Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Postanowiłem podzielić się moim nowym projektem,jest to mianowicie RAVEN o rozpiętości skrzydeł 2,5m model ma być produkowany przez polskiego producenta i sprzedawny po atrakcyjnych cenach jeszce w tym roku. w moje ręce ma trafić jeszcze w marcu model numer "1". Model jak na dzisiejsze czasy przystało całolaminatowy. W miare postępu w pracach mam zamiar zamieszczać fotki ,no i oczywiście jakiś filmik z lotu.

jakaś fotka

2.jpg

i jeszcze jedna

3.jpg

i jeszcze jedna

4.jpg

i jeszcze coś

5.jpg

a to ma ciągnąć ten modelik pionowo w górę

7.jpg

podwozie

8.jpg

no i serwa

9.jpg

no i jakieś drobiazgi

10.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 165
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Rewelacyjny modelik naprawde. Sam przymierzam sie do czegos takiego tego lata, ale raczej $$ starczy tylko na budowe modelu (nie zakup, chyba ze wlasnie tylko kadluba laminatowego, po prostu lubie budowac) i zakup silnika (chyba wlasnie tez zdz 80 rv-j ew. da 85 czekam na jego testy). Serwa na lotki juz leza i czekaja. Kolega odebral w tym tygodniu troche wieksze malenstwo. 3w extra 330 3m:D Do tego 3w 150 8) Moze uda sie zrobic oblot w tym roku (wlasnie kupil dom i go wykancza, wiec nie wiadomo jak to z kasa wyjdzie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

no i jest , co prawda z półrocznym opóźnieniem ale w końcu się doczekałem RAVENA , jest to pierwszy testowy model firmy ARTEX znanej z produkcji EXTRIMA I WILGI 200 model jest cało laminatowy,dalsza produkcja będzie uzależniona od tego czy protoyp będzie latał poprawnie , całe wyposarzenie modelu zakupiłem jeszcze w grudniu tak że teraz tylko poskładac i w góre , dalsze relacje we wrześniu kiedy prawdopodobnie nastąpi oblot tego cacka,model będzie można zobaczyć na Kraśnickim Pikniku Modelarskim 11,12 08 2007

czyli w sobote i niedziele ZAPRASZAMY

 

 

raven1.JPG

raven2.JPG

raven3.JPG

raven4.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam

Po małej przerwie wznowiłem prace przy RAVENIE , model jest praktycznie gotowy do oblotu postarm sie zrobić to jak najszybciej jeśli oczywiście pogoda na to pozwoli, wczoraj po raz pierwszy odpaliliśmy i wstępie wyregulowali silnik ,jest to ZDZ 80 RV-J czyli wzmacniana 80 RV producent nie podaje mocy ale ponoć ma być zbliżona do silników 100cm ,nie mam doświadczenia z setkami ale mój ZDZ kręci na śmigle 26/12 6000 obr co daje 21 kg ciągu przy wadze modelu 11,5 kg , silnik nie trzęsie i dynamicznie wchodzi na obroty , poniżej kilka fotek

122c00e8a6f75da1.jpg

201246b5bf9f8b02.jpg

871c352ee5ba6b97.jpg

71ceb461eea691cc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.