Skocz do zawartości

F2A - Modele Prędkie


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Te motorki nie są standardowe, (zaprojektowane tylko i wyłącznie do użycia w tej klasie - nigdzie indziej raczej ich nie zastosujesz) więc i śmigła do nich nie są przewidziane inne jak jednołopatowe. Dwułopatowe śmigło testowe, umożliwiające uzyskanie warunków zbliżonych do tych w locie wygląda tak:

album_pic.php?pic_id=1391

i na tym śmigiełku silnik kręci na hamowni max. czyli 38-42 tys. obr/min,

zresztą można je również zastosować do innych motorków 2,5ccm i na hamowni sprawdzić ich max. obroty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Szkoda,że dowiedziałem się dopiero teraz o tym forum. Postaram się napisać coś więcej o modelach akrobacyjnych F2B. Zapraszam na pierwsze w tym zesonie zawody modeli akrobacyjnych do Pucharu Polski do Żyrardowa w dniach 16-17 maja. Postaram się umieścić info o tych zawodach.

pozdrawiam

 

Sylwester Kubik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Zakładając ten temat przyświecała mi jedna myśl przewodnia, a mianowicie byłoby świetnie gdyby choć jeden z Kolegów zechciał zbudować model F2A i zjawić się z nim na zawodach, wszelkiej pomocy podczas budowy bardzo chętnie udzielę.

Czekam na śmiałków im Was będzie więcej tym lepiej i tym większa będzie moja radość z tego, że się udało zaszczepić bakcyla do tej ciekawej i według mnie najbardziej sprawiedliwej z kategorii. Tu liczy się tylko stoper i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Zapraszam na pierwsze w tym zesonie zawody modeli akrobacyjnych do Pucharu Polski do Żyrardowa w dniach 16-17 maja. Postaram się umieścić info o tych zawodach.

pozdrawiam

 

Sylwester Kubik

 

Jeżeli można to poprosił bym o jakieś informacje. Chciałbym się wybrać z synem, choć nie wiem czy będę miał do tego czasu licencję, bo papiery do Warszawy wysłałem 2 tygodnie temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zapraszam z modelem. Nie będzie problemu z udziałem w zawodach bez licencji. Zawody odbędą się na stadionie piłkarskim Żyrardowianki. Jadąć od strony Warszawy należy kierować się na Sochaczew. Po wyjeździe z tunelu pod torami kolejowymi na drugich światłach skręcamy w lewo i dalej za parkiem, który będzie po prawej stronie skręcamy w prawo nędzie to ulica Żeromskiego, Jedziemy prosto ok 1 kilometra. Po prawej stronie będzie boisko piłkarskie, za tym boiskiem będzie wjazd do starego parku. Tu wjeżdżamy i jedziemy tak jak prowadzi dróżka do bramy stadionu. Jeżeli syn ma model i lata to oczywiście niech startuje.

 

Niestety ja wczoraj pierwszy raz od chyba 10 lat rozbiłem w głupi sposób model . Całe szczęście ,że mam stary i nim będę latał w tym roku oczywiście do czasu zbudowania nowego.

 

Pozdrawiam

 

S.Kubik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

współczuje rozbicia modelu Panie Sylwku. Ja dzisiaj byłem trochę polatać, niestety jak do tej pory nie jestem zbytnio zadowolony z modelu. Do silnika (ASP 0.61 FS) nie mam zastrzeżeń chodzi dobrze, tylko jeszcze dość mocno się grzeje, muszę bynajmniej narazie o 3% więcej wlać do paliwa. Śmigło jak do tej pory wmiare dobre dobrałem to Bambuła, na Palikanie bardzo się model rozpędza, a na TopFlite jako tako. Wszystkie w rozmiarze 14x6. Muszę jeszcze model lekko z tyłu doważyć, gdyż po zmianie silnika zrobił się za ciężki na przód. Mam nadzieje, że do zawodów w czerwcu uporam się z nim ;) Pozdrawiam!

 

Robert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za szybką odpowiedź. Na stronie aeroklubu w kalendarzu imprez jest osoba do kontaktu i rozumiem że tam trzeba zgłosić swój akces do zawodów? Impreza jest dwudniowa więc czy jest zapewniony nocleg czy we własnym zakresie? Trochę męczę tymi pytaniami ale nie jestem zorientowany w organizacji takich zawodów bo to będzie mój pierwszy raz. Współczuje rozbicia modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj ponownie,

co do noclegów to zapewnia organizator, ale musisz wcześniej zgłosić udział w zawodach do organizatora tak jak w informatorze, który jest również na tym forum.

Jeżeli będziesz miał jakieś pytania to zapraszam na prywatnego emaila.

 

Pozdrawiam

 

S.Kubik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

Ale się zamieszanie zrobiło z tymi zawodami,

ponawiam pytanie:

Czy na Forum jest Ktoś, kto byłby zainteresowany budową modelu prędkościowego??

Oczywiście z moją pomocą w zakresie merytorycznym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że trudno jest się zmobilizować do F2A, F2C jak się nie ma pod ręka silnego ośrodka modelarskiego - tor, instruktor, współpraca i rywalizacja +pomoc na torze. Bez tych elementów komuś początkującemu IMO nie sposób zacząć. Sportu w zasadzie nie ma bez zorganizowanych ośrodków (oczywiście są wyjątki, ale raczej w RC i to klasach szybowcowych czy akrobacji)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Torów w Polsce mamy kilka:

Wierzawice k/Leżajska - w mojej ocenie najlepszy

Częstochowa - również niezły

Dąbrowa Górnicza - da się polatać lecz wymaga remontu

Gliwice - wydaje mi się że też da radę

to te które znam i na których latałem, ale z pewnością jest jeszcze wiele miejsc w których możnaby polatać modelem prędkim.

KRUUP oczywiście masz rację na łące to raczej prędkim się nie polata, potrzeba do tego w miarę równej i twardej nawierzchni...przydałaby się i siatka.

Ale zbudować model to już tak trudno nie jest, a w trakcie jakichś zawodów na pewno się spotkamy i szczegóły dogramy. Chcieć to móc.

Silnika na początek też nie trzeba od razu z górnej półki, raczej niewskazane, są dobre ruskie CSTKAM-y 2,5 i świene Rossi .15 idealne na początek i dające gwarancję polecenia co najmniej 200 km/h. Łoże i skrzydełko też można jakoś amatorskimi metodami wydłubać i zacząć latać!!

Ja zaczynałem właśnie od symetrycznego modelu na Rossiego....

Gorąco zachęcam do spróbowania myślę że warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawej i według mnie najbardziej sprawiedliwej z kategorii.

Sprawiedliwość sprawiedliwością ale jest to typowo techniczna konkurencja dla tych co kochają walkę ze sprzętem. Dla mnie latanie takim modelem nie wydaje się ekscytujące. Lot trwa krótko, po prostej i trzeba się dobrze sprężać żeby jeszcze za nim nadążyć. A może tylko mi się tak wydaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Krótki lot (im krótszy tym lepszy) jest jedynie podsumowaniem wielu przemyśleń i godzin spędzonych w pracowni. Chwila prawdy, czy to co zrobiłem przy modelu i silniku okaże się właściwe czy też nie.... Mnie osobiście czas spędzony w pracowni podczas budowy i udoskonalania sprzętu daje więcej satysfakcji niż sam lot (który raczej nie jest rekreacją, a wymaga dużej koncentracji i sporo siły fizycznej już o szybkości ruchów nie wspominając- :D jest jak bieg na 100m)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.