Skocz do zawartości

Fox 4m S2G


Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

No moje gratulacje, piękna sztuka :mrgreen:

Fox to jest mój ulubiony szybowiec, to znaczy nigdy nie latałem ale ta sylwetka :mrgreen:

Będę śledził postępy a w końcu pewno i ja się skuszę na Foxa :D

Tak w ogóle to chyba całkiem się przestawię na szybowce... no powiedzmy w 90% :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zeby nie bylo, ze nic sie nie ruszylo :)

 

Wyposażenie:

 

SNC00208.jpg

 

Skrzydla ''uruchomione'', tzn wszystko gra i buczy.

DSCF2982.JPG

DSCF2983.JPG

DSCF2984.JPG

 

Łaczenie na sprawdzonych wtyczkach MPX

 

DSCF2980.JPG

 

Zamontowane koło

SNC00213.jpg

DSCF2969.JPG

 

W koncowce skrzydla, tam, gdzie montuje sie winglety, wyprowadzilismy kable do instalacji uruchamiajacej swiece dymne pod skrzydlem.

 

SNC00225.jpg

 

A tutaj zagadka

 

DSCF2973.JPG

 

Co to jest ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eze walnął głupotę, pozostali mieli rację :)

 

Półka robi jednocześnie za kawał balastu (to nie ołów tylko zwykła stal) oraz miejsce na mocowanie serwa wyczepu (sam wyczep jest w dziobie) oraz na dwa pakiety. Całość waży trochę ponad kilogram, więc niezła waga wyszła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dokładnie tak jak napisal Marcin.Całe szczescie ze doważyć znacznie łatwiej niż zrobić lekko.

Koledzy od 3D czytają to pewnie ze zdziwieniem , jeszcze większe zdziwienie wywołalby widok łącznika skrzydeł w Kobuzie - stal 30mm.Pełna.

Mojego Foxa robie troszke inaczej.Oba serwa stateczników są z tyłu , dziobek obciety.Nie mam perspektyw na holownik .Teraz stoję z robotą bo nie mogę kupić dużych składanych łopat .Dostępne są 18 calowe , a najlepsze byłyby 20-22 cale.Pęta stalowego nie muszę wozic , akumulator i silnik ważą 3kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.