Skocz do zawartości

przerobienie zasilacza komputerowego (AT i ATX)


meloow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam takie pytanie które wynikło podczas pracy : Mam 2 diody sygnalizacyjne i wyłącznik . Czy mogę ich minusy podpiąć do jednego kabla od masy (równolegle) żeby nie zajmować niepotrzebnie innych kabli masy ?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

EDIT :

Dzięki za pomoc :D Zasilacz ukończony, nie włożyłem tylko bezpieczników bo mało miejsca było, ale wszystko ładnie gra i buczy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 157
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 miesiące temu...

Mam pytanko, wytargalem gdzies z szafy stary zasilacz ATX... spialem pin 13,14 i sprawdzialem napiecie na zoltym i czarnym kablu... 12V wiec spoko. Ale moje obawy sa spowodowane faktem iz wiatrak zasilacza nie dziala. Ma pourywane kable i prawdopodobnie on byl zepsuty dlatego juz kiedys wymienilem zasilacz. Moje pytanie jest czy napiecie nie spadnie jezeli bedzie ten zasilacz chodzil bez wiatraka ? Wlaczylem go teraz, jest 12V... zostawie na godzine i zobacze czy dalej jest 12V czy sie przegewa czy cos..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, wytargalem gdzies z szafy stary zasilacz ATX... spialem pin 13,14 i sprawdzialem napiecie na zoltym i czarnym kablu... 12V wiec spoko. Ale moje obawy sa spowodowane faktem iz wiatrak zasilacza nie dziala. Ma pourywane kable i prawdopodobnie on byl zepsuty dlatego juz kiedys wymienilem zasilacz. Moje pytanie jest czy napiecie nie spadnie jezeli bedzie ten zasilacz chodzil bez wiatraka ? Wlaczylem go teraz, jest 12V... zostawie na godzine i zobacze czy dalej jest 12V czy sie przegewa czy cos..

 

To zależy od obciążenia ( ile Amper ) a nie od ilości Voltów. Bez obciążenia to może iść bez końca, a jak obciążysz np. 6A to może już być "cieplutko" :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obciezeniem jest ladowarka Turnigy Accuell 6 z ktorej laduje jeden pakiet 1800mAh , i narazie temperatura zasilacza jest bym powiedzial optymalna. Skoro nie spalil sie do tej pory to juz raczej powinno byc ok. Da sie go dotknac wiec temp oceniam na niestwarzajaca zagrozenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Żeby się upewnić:

 

Najprościej zasilacz ATX przerobić w ten sposób :

 

Zmostkować wszystkie plusy ze sobą i minusy dla napięcia 12V, celem mniejszych spadków napięć na przewodach.

 

Puścić pin z dużej kostki do masy przez wyłącznik.

 

Pod 5V podpiąć żarówkę samochodową.

 

Pozostałe kable obciąć/odlutować z płytki.

 

Powinno działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielony z dowolnym czarnym żeby się włączał i tu możesz dać przełącznik. Żółte i czarne to 12v złącz po kilka żeby większy prąd szedł czerwone i czarne to 5v tu żarówka ale czasami nie trzeba obciążać ja w jednym musiałem w drugim nie a pomarańczowe to 3v też się czasem przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.