Skocz do zawartości

Zdjęcie

Porsze dizajn ;)

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 RomanJ4

RomanJ4
  • Modelarz
  • 2037 postów

Napisano 18 February 2012 - 23:50

No nieźle./

troszkę teorii

i troszkę ku rozwadze

#2 GiulioN

GiulioN

'bout dat FPV life

• Modelarz
  • 1191 postów

Napisano 18 February 2012 - 23:27

Życzę smacznego kotleta, jak i paru innym osobom

#3 Cimek

Cimek
  • Modelarz
  • 2077 postów

Napisano 18 February 2012 - 23:18

Kuba, czy Ty czasem nie lubisz "odgrzanych kotletów"?

#4 u4an

u4an
  • Modelarz
  • 64 postów

Napisano 18 February 2012 - 12:09

Fajnie wygląda i nieźle działą. Ciekawy projekcik. ;D Pozdrawiam!

#5 madrian

madrian
  • Modelarz
  • 5195 postów

Napisano 13 June 2009 - 10:20

Nadal takie cuda się produkuje. Widziałem w Góraszce na pokazach, na jednym straganie z modelami. Jakaś chińszczyzna dla dzieci za parę złotych. Nawet się zastanawiałem czy nie kupić. :wink:

#6 GośćAnonymous_*

GośćAnonymous_*
  • Guests

Napisano 13 June 2009 - 08:21

Kiedyś - jakieś 20 lat temu można było kupić fabryczne zabawki działające na identycznej zasadzie, niestety wchodzące w skład zestawu rakiety były wykonane z twardego i przez to łamliwego tworzywa, przez co ich trwałość była bardzo niezadowalająca. Miałem taką zabawkę i wiele radości mi przysporzyła.
Artur Caban świetny pomysł mieliście, chyba go skopiuję i wraz z miomi córeczkami spróbuję przypomnieć sobie dawne czasy.

#7 Artur Caban

Artur Caban
  • Modelarz
  • 215 postów

Napisano 06 May 2009 - 09:59

Jako dyszy "silnika rakietowego" użyliśmy wentyla do opon samochodowych pozbawionego tzw. maszynki. Wąż pompki nożnej wyposażony jest w zwykły zacisk szczękowy.
Rakietę napełniamy wodą (do ok. 1/3 pojemności komory), mocujemy zacisk pompki, odwracamy dyszą do dołu, umieszczamy na pręcie startowym, pompujemy ile wlezie, zwalniamy szczęki końcówki pompki ... rakieta startuje, a my suszymy koszulkę.

#8 Kuba Kłosowski

Kuba Kłosowski
  • Modelarz
  • 156 postów

Napisano 05 May 2009 - 14:18

Pompka powietrza stworzy ciśnienie w zbiorniku i po jego odwróceniu po prostu odczepiamy pompkę i rakieta leci na paliwie "wodnym" które wypychane jest przez to ciśnienie.

#9 piotrp

piotrp
  • Modelarz
  • 521 postów

Napisano 04 May 2009 - 19:06

Cześć -
Dwa lata temu w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Urząd Gminy na działającą zabawkę wykonaną z "recycli", zrobiliśmy z córką podobną rakietę, ale z napędem "wodno - powietrznym":

Jak startuje się taką rakietą, otwiera dyszę?

#10 Artur Caban

Artur Caban
  • Modelarz
  • 215 postów

Napisano 02 May 2009 - 20:01

Cześć -
Dwa lata temu w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez Urząd Gminy na działającą zabawkę wykonaną z "recycli", zrobiliśmy z córką podobną rakietę, ale z napędem "wodno - powietrznym":
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Rakieta osiąga wysokości 10 - 15m

Dołączona grafika
Dołączona grafika
A tak wyglądała w wersji konkursowej:
Dołączona grafika
Pozdrawiam -
A.

#11 piotrp

piotrp
  • Modelarz
  • 521 postów

Napisano 27 April 2009 - 15:44

Czym kleiłeś balsę do tej flaszki?

Wstępnie, by przyfastrygować, Cyjanopanem, a już na "fest" dwuskładnikowym Epoksyl Super Stik. Teoretycznie dziesięciominutowy, ale w praktyce twardnienie zajmuje mu więcej czasu i jest rzadszy - lepiej się rozlewa - niż Poxipol.

#12 krzysiek w

krzysiek w
  • Modelarz
  • 436 postów

Napisano 26 April 2009 - 22:19

Sornosie rządzą!!! :devil:

#13 kojot

kojot
  • Modelarz
  • 1171 postów

Napisano 26 April 2009 - 20:35

No niezłe Piotrze, czekam na sprawozdania z lotu. Może z córeczką coś takiego zmajstrujemy. Czym kleiłeś balsę do tej flaszki?

#14 piotrp

piotrp
  • Modelarz
  • 521 postów

Napisano 26 April 2009 - 19:12

Zapraszam do obejrzenia mojej najnowszej rakiety: TIGER