Skocz do zawartości

PZL.46-SUM & PZL.23-Karaś.


Osa

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim to wytnę z EPP postanowiłem dokonać próby ze styropianem, głównie chodziło o sprawdzenie plików pod ploter no i właściwości lotnych modelu.

Wiem, że do „kombacenia” używa się głównie modeli myśliwców, ale ESA chyba przyjmie taki lekki taktyczny bombowiec. Generalnie powstawała wersja P-24 Karaś, ale w necie znalazłem mnóstwo fotek bliźniaczo podobnych Sumów.

Rozpiętość 798 mm

Długość 654 mm

Waga około 400g (skrzydło zostało wycięte ze styroduru, więc ciężkie)

Silnik BM2408/21

Pakiet 1000mAh (niestety WOW)

Serwa Tower Pro 9g

Kilka fotek z budowy prototypu:

496537a861759585med.jpg

f0928f2235062953med.jpg

d498d0738a2f00dcmed.jpg

W niedługim czasie powinienem mieć wycięte z EPP modele KARASIA i SUMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz orczyki pod skrzydlem (nie widze dokladnie bo na telefonie przegladam) to proponuje wstawic kawalki epp przed - jak zahaczysz przy ladowaniu to mniejsza szansa "wybicia zebow" w serwie - ja w swoim kombacie przy pierwszym ladowaniu serwo stracilem ;)

 

EDIT: ortografia :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Przepraszam za jakośc lustrzanka padła więc zostaje telefon komórkowy Sum ma brata, to Karaś...

album_pic.php?pic_id=3395

album_pic.php?pic_id=3398

 

Jak mi aparat wróci do domku to zmienię te fotki. A na wiosnę, może....może.... zdecyduję się na walkę. Na razie moje "umiejętności" pilotażowe mnie zawstydzają i nie będę się nimi chwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie spróbujesz w walce to nie złapiesz o co chodzi :-)

 

Modelik ładny i ciekawie się zapowiada, moim zdaniem trzeba od razu pomyśleć o pogrubieniu przodu kadłuba - to upodobni go do oryginału i nieco wzmocni.

 

Czy przewidujesz stałe podwozie?

Czy płat nie jest zbyt "wąski" przy kałubie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem maskę okrągłą niestety to już resztki EPP jakie miałem. Może przy następnej dostawie.

Płat jest sporo odbiegający od oryginału Karaś ma niemalże w linii prostej krawędź natarcia dlatego wymagana jest jego wymiana. Tu z resztą planuję skrzydło wyjmowalne. Co z tego wyjdzie zobaczymy. Podwozie mi się marzy to fajne karasiowe oczywiście stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmowalne skrzydło to chyba nie najlepszy pomysł w modelach z EPP. To rozwiązanie się sprawdza w "dorosłym kombacie" ale w ESA chyba lepiej kleić na stałe.

 

..... faktycznie konkurencja dla Cyber-fly się zrobiła , jak dopracujesz kształt skrzydła na bardziej "Karasiowy" to zamawiam u Ciebie ten model ... oczywiście ze stałym podwoziem :-)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.