Skocz do zawartości

SZD Pirat skala 1/5


Janusz P.

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

jak tam prace przy piracie? jestem kolejnym kibicem, bo za jakiś czas może o nim pomyślę.

 

jak żonie pokazałem plany tego pirata (ksero od Janusza P.) to żona tylko zapytała: "gdzie będziesz go trzymać?"

 

jeśli można to prosiłbym jeszcze o szczegóły materiałowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam wszystkich obserwatorów Pirata, temat będzie do zamknięcia ponieważ prace się wleką jak przysłowiowy ślimak, do tego doszło brak robienia zdjęć bo się aparat po prostu "zwalił' i postanowiłem nie drążyć dłużej tego wątku, a szkoda by zaśmiecać forum czymś co nie da się pokazać. Model oczywiście jest na wykończeniu ale jak to mówią: Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma. Tym samym proszę osoby kompetentne o usunięcie tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumię , ale relacja staje się nie dokładną a przez to inni użytkownicy nie maja już odbioru jaki chciałem od początku przekazać. Jeżeli oblot odbędzie się pomyślnie to obiecuję że napiszę jak wszystko przebiegało, ale to już chyba w dziale filmy modelarskie, bo może będzie ktoś kto uwieczni pierwsze loty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to temat do zamknięcia? Pirata trzeba dokończyć tak jak pisze Janusz. Ja też czekam aż się ociepli żeby pomalować kadłub mojego ULSa. Potem oblatamy : Ty Pirata, ja ULSa, a potem się spotkamy u Janusza w Tarnowie ( o ile zorganizują zawody po raz drugi ) :D

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, coś mnie nawiedziło ostatnio, tylko nie wiem czy kilka dni ocieplenia, czy też bardziej prawdopodobnie zachęta od kilku użytkowników by tematu nie zamykać, co oczywiście czynię na życzenie. Niestety fotek nie ma ale jak tylko będą to już gotowego modelu, bo właśnie takim się stał, chodzi oczywiście o wykończenie a co do wyposażenia to jest zamontowany pakiet SANYO NIMH 2700 mAh 6V, wyczep z holu, włącznik zasilania, w skrzydłach serwa HS 82 MG do hamulców i do lotek, jeszcze trzeba mi zamontować serwo do wyczepu z holu HS 322 HB i serwo do steru kierunku HS 325 HB myślę że nie będzie za słabe :roll: Modelu jeszcze nie ważyłem jako kompletny ale trzymając w rękach to około 2500- 2800g. ale waga dopiero pokarze całą prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam po dłuższej przerwie i powiem tylko że model jest gotowy do lotu gdyby nie jego waga. Przed wyważeniem było 2700g. ale po musiałem doważyć 620g. ołowiu na ryjku i nie wiem czy są szanse by to latało jakoś realistycznie. Teraz mając wagę 3300g. :evil: obawiam się że z tą wagą przy rozp. 3m. może latać jak pylon. Nie wiem jak to wygląda w szybowcach więc niech wypowiedzą się bardziej doświadczeni. :? Jakieś foto gotowego modelu postaram się dożucić za kilka dni bo obecnie mam bardzo mało czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i już po oblocie, który odbył się dziś i powiem że moja praca nie poszła na marne. Model za holownikiem Telemaster o rozp. 2500 mm. leciał jak przysłowiowy baranek. Kilka fotek obrazujących nasze poczynania zamieszczę jak tylko nadejdą do mnie a ich autorem jest Marcin Meloow i dzięki mu za to jak i również pilotowi holownika Adamowi Adam B. Model po dosłownie 1 m. rozbiegu już można było trzymać lotkami w pozycji poziomej a sam lot za holownikiem nie wymagał zbyt dużo koncentracji. Hamulce jak najbardziej potrzebne bo w przeciwnym wypadku przestrzeli lotnisko. Ogólnie lot stabilny ale po przeciągnięciu lubi zakręcić się w korka, tyle że jest do wyprowadzenia. To tyle co do pierwszych wrażeń a foto jak pisałem wyżej. :jupi: :jupi:

 

cf47f4db3f359739m.jpg b543ed8a01fe2110m.jpg a067224b5f6267fdm.jpg c2daa0b735ad6114m.jpg 5f5345d595878cd8m.jpg 3b228ffbcd4433ddm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję udanego oblotu. A tak niedawno pisałeś pełne zwątpienia posty :wink:

Jeszcze kilka udanych holi, jakiś locik w termice i staniesz się fanem szybowców. :D:D

A Telemaster jako holownik jest naprawdę dobry.

Adam, myślę że 4 kilo też da radę pociągnąć. Mojego będziemy testować teraz ze śmigłem APC 19 x 10.

Tak trzymać koledzy :!:

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

gratulacje z udanego oblotu pirata,piękny model.Musisz się w niego wlatać i widzimy Cię na zawodach makiet szybowców.Musimy też spróbować dwuholu,dwa piraty za wilga to bedzie piękny widok,dawniej często widywany na aeroklubowych lotniskach,teraz prawie wcale.

 

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz się w niego wlatać i widzimy Cię na zawodach makiet szybowców.

 

Wlatać się w niego nie powinno być trudno ale co do zawodów to się zobaczy, bo jeszcze daleko do tego ale nie ukrywam że chętnie bym się pojawił i tylko ze względu na imprezę a nie na współzawodnictwo.

 

A tak niedawno pisałeś pełne zwątpienia posty :wink:

 

Fakt, pisałem bo mnie już wszystko zaczęło przerastać, ale zostało mi odpłacone udanym oblotem :jupi: :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem Wojtku że z wlataniem się w model nie powinno być problemu bo latałem akrobatem 2 m. gdzie wrażliwość na stery była spora ale teraz trzeba nauczyć się wykorzystywać warunki pogodowe bo to już nie jest silnik i śmigło, więc jestem nastawiony teraz na naukę :oops: Bądźmy dobrej myśli że się powiedzie bo z moim temperamentem to chyba skończę na zboczu :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.