Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zawis

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
101 odpowiedzi w tym temacie

#1 robraf

robraf
  • Modelarz
  • 2636 postów

Napisano 16 October 2010 - 12:43

na sym duzo latwiej niz w realu...

ale jak sie dojdzie do wprawy to nie bedziesz odrozniac sym od realu :P :mrgreen:

#2 brachup

brachup
  • Modelarz
  • 67 postów

Napisano 16 October 2010 - 12:32

Gdzie łatwiej wykonać zawis?? Na symulatorze aero fly deluxe czy w realu? Przyznam, że próbuje wykonać na symulatorze i mi sie model przewala, a ćwiczyłem chyba z 30 minut ;/ Na realu jeszcze nie próbowałem. Czyżbym był trochę niecierpliwy?

#3 radek872

radek872
  • Modelarz
  • 2366 postów

Napisano 28 June 2010 - 16:33

To ja chyba też troche zaryzykowałem bo robiłem dziwactwa po wypaleniu 2L benzyny i jeszcze z rurą. Silnik dosyć mocno przelany.W drugim zawisie wiatr prawie zabrał model do krainy wiecznych lotów :D

#4 chrisj23

chrisj23
  • Modelarz
  • 121 postów

Napisano 28 June 2010 - 13:42

Mały przerywnik humorystyczny - pod koniec dnia na lotnisku przychodzą do głowy różne głupoty - np: zawis ma śmigle 3łopatowym przy nie wyregulowanym pod to smigło silniku.... ale ważne że finał zabawy bez najmniejszych strat - proszę nie naśladować ;)
Szkoda że Radek (olpen) nie uchwycił dokładnie momentu kiedy silnik zadławił się ;)

#5 robraf

robraf
  • Modelarz
  • 2636 postów

Napisano 08 May 2010 - 20:05

nie no... chodzi chyba jemu ze bardziej zarzynam pakiet jakbym latal na max gazie caly czas...

kurde po to jest regulator i helik / samolot zeby poszalec...

#6 radek872

radek872
  • Modelarz
  • 2366 postów

Napisano 08 May 2010 - 13:02

Chyba nie kupujesz pakietu na wieki i chyba nie masz zamiaru latac z e stałym gazem.Ceny lipoli są teraz tak niskie, że mozna sobie pozwolic na pulsowanie wkoncu po to mamy regulatory żeby gaz chodził płynnie ;D

#7 robraf

robraf
  • Modelarz
  • 2636 postów

Napisano 08 May 2010 - 12:31

też "wisze" pulsując... inaczej poprostu nie moge... tak mi wygodniej...

p.s. w elektrykach słyszałem od kolegi ze to zarzynanie pakietu pulsując niż taki sam zawis tylko ze stalym ciagiem...

p.s.2 jak podskakiwalem (pompowalem) śmiglowcem to mowil to samo

#8 radek872

radek872
  • Modelarz
  • 2366 postów

Napisano 08 May 2010 - 12:06

Można robić zawis bez pulsowania musisz jednak popracować nad ustawieniem krzywej gazu.Przy małej wysokosci widoczne są nawet bardzo delikatne ruchy i model zaczyna robic pogo :D Rozciągnij krzywą w okolicy gdzie ciąg = masie modelu i będziesz miał ułatwione zadanie.Osobiscie używam opcji krzywej gazu i sobie chwale dodatkowo wyrzuciłem blaszkę odpowiedzialną za ząbkowanie drążka gazu jakoś z płynnymi ruchami lata mi się lepiej.

Puloswanie stosuje kiedy brakuje mi steru i chce szybko podciągnąc wtedy czuc, że reakcja szczególnie na kierunek jest znacznie lepsza

#9 Boogie

Boogie
  • Modelarz
  • 1670 postów

Napisano 26 April 2010 - 18:36

W wiekszych modelach nie mialem innej opcji tylko pulsowanie. W halowkach moge utrzymac gaz w jednym miejscu bez wiekszych problemow.
Rob jak chcesz, byle byloby bezpiecznie :)

#10 Pawel_W

Pawel_W
  • Modelarz
  • 1404 postów

Napisano 26 April 2010 - 18:34

Mi jakoś zawsze prościej było minimalnie pulsować, ale to kwestia co kto lubi i jak komu wygodniej. Każdy lata inaczej i lubi co innego, np. ja latam kciukami (inaczej nie umiem) a są tacy dla których bez pulpitu nie ma mozliwości zrobienia beczki prosto.

Jeszcze co do pulsowania - może to kwestia tego, że ciężko było mi dobrać obroty takie, że model po prostu wisi, nie idzie w górę ani w dół. Tak samo we wszelkiej maści depronach, Artexowej katanie i Extrimie.

#11 rabbitlkr

rabbitlkr
  • Modelarz
  • 1197 postów

Napisano 26 April 2010 - 15:19

Jest możliwy. I z tą słabszą reakcją bym nie przesadzał.

#12 Marek:D

Marek:D
  • Modelarz
  • 735 postów

Napisano 26 April 2010 - 11:58

Jako, że figura jeszcze jest na 2-3m a chciałbym ją robić jeszcze niżej to mam kolejne pytanie... Cały czas uczyłem się wiszenia pulsując gazem. Teraz modelem nie macha już tak jak poprzednio i precyzyjniej udaje mi się trzymać go w pionie. Czy zawis na stałym gazie jest możliwy? Wiem, że maleje wtedy bardzo reakcja na stery, ale jakby się postarać to da się bez pulsowania? Czy nawet wy momentami lekko pulsujecie gazem? Co do wysokości to został już do przełamania tylko strach :D

#13 Artemis3

Artemis3
  • Modelarz
  • 264 postów

Napisano 10 May 2009 - 19:40

Zwykle się tak własnie lata. Poczatek lotu figury osiowe - pętle, beczki snapy itd itd, a w drugiej połowie, kiedy paliwa mniej i sc jest bardziej z tyłu roliin' harriery zawisy itd.
Ale to wszystko raczej dobierać pod siebie a nie od linijki.

#14 Marek:D

Marek:D
  • Modelarz
  • 735 postów

Napisano 10 May 2009 - 16:25

Myślicie, że przesunięcie SC do tyłu tak że model lekko "pada" na ogon w punkcie ciężkości jak jest w pełni zatankowany? Z paliwem SC przesunął się o pare mm, myślę, że jak trochę wypali to w powietrzu przesunie się dalej.

#15 Kostek

Kostek
  • Modelarz
  • 200 postów

Napisano 05 May 2009 - 21:02

Na śmigle 3 łopatowym siła śmigło silnik, która obraca model jest bardzo mała

No , ciekawa teoria .Radku kłania się fizyka .Gdzieś okolice szkoły podstawowej.Ale dokładnie to Ty powinieneś to lepiej wiedzieć.Bo podobno młodzi mają lepszą pamięc. :lol:

#16 radek872

radek872
  • Modelarz
  • 2366 postów

Napisano 04 May 2009 - 17:20

Możesz spróbować śmigła 3 łopatowego do samego zawisu.Na śmigle 3 łopatowym siła śmigło silnik, która obraca model jest bardzo mała co za tym idzie nie musisz korygować lotkami, a powietrze ładnie opływa model bez zaburzeń od wychylonych lotek.Śmigło 2 łopatowe bardziej nadaje się do kręcenia torque roll i wtedy ładnie model powoli się obraca :wink: jednak sam zawis jest utrudniony, bo czasem musisz do końca oddać lotki w prawo aby przeciwdziałać momentowi od smigła i wtedy konieczne jest manewrowanie wszystkimi sterami dosyć precyzyjnie a nie ma co się oszukiwać troche czasu minie zanim to wyczujesz tak więc 3 łopaty na początek i duzo treningu

#17 rabbitlkr

rabbitlkr
  • Modelarz
  • 1197 postów

Napisano 04 May 2009 - 14:36

Co do tego, że najlepiej wchodzi z lotu poziomego można się kłócić. Myślę, że jest to indywidualna sprawa. Jednemu wygodniej tak innemu inaczej. Ja np do zawisu schodzę nad ziemie windą, przechodzę do harriera a następnie do zawisu. Jest to o tyle dobry sposób, że sam zawis zaczyna się już nad ziemia i nie trzeba potem tracić czasu na wytracanie wysokości.

#18 Kmiloob

Kmiloob
  • Modelarz
  • 46 postów

Napisano 04 May 2009 - 14:33

Zwykle przy zawisie nie trzeba duzo manewrować lotkami

To zależy od modelu jakim wykonywana jest figura.

Jak chcesz wejsc z poziomu propunuje najpierw zaciągnąć ster wysokości a dopiero pozniej dodac gazu.
Fajny efekt jest, gdy wchodzimy do zawisu po windzie, ale to juz trochę wyższa szkola latania :)

#19 Artemis3

Artemis3
  • Modelarz
  • 264 postów

Napisano 04 May 2009 - 14:28

Zwykle przy zawisie nie trzeba duzo manewrować lotkami. wystaczy wychylić je w prawo i trzymać w jednej pozycji... reszta to delikatne ruchy ogona:)

A w zawis najlepiej wchodzi się z lotu poziomego. Lecisz na minimlanych obrotach i zaczynasz zaciągać stopniowo dodając gazu... model z lotu poziomego przechodzi do harriera i ostatecznie zawisu.

#20 Kmiloob

Kmiloob
  • Modelarz
  • 46 postów

Napisano 03 May 2009 - 19:05

Dokładnie tak jak napisał Ci rabbitlkr. Dodam jeszcze ze przy pulsowym dodawaniu gazu model mniej się obraca wokół własnej osi.