Skocz do zawartości

Elektryfikacja trenera 40


Rekomendowane odpowiedzi

asp wedlug tabelki wazy 453g z tlumnikiem

 

silnik e-max 178g

regiel 63g

pakiet 160g

loze silnika 69

 

 

wyszlo mi 470g, przedtem liczylem z ciezszym lozem

no ale teraz itak mi wyszlo 17g wiecej

 

 

f-150, jaki ciag masz na tym zestawie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Nie mierzyłem na pewno dużo większy niż masa modelu.Model startuje z trawy po ok 10m ,wnoszenie pod kątem 40 stopni bez najmniejszego problemu.Do normalnego lotu wystarcza ok 1/3 do 1/2 gazu ,maksymalnie odkręciłem do 3/4 bo dalej już był strach tak zasuwał.Dodam że umnie rozpiętość jest tylko 1,4m (Cessna c-37)u ciebie jeżeli to standartowy trener pod 40 to raczej 1,6m.Przy tych gabarytach i wadze nie ma sensu bić się o każde 100g,jest to wielkość nieodczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asp wedlug tabelki wazy 453g z tlumnikiem

 

silnik e-max 178g

regiel 63g

pakiet 160g

loze silnika 69

 

W takim razie gdzie w takiej kalkulacji:

 

paliwo 250

zbiornik i węże 30

serwo 45

Łoże silnika spalinowego ??

 

To mnie tak i tak wyszło 308g więcej

 

Ja sie nie bede upierał ze musisz wybrać 42-50, wybierz to co da ci ~ 2500g ciagu z 4s.

 

Jedno jest pewne - nie ma sensu katować ani silnika ani regla ani akku na 3s.

 

Wybierając e maxa bedziesz używał 90% jego możliwości dla ciągu 1:1, używając 42-60 bedzie to około 70% przy porównywalnych mah pobranych z akku i znacznie mniejszych amperach pobieranych przez silnik . Z resztą i tak nie lata sie na maksymalnym gazie ani tez ciąg przy trenerze nie musi być 1:1. Jest jeszcze kwestia dostawcy

 

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=4909

 

To jest silnik podobny do tego emaxa ale zobacz jakie on prądy pobiera. Do tego

 

Power equivalent : .30 to .35 glow engine

 

A model masz klasy 40-46

 

Nie ma też sensu spierać sie o końcową wage modelu bo 100g na obciażeniu mu nie zaszkodzi, bedzie szybciej latał, ważniejsze jest to aby model nie woził zbędnego dodatkowego balastu na dziobe bo bez wyważenia na pewno nie poleci poprawnie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego nie uwzglednilem, przepraszam ale nie przyszlo mi to na mysl. czyli jednak lepsza elektryka. jaki bedzie mial ciag silnik z pierwszego postu na dwoch pakietach 2s polaczonych tak aby zrobiolo sie z nich 4s? nie wiem czy dobrze rozumuje, czy da sie cos takiego zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze rozumujesz

 

Przy obecnym kursie $ i twoim braku doświadczenia zgłoś się tutaj po te rzeczy:

 

http://www.rc-modele.pl/product_info.php?products_id=2700&osCsid=a4eeff989138bfc013df3e699dfcb134

 

Myśle że powinien sobie dać rade ale zawsze mozesz wybrać, kwestia ceny

 

http://www.rc-modele.pl/product_info.php?products_id=2701&osCsid=a4eeff989138bfc013df3e699dfcb134

 

Co do jakości tych silników - nie ustępują Turnigy

 

http://www.rc-modele.pl/product_info.php?cPath=96&products_id=2652&osCsid=a4eeff989138bfc013df3e699dfcb134 Popros bez BEC to pewnie pare złotych sie urwie

 

http://www.rc-modele.pl/product_info.php?cPath=49_161&products_id=2671&osCsid=a4eeff989138bfc013df3e699dfcb134 sztuk 2, oczywiscie trzeba dorobić kabelek

 

Jak sie bardzo uprzesz to mozesz to załatwić w tydzień tyle ze musisz w polsce doliczyć ze 150zł no ale masz to szybko i na pewno nie dodadza ci vatu ani cła. Jeżeli się nie śpieszysz to spokojnie zamów z UH i ubezpiecz sie w ewentualne dodatkowe 30% PLN.

 

Niestety jak doliczysz ładowarke za 36$ [na upartego zwykłym e-skyem sobie dasz rade majac 2x2s chociaż podpada to pod masochizm] to juz pokaźna sumka się dozbierała.

 

Jednak sklep ten masz na miejscu i obsługa na pewno ci pomoże :wink:

 

A jaki bedzie miał silnik 42-50 z 4s ciag ? Ponad 2,5kg :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ertman_176, wydaje mi się że jeszcze zapomniałeś o jednej rzeczy,rozmiar śmigła.Wątpię abyś wpakował tam 13 cali,standardowo silniki 40-46 kręcą 10-11.Co do silników HD są ok.

Co do łoża silnika to wykonaj sam z czterech gwintowanych prętów 3mm (1,50 zł za 1m w OBI),Dodatkowo włóż w rurkę alu (6zł),kilka nakrętek 3mm (po 9gr szt) i masz regulowane łoże za grosze.Czas wykonania ok 15min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Os 46 kręci 12x6 czyli z 13x4 bez wiekszych problemów by poszło. Zreszta 11x4 to kreci 4,6mvvs ale wielkość jaka wejdzie to są szczegóły których ja na odległość nie jestem w stanie sprawdzić.

 

Co do łoża można i tak - ja nie mam u siebie żadnego sklepu typu obi a więc :ass: z takimi zakupami ... Ja kupiłem gotowe

 

Bigkris - jak kupować w UH to raczej wszystko bo bezsensu sie rozdrabniać że coś tu a coś tam. A znowu ceny w PL nie są już takie złe ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mój znajomy lata Telemasterem o rozpiętości około 190 cm i wadze ponad 2.5 kg. Ma zamontowany w nim silnik TEN i na pakiecie 3S 4000 Kokama lata sobie spokojnie 20 min. Start z ziemi po 2 metrach. Oczywiście można spokojnie kupić odpowiednik w HC, sam z resztą nonstop tam robię zakupy, ale jeśli się komuś bardzo śpieszy to może go mieć na następny dzień od Grzegorza. Jeśli jest ktoś zainteresowany to mam na sprzedaż TAKI silnik. Prawie nówka, jego miejsce zajął odpowiednik w wersji SK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam, odświeżam temat - otóż posiadam model Phoenix Canary 40 (trener rozp. 155cm i masa do lotu powinna wynieść ok 2,5kg) i zamierzam go elektryfikować. Mam silnik Ray 3542/06 i pakiety 3s 2200mah (połączę po 2 równolegle). Zastanawiam się czy taki napęd będzie wystarczający - chodzi mi o spokojne latanie i robienie zdjęć z powietrza (zakładam że z aparatem waga nie przekroczy 2800g). Dotychczas silnik latał w szybowcu 2,8m 1500g i nadmiar mocy był bardzo duży. Czy Waszym zdaniem warto instalować ten napęd czy od razu szukać większego silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten powinien wystarczyć link ale lepszym rozwiązaniem będzie ten .link jest mniej prądożerny.

Silniki sprawdzone ,dosyć oszczędne.Ten drugi na pakiecie 4S i śmigle 13x6,5 daje ciąg grubo ponad 2,8 kg(Yak 54 o wadze 2,7 odchodzi w pionie na 3/4 gazu)

Problem będziesz miał z akumulatorem ,może nie wyrobić prądowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.