Skocz do zawartości

Zdjęcie

Messerschmitt Bf 109 G-10/K-4 Skala 1:5

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
315 odpowiedzi w tym temacie

#41 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków
  • Imię:Kuba

Napisano 07 grudzień 2010 - 20:33

Montaż kółka ogonowego:
Tulejki (czarny kolor na zdjęciu) wykonane z starego przewodu paliwowego z Trabanta :D , resor ze sprężyny, dwie tulejki dystansowe (białe pierścienie na zdjęciu), orczyk serwa i pręt z alu. (kolor różowy, tymczasowo będzie przemalowany na czarny kolor).
Dołączona grafika
Ujęcie z innej strony, kółko ogonowe będzie sprzęgnięnte z serwem dla kierunku
Dołączona grafika
  • 0

#42 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 30 listopad 2010 - 20:30

Prace trwają, na razie jest oklejone wyloty karabinów maszynowych, oraz przednia częśc kadłuba, olejone są też lotki i klapy. Zdjęć na razie nie zamieszczam.
  • 0

#43 karlem

karlem
  • Modelarz
  • 373 postów
  • GG:
  • SkądPabianice
  • Imię:Karol

Napisano 01 listopad 2010 - 12:01

...+ dokładne spasowanie...
  • 0

#44 silvermind

silvermind
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 01 listopad 2010 - 11:45

Kuba troche to przekombinowałes wszystko, niepotrzebnie bedziesz zwiekszal wage modelu....zrob tak...wywal ta rure ktora wklejles,kup taka sama nowa oklej ja trzema warstwami maty po wyschnieciu wyciagasz rure i masz gotowa pochwe ktora wklejasz w skrzydla i kadlub a rure wykorzystujesz jako lacznik...prosto,lekko i sztywno bez jakis kombinacji z dwoma rurami....mam nadzieje ze pomoglem w razie problemow pisz to pomozemy

pzdr
Artur
  • 0

#45 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 31 październik 2010 - 13:05

Wklejłes gołe rury?bez pochew?czy bedziesz wsuwał rura w rure.......bo nie łapie

Rura w rure będzie wsuwana. Mam drugą rurę o mniejszej średnicy, tyle że ona ma luzy tak ok. 2-3mm. Wydaje mi się że trzeba tą drugą mniejszą oklejić matą szklaną posmarowaną żywicą. Dobrze myśle? czy coś mam zmienić?
  • 0

#46 silvermind

silvermind
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 30 październik 2010 - 17:23

Wklejłes gołe rury?bez pochew?czy bedziesz wsuwał rura w rure.......bo nie łapie
  • 0

#47 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 29 październik 2010 - 20:33

Krok po kroku, wklejenie rury alu, to samo zrobiłem w skrzydłach
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Wkleiłem także popychacz steru wysokości:
Dołączona grafika
  • 0

#48 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3361 postów
  • SkądGdańsk
  • Imię:Irek

Napisano 17 październik 2010 - 20:38

A tak na marginesie - ogląda ktoś "Było nie minęło" na TVP info? Jak dla mnie ekstra program.

Generalnie program OK ale wyśmiany przez koła poszukiwaczy. Za co? Np. za podkładanie fantów jako właśnie wykopanych na wizji. Innym razem starszy pan prowadzący zdecydowanie określił kawałek blaszki poszycia z kamuflażem jako od Po-2, a zdecydowanie odrzucił pochodzenie od Ju-52...Ten pierwszy raczej w caości kryty był płotnem nie licząc częsci przysilnikowej.
  • 0

#49 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 październik 2010 - 20:20

a z wraku ludzie pozabierali co mogli zabrać.

Tak zazwyczaj jest... Co do znalezionych przez Ciebie elementów ... pod żadnym pozorem ich nie niszcz! :mrgreen: Elementy żółtej farby.. trzeba by przejrzeć zdjęcia messerków i może gdzieś by dopasował. Jakie to ma wymiary?

to jak bym cię mógł prościć o ustalenie typu tego messerschmitta zrobie pomiary dla ciebie tej blachy i wyśle na priwa, stawiam piwo :)

A tak na marginesie - ogląda ktoś "Było nie minęło" na TVP info? 8) Jak dla mnie ekstra program.

Odlądam kapitalny jest, zgłoszę się do nich kiedyś. Bo znam miejsce gdzie leżą jeszcze jakieś inne szczątki leżą. ktoś mi je pokazywał. W internecie doczytałem się że to Latająca Forteca „Flak Happy Baby” i ja te szczątki widziałem, leżą w potoku, przywalone mułem.
http://www.gazeta.my...icka-cz--2.html
  • 0

#50 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3361 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 październik 2010 - 20:04

O paragrafie to tak zartobliwie trochę ale nie do końca. w myśl najnowszej ustawy o zabytkach powinniśmy zgłosić do konserwatora zabytków każy przedmiot wyprodukowany przed i do (chyba) 1945 r. To oczywiście absurd bo znalezione łuski karabinowe również temu podlegają. A jakie to dobro wytworzone :rotfl: :?:
  • 0

#51 Marcus

Marcus
  • Modelarz
  • 71 postów

Napisano 17 październik 2010 - 20:02

a z wraku ludzie pozabierali co mogli zabrać.

Tak zazwyczaj jest... Co do znalezionych przez Ciebie elementów ... pod żadnym pozorem ich nie niszcz! :mrgreen: Elementy żółtej farby.. trzeba by przejrzeć zdjęcia messerków i może gdzieś by dopasował. Jakie to ma wymiary?

A tak na marginesie - ogląda ktoś "Było nie minęło" na TVP info? 8) Jak dla mnie ekstra program.
  • 0

#52 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 październik 2010 - 19:53

To rolnika który użył kół do taczek, tez od 109 tki, lub całą wieś należałoby zamknąć do więzienia z tego powodu.

Sytuacja współczesna czy tuż po wojnie :?:

To była okupacja jeszcze, pilot niemiecki lądował awaryjnie na polu ojca mojej ciotki, wiadomo mi to z przekazów że otoczyli go partyzanci, ponoć błagał żeby go nie zabijali, że wraca do domu do żony że się żeni, ale to nic nie dało partyzanci zastrzelili go na miejscu. Wrak zostawili na miejscu zabierając karabiny i naboje. Pilota nie wiadomo gdzie pochowali a z wraku ludzie pozabierali co mogli zabrać.
  • 0

#53 krzychu-rc

krzychu-rc
  • Modelarz
  • 34 postów
  • SkądSiedlików
  • Imię:Krzysiek

Napisano 17 październik 2010 - 19:39

To rolnika który użył kół do taczek, tez od 109 tki, lub całą wieś należałoby zamknąć do więzienia z tego powodu.

Sytuacja współczesna czy tuż po wojnie :?:
  • 0

#54 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 październik 2010 - 19:38

może by uzyć jej do budowy modelu?

No chyba sobie żartujesz :!: podlegałbyś pod paragraf mówiący o niszczeniu zabytków, a te cześci już są zabytkami z uwagi na okres pochodzenia. Myslę, że lepiej byłoby oddać do muzeum w zamian za równoważny (wymiarami) kawałek duraluminium :idea:. Ja własnoręcznie wydobywałem resztki po zestrzelonym samolocie z czego największy fragment to jedna z opat śmigła. Na 99,99% pochodzi od Il-10.

Ale ale, jeszcze nie zdecydowałem że użyje ich w budowie choć byłby to zacne.
Nie wiem czy muzeum przyjmie te części, to kawałek blachy i kompas niekompletny.
A na alegro roji się od tych części.
  • 0

#55 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3361 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 17 październik 2010 - 19:18

może by uzyć jej do budowy modelu?

No chyba sobie żartujesz :!: podlegałbyś pod paragraf mówiący o niszczeniu zabytków, a te cześci już są zabytkami z uwagi na okres pochodzenia. Myslę, że lepiej byłoby oddać do muzeum w zamian za równoważny (wymiarami) kawałek duraluminium :idea:. Ja własnoręcznie wydobywałem resztki po zestrzelonym samolocie z czego największy fragment to jedna z opat śmigła. Na 99,99% pochodzi od Il-10.
  • 0

#56 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 17 październik 2010 - 18:53

Wczorajsza eksploracja na strychu u ciotki, orginalne części z wraku samolotu prawdopobnie Messerchmitta:
Blacha duralumninowa służyła jako pokrycie nie wiem z którego miejsca, ale są ślady malowania żółtego koloru jakiś pasek czy coś w tym stylu, może by uzyć jej do budowy modelu? :)
Dołączona grafika
To też część z wraku, to kompas używany w samolotach heinkla, messerchmitta:
Dołączona grafika
Jest tabliczka z napisem po niemiecku, pisze tak. "Achtung nur Stecker mit eisenfreien kontaktplatten FI 23332-2 verwenden"
Dołączona grafika
Jakieś wejście na wtyczkę:
Dołączona grafika
a tu porównania zdjęcie:
http://www.rareshop....items.php?id=31
  • 0

#57 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 15 październik 2010 - 19:57

Witam po dłużeszej przerwie.
Oto dalszy etap prac to wklejenie szuflady.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Oraz we wsunięntym weń bagnetem:
Dołączona grafika
  • 0

#58 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3361 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 22 lipiec 2010 - 18:30

W związku z powodzią jaka nawiedziła mój teren oraz stratami materialnymi

No to współczuję bardzo. Jesteś usprawiedliwiony :|
  • 0

#59 Byczek

Byczek
  • Modelarz
  • 23 postów
  • SkądKraków

Napisano 22 lipiec 2010 - 18:23

Czy temat zamarł, czy model już odleciał? :rotfl:

W związku z powodzią jaka nawiedziła mój teren oraz stratami materialnymi poniesionymi chwilowo zawieszam temat. Prace ruszą na jesieni kiedy model przeniose do modelarni w Krakowie. Pozdrawiam.
  • 0

#60 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 3361 postów
  • SkądGdańsk

Napisano 15 lipiec 2010 - 17:26

Czy temat zamarł, czy model już odleciał? :rotfl:
  • 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych