Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf 109 G-10/K-4 Skala 1:5


Byczek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 316
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Wklejłes gołe rury?bez pochew?czy bedziesz wsuwał rura w rure.......bo nie łapie

 

Rura w rure będzie wsuwana. Mam drugą rurę o mniejszej średnicy, tyle że ona ma luzy tak ok. 2-3mm. Wydaje mi się że trzeba tą drugą mniejszą oklejić matą szklaną posmarowaną żywicą. Dobrze myśle? czy coś mam zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba troche to przekombinowałes wszystko, niepotrzebnie bedziesz zwiekszal wage modelu....zrob tak...wywal ta rure ktora wklejles,kup taka sama nowa oklej ja trzema warstwami maty po wyschnieciu wyciagasz rure i masz gotowa pochwe ktora wklejasz w skrzydla i kadlub a rure wykorzystujesz jako lacznik...prosto,lekko i sztywno bez jakis kombinacji z dwoma rurami....mam nadzieje ze pomoglem w razie problemow pisz to pomozemy

 

pzdr

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Montaż kółka ogonowego:

Tulejki (czarny kolor na zdjęciu) wykonane z starego przewodu paliwowego z Trabanta :D , resor ze sprężyny, dwie tulejki dystansowe (białe pierścienie na zdjęciu), orczyk serwa i pręt z alu. (kolor różowy, tymczasowo będzie przemalowany na czarny kolor).

fc98a4386b63b5bamed.jpg

Ujęcie z innej strony, kółko ogonowe będzie sprzęgnięnte z serwem dla kierunku

109d3ff14eff2280med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółko ogonowe montujesz na pręcie aluminiowym?? W modelu w skali 1:5? Gratuluję pomysłowości. Willi Messerschmitt pewnie w grobie się przewraca.

 

to jest gruby i sztywny pręt wzmocniony przeze mnie, obawiam się że każdy projektant samolotów załamał by się gdyby zoabczył z czego robi się modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Kółko ogonowe montujesz na pręcie aluminiowym?? W modelu w skali 1:5? Gratuluję pomysłowości. Willi Messerschmitt pewnie w grobie się przewraca.

 

Tu przyznam rację, dodatkowo jak nagwintowałeś końcówkę do mocowania uchwytu koła to podwozie złamie się zapewne w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółko ogonowe montujesz na pręcie aluminiowym?? W modelu w skali 1:5? Gratuluję pomysłowości. Willi Messerschmitt pewnie w grobie się przewraca.

 

 

Należy się sprostowanie, jest to pręt stalowy nie aluminiowy. Przepraszam za pomyłkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jest problem, podczas ruchu serwa pręt wychyla się we wszystkie strony tak być nie powinno. Czy jest na to jakaś rada jak z tego problemu wyjść. Chce oklejić dolną część skrzydła ale właśnie ten problem mi to uniemożliwia. W załączeniu przesyłam film.

http://www.youtube.com/watch?v=ZsinEoaSilM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest rada i to prosta :rotfl: drut się wygina bo lotka po wychyleniu sie maxymalnie blokuje dalszy ruch popychacza. Teraz albo masz jakiś błąd konstrukcyjny ograniczajacy wychylenia lub za długi popychacz. Sktóć go minimalnie na mocowaniu do orczyka lub zmniejsz wychylenie na serwie jesli nie ma usterki montażowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drut się wygina bo lotka po wychyleniu sie maxymalnie blokuje dalszy ruch popychacza

 

Otóż to. Tak to właśnie wygląda.

 

ECO400, taka podpora usztywni drut, czyli tak jak zakładasz, ale może spowodować uszkodzenie lotki, bo serwo będzie chciało ją przepchać dalej niż lotka może się wychylić.

 

Trzeba przesunąć punkt mocowania popychacza na orczyku bliżej osi obrotu, albo na dźwigni dalej od osi obrotu. Albo ograniczyć wychylenia programowo w aparaturze, jak już zresztą pisali koledzy wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce oklejić dolną część skrzydła ale właśnie ten problem mi to uniemożliwia

Byczek! Jak uporasz się z tym problemem to pomyśl o wzierniku aby mieć dostęp do serwa i popychacza. Ja wiem że chcesz wszystko ukryć aby model wglądał makietowo ale jak coś walnie to będziesz pruł skrzydło? Nawet w prawdziwym samolocie są otwory inspekcyjne i możliwość demontażu podzespołów bez rozwalania konstrukcji.

Pozdrawiam Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce oklejić dolną część skrzydła ale właśnie ten problem mi to uniemożliwia

Byczek! Jak uporasz się z tym problemem to pomyśl o wzierniku aby mieć dostęp do serwa i popychacza. Ja wiem że chcesz wszystko ukryć aby model wglądał makietowo ale jak coś walnie to będziesz pruł skrzydło? Nawet w prawdziwym samolocie są otwory inspekcyjne i możliwość demontażu podzespołów bez rozwalania konstrukcji.

Pozdrawiam Mirek

 

 

Dzięki, to będzie musiało być zrobione i widze to tak, nakleje balse po czym wytne taki kwadracik czy prostokącik, wzmocnie listewkami otwór po czym dam zawiaski i zasuwki lub zatrzaski. Problem odnośnie wyginania się pręta już rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.