Skocz do zawartości

PZL-104 Wilga 35a [balsa]


Wieczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W tym temacie chce zaprezentowac model PZL-104 Wilga 35a:

Buduje ten zestaw modelu, poniewaz Wilga jest samolotem moich marzen.

Jest to pierwszy samolot jaki buduje, do tych czas budowalem same szybowce (f3j/m,f3j) i rakietoplany (s8).

 

Dane techniczne:

Rozpietość 1200mm,

Długość 1000mm,

Przewidywana waga wedlug konstruktora 550-800gram (gotowy do lotu).

 

Serwa jakie planuje zastosowac to:

Lotki: 2x Conrad

Klapy: 2x Conrad

Wysokosc i kierunek: 2x hitec hs-55

 

Silnik, regulator i li-pole to wielki znak zapytania?? Silnik 3f to moge powiedziec:) nieorietowalem sie jeszcze.

 

PS. Link do tematu zalozonego przez konstruktora tego cuda :Dhttp://alexrc.com/ipw-web/bulletin/bb/viewtopic.php?t=7010&postdays=0&postorder=asc&start=0

 

O to kilka zdjec tego co zdarzylem posklejac :) :

wilga01jv8.jpg

wilga02gi8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
a ile dałeś?
250zl zestaw :) mysle ze warto bylo, jestem szczesliwy z zakupu :D:D:D:D

 

Gordon ma chyba też owiewki do niej ;P
w zestawie jest maska silnika, "szybki kabiny" sa wlasna koncepcja i tutaj jest prosba do was?? co proponujecie? z czego moglbym to zrobic ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc, przed chwilka posklejalem statecznik poziomy. Czekam az wyschnie i szlifuje. Jestem chory z tego powodu do szkoly niechodze nareszcie sie wysypiam i mam czas na modelarstwo :). Dzis planuje dokonczyc pewne elementy kadluba z 1mm balsy, tylne podwozie??. A nawet jesli dobrze pojdzie zaczne skrzydla :roll:. Zdjecia wkrotce.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Po dlugim czasie, powracam do tego tematu ktory juz poszedl dawno w zapomnienie. Zmobilizowany przez kolegow ;) stwierdzilem ze musze wreszcie skonczyc ten model.

W skrzydla wlozylem 2x HS55 na lotki, klapy Hextronik 500? cos takiego... 5g waza wiec ok. A wysokosc i kierunek hs55.

 

A wiec tak:

Zainspirowany modelem Gordona i Wilgami artexowymi forumowiczow, zrobilem ruchome podwozie tylne. Podpiete do serwa od kierunku.

DSC00442.jpg

 

Tak sie prezentuje przod kadluba, troche zaduza polke pod lipole zrobilem ale mowi sie trudno.

Skrzydlo mocowane na 3 sruby m4. Zastanawiam sie jaka zrobic wierzyczke pod silnik. Klocek balsy czy cos ze sklejki kombinowac?

DSC00444.jpg

 

Skrzydelko juz oklejone, jeszcze tylko koncowki na czerwono.

DSC00445.jpg

DSC00446.jpg

 

CDN

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie prezentuje przod kadluba, troche zaduza polke pod lipole zrobilem ale mowi sie trudno.

Skrzydlo mocowane na 3 sruby m4. Zastanawiam sie jaka zrobic wierzyczke pod silnik. Klocek balsy czy cos ze sklejki kombinowac?

 

Ja bym się bał takiego mocowania skrzydła, powinieneś jakoś to wzmocnić... Np przy zwykłym cyrklu nie urwą się śrubki tylko poleci całe mocowanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu nakrętki kłowe mocuj odwrotnie, po przeciwnej stronie, tak aby śruba nie mogła jej wyciągnąć z drewna. Wówczas też powierzchnia od której mocujesz płat będzie równa - teraz wystają z niej nakrętki. Jeśli nie jest to mocno poklejone, to możesz listewki odwrócić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.