Skocz do zawartości

RWD - 9 Opis budowy relacja.


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

Paweł a lak zrobiłeś tą wręge przy kratownicy do której dochodzi skrzydło , na planach jest wygięta w łuk , czy zrobiłeś ją metodą lamelowania czy odrazu giełeś wg szablonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc prace pomału idą do przodu .

 

Wręgę kratownicy tą wygiętą zrobiłem z trzech sklejek grubości 2 mm sklejonych do siebie za pomocą takiego szablonu (szablon ten to deska grubości 30 mm ), niestety nie mam zdjęć jak to sklejałem .Tak wykonane wręgi kratownicy przykleiłem do sklejonych wcześniej kratownic .

 

sn855452.jpg

 

Nad tym laminatem elektronicznym muszę się zastanowić zrobię na próbę i przetestuję wytrzymałość ale fajny pomysł , zrobię też a duraluminium i oczywiście napiszę z czego zrobię te zawiasy.

 

A tu lotki i klapy jeszcze nie skończone , wczoraj zamówiłem balsę na pokrycie skrzydełek 3 mm gr. aż 25 klepek to pewnie praca ruszy do przodu.

 

sn855451.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Eee pomału teraz zbliża się okres zimowy więc zabiorę się do dalszej budowy modelu.

Skrzydełka mam już sklejone będę teraz walczył z mechanizmem napędu klap i slotów , ale to niebawem .

 

I mam takie małe pytanie czym wyciąc zawiasy klap i lotek będą one zrobione z laminatu elektronicznego będzie ich trochę sporo ,wycinałem je piłką włosową ale po wycięciu kilku sztuk włos się tak tępi że muszę wymieniac na nowy.

 

A i cieszę się że jest zainteresowanie moim opisem modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Prace nad modelem troszkę się ruszyły teraz będę częściej zamieszczał fotki z budowy.

 

Kadłub i stery oklejone koweralem na razie pokrycie tylko przyklejone i naciągnięte ,do naciągania użyłem żelazka modelarskiego. Pokrycie jeszcze nie celonowane.

 

sn855773.jpg

 

I przód modelu będzie pokryty cienką blaszką aluminiową i nitowany tak jak w orginale.

Taka mała przymiarka jak to będzie wyglądało.

 

sn855769.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W końcu troszkę wolnego czasu więc można coś porobić przy RWD -ziaku.

 

Zawiasy lotek i klap zrobione z laminatu gr. 2 mm .

Do wycięcia kupiłem w KASTORAMIE piłeczki z LUX-a numer 1 do metalu , 5 opakowań okazało się jednak że są bardzo dobre nie tępią się tak szybko do wycięcia tego co na zdjęciu zużyłem 4 piłeczki są ostre ale pękają .Poprzednie co miałem nie wiem jakiej były firmy ale po wycięciu 2 zawiasów były tak tępe że nie dało się uciąć nawet sklejki.

 

sn855791.jpg

 

Segmenty klap , które przy składaniu skrzydeł są podnoszone do góry wraz z klapą.Segmenty lotek są przyklejone na stałe do skrzydła.

 

sn855794.jpg

 

Tutaj widok segmentu jeszcze przed oklejeniem sklejką , dwie listwy w środku te największe są z lipy gr 3 mm ,trójkąt ze sklejki 2 mm gr. a na wierzch i boki balsa 1,5 mm gr. Tam gdzie jest montowany zawias te trójkaciki są po 2 sztuki tak żeby zawias się dobrze trzymał.

 

sn855801.jpg

 

sn855802.jpg

 

Szczegół przyklejania zawiasu do segmentu i klapy.Na koniec dodatkowo całość zawiasy i żeberko lotki ze sklejki rozwiercę i zakołkuję.

 

sn855798.jpg

 

Tutaj widok na zamontowaną klapę i lotkę do skrzydła dodam jeszcze że lotki i klapy jeszcze nie są oklejone listwami balsowymi i nie doszlifowane do końca jak to zrobię to zamieszczę fotki.

 

sn855819.jpg

 

Segment i klapa w położeniu do składania skrzydeł.Dla zobrazowania wielkości klapy obok moja owłosiona ręka.

 

sn855807.jpg

 

sn855810.jpg

 

sn855814.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa lotek i klap.

 

Zawiasy laminat 2 mm gr. natarcie balsa 15x40 ,spływ sklejka 2 mm gr. x 25 mm plus listwa sambowa 2x5 . Żeberka balsa 2 mm i sklejka 2 mm tam gdzie jest mocowany zawias ,nakładki na żeberka balsa 2 mm .Nakładki na pasy żeber i spływ jak i na krawędzie lotek sklejka 0,4 mm.

 

sn855823.jpg

 

sn855825.jpg

 

Pas sklejki na spływie troszkę wy ażurowany.

 

sn855853.jpg

 

sn855827.jpg

 

sn855828.jpg

 

I tak sztuk klap 2 i lotek 2.

 

sn855830.jpg

 

Skrzydełko jeszcze bez napędu klap i slotów ale to już wkrótce .

 

sn855857.jpg

 

sn855858.jpg

 

sn855859.jpg

 

sn855860.jpg

 

sn855864.jpg

 

Zawias bagnet tylny skrzydełka .Część skrzydła przy kadłubowa na razie jest grubsza o około 2 do 3 mm ale to dopiero doszlifuję podczas dopasowywania skrzydła do kadłuba.

 

sn855863.jpg

 

I jeszcze raz klapa z segmentem .

 

sn855865.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie wyglądał napęd slotów i klap.

 

Sztuk 3 takich mechanizmów na 1 slot.

 

Rurka główna mosiężna 8 mm ,orczyk na tej rurce z blachy stalowej 2 mm gr. pręt napędzający skrzela 3 mm gr, zamocowany w 2 punktach rurkowych pierwsza na blaszce przykręcona do żeberka, druga wklejona w listewkę na tarciową.

Główna rurka jest osadzona w tulejce przyklejonej do żeberka.Wszystko pracuje idealnie nic się nie zacina ,chodzi lekko nie ma luzów.

 

sn855875.jpg

 

sn855877.jpg

 

sn855880.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.