Skocz do zawartości

Morane-Saulnier


pacek

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

z pionowym dałem sobie spokój, będzie patent tak jak u Marka, dziś może uda mi się skończyć skrzydełko :D

 

miałem sończyć skrzydło :( ale się nie udało, za to zrobiłem póleczki na serwa :D w sumie jestem zadowolony, bo udało mi się zmieścić z serwami przed SC, jest i zong :evil: dziś rano musiałem je wyklejać, bo zamocowałem je za wysoko, chciałem żeby serwa nie zawadzały o zbiornik ale zrobiłem tak, że bowdeny zawadzały o wręgę :? się poprawi ;D , tak to już jest z prototypami i brakiem rysunków i robieniem z głowy :oops: :D

 

żeby powalczyć z przodem (łożem, osłoną silnika), muszę wyjąć silnik z Ballili na przymiarki, a być może będe chciał nią w sobotę polatać

 

ca452940f7e0a0a8.jpg

 

no i skrzydło w zasadzie skończone tyle że nie oklejone, z tym poczekam jednak do ostatecznego montażu

 

71011096b31b1b99.jpg

 

jakoś mi ta robota idzie jak krew z nosa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisałem tempo mam mizerne, udało mi się powyginać wstępnie podwozie, mocowanie zrobiłem w stylu kombat czyli kołki i guma, brakuje jeszcze paru drutów

 

3b5ae46d381c543c.jpg

 

no i kółka własnej produkcji :D może trosze za wąskie, następne będą troche szersze no i spróbuje zrobić stożkowe felgi :D

 

6504c847925da325.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamknę kadłub od dołu i go okleje (wstrętnym solarfilmem :( , oklejałem już solartexem, oracoverem, poliestrem, ale takiej załamki jak przy solarfilmie jeszcze nie miałem, myślałem że przynajmniej nie będzie prześwitywał :evil: a prześwituje lepiej niż solartex, w następnym spróbuje matowym poliestrem) to wtedy będę mógł przymocować SW i SK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to i ja pogubiem się w oznaczeniu kremowa czy antyk. Moja to chyba właśnie kremowa. W każdym bądź razie gdy przyłożysz ją do balsy to całkowicie ją kryje. Ale gdy "płótno" Solartex Antiqe przyłożę do balsy to widać nawet strukture balsy - znaczy jej włókna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się :D dziś m-s posmakował latania, co prawda nie jest jeszcze skończony, ale chęć wypróbowania go w locie była tak wielka, że mimo braku olinowania i prowizorycznego zamknięcia górnej części kadłuba, tam gdzie siedzą piloci, oblot się odbył

 

15665aa994487c08.jpg

 

wrażenia z lotu? model ma potencjał, aczkolwiek dzisiaj nie miałem okazji zbyt długo nim polatać, bo chciałem wypróbować skuteczność SW (płytowego - wersja bojowa raczej będzie miała tradycyjny układ) troche przesadziłem troche z wychyleniem :oops: :mrgreen: i w zasadzie nie była to pętla ale salto w tył no i skończyło się korkiem a że nie było wysoko tak z 10 m to po dwóch moze 3 zwitkach zakończyłem lot lądowaniem :mrgreen: przy okazji wypróbowana została dzielność konstrukcji egzamin zdany na 5 :lol: poza małymi obtarciami naskórka przy wypinaniu skrzydeł model bez szwanku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te podobno sa baaardzo skuteczne

 

oj tak, aż za bardzo :mrgreen:

co do wychyleń to zrobiłem tak na oko latać się da problem zrobił się dopiero wtedy gdy zachciało mi się sprawdzać zwrotność m-s. a zmiana na tradycyjne podyktowana jest raczej przez zastosowanie modelu do walki, przy zdezreniu z ziemią wygiął się drut łączący obie połówki sterów, prostowanie jest dość problematyczne, może dałem za mięki drut (sprycha rowerowa 2mm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie wiedziałem że będzie oblot, he??

 

:oops: bo jakoś tak nagle wpadłem na ten pomysł

 

masa wyszła 1150 bez paliwa, liczyłem na mniej jak dojdą wszystkie bambetle to pewnie wyjdzie jakieś 1200- 1250 przy drugim poszukam oszczędności, predkość wydaje mi się, że całkiem nieźle, ale to trzeba będzie porównać z Ballilą albo SE5, tak naprawde latałem na pół gwizdka, lotek tak naprawde nie zdązyłem wypróbować, reakcja na SK rewelacja na SW aż za nadto, testu lotek nie było aczkolwiek był z nimi mały problem w locie tzn w lewo na lotkach rewelacja w prawo znacznie gorzej, być moze coś nie tak z wychyleniem silnika, podejrzana jest też dzwignia na lotce, bo po oględzinach po wypadku była luźna, pytanie czy była taka przed wypadkiem?

co do foto to z lotu nie mam, może będą po drugim locie, ludki w środku też będą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.