Skocz do zawartości

Spadochron


Gromo

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Urzadzenia hamujace sa czescia modelu i nie sa jednorazowe

 

Nie jest to do końca prawda. Bywa bowiem czasami, że spadochron lub taśma starci połączenie z rakietą i wtedy często zarówno rakieta jak i pozostałe jej elementy są zaginione ;D

A tak na poważnie to między rakietą a spadochronem czy taśmą należy zastosować "hamulec" gumkę, przeglądać stan urządzenia przed każdym lotem, stosować osłony termiczne np. z waty między silnikiem, a spadochronem, a wszystko musi wyskakiwać z rakiety na lekkie wstrząśnięcie. To tylko tak pokrótce, najlepiej skierować się do pobliskiej modelarni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Mam prosbę o podpowiedź. Zbudowałem swoją pierwszą rakietę (Meteor ) i lata naprawdę super! Udało się zrobić wszystko na tyle prosto, że leci dokładnie w kierunku, w którym została wystrzelona ;) Niestety mam kłopot z osłoną termiczną między silnikiem a spadochronem - zgodnie z instrukcją stosowałem chusteczki higieniczne, ale albo były nieszczelne i nie wypychały spadochronu (wylatywała tylko głowica, a spadochron był osmalony), albo były szczelne i siedziały za mocno i w ogóle się nie przesuwały ani nie przepuszczały gazu. Na 8 wykonanych lotów spadochron wyszedł trzy razy przy czym tylko raz całkiem się rozwinął. Jaki materiał najlpiej się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasze spadochron często posypuje się talkiem jeśli jest on z folii. Pomaga to jego napelnianiu i zapobiega sklejaniu bytów. Na przekładki termiczne najlepsza jest wata. Wchodzi lekko ale szczelnie wypełnienie cały przekrój rakiety

 

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.