Skocz do zawartości

Modele ESA w hali


Wodzu 7

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 40
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
a ja sie zastanawiam, czy w tych skrzydełkach są w ogóle jakieś pręty czy płaskowniki służące za dźwigar? czy wszystko sie trzyma na EPePie?

 

W pierwszym poście tego tematu masz wszystko.... oj nie doczytałeś dokładnie.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy dobrze się domyślam co kombinuje Marian z Piotrkiem

 

My nic nie kombinujemy, grzeczni jesteśmy :wink:

P S fakt to XP-75. zadnych węgli w nim nie ma (niestety z czasem co raz więcej CA).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszły łykend tj.21-22.02.09 w Warszawie w hali OSiR-u na Bemowie przy ul.Obrońców Tobruku 40 odbędą się Mistrzostwa Polski Modeli Halowych w klasach:AeroMusical,Akrobacja i Wyścig.Loty są przewidziane w sobotę 18-21 i w niedzielę 9-17.Planujemy razem z kolegami w wolnych chwilach zrobić parę pokazów walk ESA-mi w hali.Przywieziemy też parę zestawów takich modeli.Serdecznie zapraszam.Wojtek.img0060sh8.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej.

Wlasnie uzbrajam swojego kombata i mam maly dylemat - ktory z ponizszych silnikow wybrac:

pierwszy

czy

drugi

 

- Model nie bedzie sluzyl do walk tylko do polatania na hali czyms nierozbijalnym.

- Sklaniam sie w kierunku tego 2900KV - jako, ze mam taki luzem ;) , ten o KV 1700 mam przeznaczony do shocka :?

 

Jakies sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra - zostawie tego 2900KV w micro delcie i zanabede dodatkowy 1700KV :cry: do tego regulator :cry: i pewnie pincet innych rzeczy - az strach do sklepu jechac :lol:

aha - mam zamiar latac na flight power 400 mah 350 mah i kokam 450mah, aby maksymalnie na wadze zejsc.

Jedyne malowanie to bedzie kabinka pilota (2 trojkaty ;) )

Sprawdzaliscie jak sie sprawdza system pull pull w takim nieusztywnionym modelu ? - mam zle przeczucia, ze mi :ass: za ciezki wyjdzie jak zastosuje oryginalny popychacz :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ok. dzis odbyl sie oficjalny oblot mojego combacika w wersji lekkiej.

Silnik zgodnie z sugestia TooM, jak i Miszcza - HACKER A10-9L orGWS EP0843

Zasilanie Flight Power evo 20 400 mAh, Flight Power evo light 300 mAh oraz Kokam 450 mAh

Serwa 3x esky 9g.

Waga do lotu w tej konfiguracji zaczyna sie od 159 gram "az" do 180 gram.

- w sumie polatalem lacznie z pol godzinki - oblot odbyl sie na mojej ulubionej gorce Castle Hill - jako, ze pogoda w koncu byla prawie bezwietrzna :shock:

 

Namiary na gorke - http://maps.google.co.uk/maps?f=q&source=s_q&hl=en&geocode=&q=castle+hill+huddersfield&sll=-33.732335,151.005535&sspn=0.084657,0.181961&g=castle+hill&ie=UTF8&ll=53.623117,-1.770419&spn=0.001887,0.005686&t=h&z=18

Jak przewidzialem ogon jest za ciezki :( ratowalem sie trymerem wysokosci - nawet najciezsza bateria nie wywazyla poprawnie - nic to frajde mialem olbrzymia.

Niestety zabawe psul nieco (naprawde maly) wiatr - w sumie teren "zaglowy" jest - wiec model nosilo momentami w gore - dlatego zanim zmienie wywazenie polatam jeszcze na czyms plaskim aby sie upewnic .

Niestety nie mam usztywnionego ogona :wall: - wiec chybocze sie on nieco - plaskowniki weglowe juz czekaja na wklejenie.

Pomijam fakt wyrwania dzwigni od steru wysokosci (zapewne w czasie transportu) - naprawa odbyla sie podczas rozwijania linek do latawca dla corki ;)

Model nie pomalowany - wieczorem wstawie zdjecia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He,he.Mammuth a co Ty będziesz oblatywać w grudniu?Chyba jakiegoś jet'a!Pozdrawiam Wojtek.

Zlosliwcze ;) - ja tu czekam na achy i ochy i inne zachwyty, a Ty mnie tak ...? :lol:

Prawda taka, ze czasu na latanie malo - jak juz jest chwila to pogoda fatalna albo hala odwolana :(

Ale idzie do mnie KI - to bede mial w normalnej wersji tez ;) znowu :lol: poprzednik zostal potrzaskany o powyzsza gore - sprawdzalem w jak silny wiatr mozna focke wulfem latac :D

 

A oblatywac to pewnie jeta bede :lol2: - jeden juz od dawna czeka na dokonczenie :roll: :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wstawie fotki - to ochow na pewno nie bedzie :evil:

Beda beda fotki - tylko malzonke moja musze do lozka wyslac - wykrasc sie pozniej z loza owego do kuchni na nocnego papieroska, pstryknac i wstawic.

Ty myslisz, ze to takie proste jest...

EDIT:

Zdjecia dla Ladziaka - zanim znow zacznie marudzic, ze ich nie ma :lol:

 

Na zdjeciu wspomniany silniczek - mocowany na dosc grubym klocku balsowym (tak Tomku - to o tym klocku wspominalem kiedys XD ) - czemu taki gruby ? Smiglo jest na prop saverze - wiec jakby sie pochylilo - to jest mniejsza szansa na zachaczenie o EPP - poza tym chcialem jak najbardziej zmniejszyc ryzyko dociazania przodu olowiem.

 

a5336f4cfeebaf5emed.jpg

 

 

Widok ogolny - wstawilem na wypadek jakby ktos nie widzial jeszcze nigdy bialego niepomalowanego ESA :lol:

 

51fa52410e1e0852med.jpg

 

 

Wzmocnienie z nici kevlarowej zalanej CA - jednak na szalone latanie na zewnatrz to nieco za malo - widoczne bylo spore uginanie sie skrzydel przy nurkowaniu i gwaltownym zaciagnieciu wysokosci.

 

ccfd49d0c8e3bf1dmed.jpg

 

Zasilanie - wspomniane juz wczesniej Flight powery i Kokam.

 

e86a4fa7eca6eb12med.jpg

 

Tak wiec zdjecia sa - jakies marudzenie przy nich tez - Ladzia z glowy mam :faja: ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miszczu
widoczne bylo spore uginanie sie skrzydel przy nurkowaniu i gwaltownym zaciagnieciu wysokosci.

 

Jak duże? Jeśli zanurkujesz i mocno zaciągniesz ster wysokości to normalne że ESA halowe mocno "podwinie" skrzydła. Jak kiedyś wsadziliśmy do takiego modelu pakiet 1350mAh 11.1V to skrzydła wyginały się na 2 wysokości kadłuba jak nie więcej :devil:

 

EDIT: Zapomnaiłem... Oh jaki ładny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyginały się na 2 wysokości kadłuba jak nie więcej :devil:

No moze nie az tak, ale jednak - jako, ze latalem w miejscu gdzie wystepuja turbulencje - to mialem obawy, ze jak wygiecie zablokuje mi lotki to przywale - o model sie nie boje ale tubylcy jednak laza jak swiete krowy - zawsze tam gdzie sie najlepiej lata :roll: - na okrzyk - Landing - podbiegaja z tysiacem pytan - nie baczac na to, ze model jeszcze w powietrzu :crazy:

EDIT: Zapomnaiłem... Oh jaki ładny :D

dziekuje slicznie :faja: - spedzilem nad nim prawie rok (niemal nonstop), ale jak widac warto bylo o_O :lol:

(no dobra - moze ze 3 godzinki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość miszczu
No moze nie az tak, ale jednak - jako, ze latalem w miejscu gdzie wystepuja turbulencje - to mialem obawy, ze jak wygiecie zablokuje mi lotki to przywale

 

A jak mocno się wyginają? Jeśli na ~1/2 wysokosć kadłuba lub nawet troche więcej to normalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.