie.

#54 Meloonik

Meloonik
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 12 luty 2010 - 15:16

ale pomysł naprawdę fajny ;)

#55 giboniek

giboniek
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 12 luty 2010 - 15:10

Moja budowa RWD-5 zbliża się ku końcowi. Ale dręczy mnie jedna kwestia a mianowicie tylna płoza. Wpadło mi coś do głowy. Odpaliłem SW i narysowałem. Niby banalne ale może to niegłupi pomysł?

Materiały to sklejka 2mm i drut fi 1.

#56 Meloonik

Meloonik
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 12 luty 2010 - 08:54

już wiem w czym problem rzucałem go z ręki i dawałem SW do gory na maxa bo panikowalem a jak startuje z ziemi to leci ladnie ;)

#57 wother

wother
  • Modelarz
  • 13 postów

Napisano 11 luty 2010 - 10:10

Meloonik, podpierasz model 5cm od krawedzi natarcia, i tak ustawiasz wyposazenie w srodku aby model byl w rownowadze. Na poczatek polecam bardzije dowazyc model na przod.

#58 Meloonik

Meloonik
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 10 luty 2010 - 16:55

To idę przesuwać dzięki ;)

#59 Paweł R

Paweł R
  • Modelarz
  • 189 postów

Napisano 10 luty 2010 - 16:55

Tak

#60 Meloonik

Meloonik
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 10 luty 2010 - 16:53

aha teraz rozumiem czyli pakiet jedzie do przodu az bedzie ok a SC to znaczy ze tam ma sie rownowazyc?