Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zawis


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
101 odpowiedzi w tym temacie

#101 idfx

idfx
  • Moderatorzy Forum
  • 4983 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 16:29

Co robię źle z harierrem, że po max 3 czy 5 sekundach mi się nagle przewala na lewą stronę i robi jakby zwrot przez siebie samego ? Nieprawidłowa regulacja gazu / źle wyregulowany SK lub lotki czy zły SC ? Wygląda to tak jakby model przepadał w figurze.#102 Viper

Viper
  • Modelarz
  • 1518 postów

Napisano 18 styczeń 2015 - 18:50

Tak też odebrałem:)  (to a`propos wpisu Kolegi Shocka z poprzedniej strony)

A co do ceny, to oczywiście najmniejsza nie jest, ale za to wszystkie modele PA na zalecanych setupach zachowują się jak klocki lego, nic nie trzeba kombinować, wszystko pasuje i jest pewność że będą się świetnie sprawować, a jedynym ograniczeniem są umiejętności i fantazja właściciela i za tę jakość i wygodę się płaci.

Dodam jeszcze że Addicition, mimo iż jest modelem konstrukcyjnym jest niezwykle odporny na krety, nawet te niezłe, oczywiście podlega uszkodzeniom, ale jest relatywnie łatwo naprawialny i wciąż pięknie lata. Ja swoim zaliczyłem juz 5 kretów, z czego 3 porządne i wciąż nie mogę modelu ubić :)

Gdyby jeszcze dystrybutor PA w PL czyli Nastik był bardziej operatywny, to byłoby świetnie. Od 3 miesięcy nie ma ani Addicitiona, ani części do niego. Myślałem że przez zimę wyszykuję model po ostatnim spotkaniu z ziemią (rozbiłem domek silnika - swoją drogą działa jak strefa zgniotu), ale z powodu stałego braku nie mogę modelu naprawić. Już nie wspominając o brakach innych części do modeli PA. Też myślę o zakupie większego Addictiona, ale by to miało sens chciałbym kupic z pełnym zalecanym setupem, a tego nie ma, jest promocja, a nie ma elementów.

A co do ceny tego czy innego modelu, to wszystko jest względne. Swego czasu (pisałem zresztą o tym na forum) nabyłem zestaw - tartak akrobata, który złozyłem i oblatałem, po czym natychmiast sprzedałem, oczywiście z dużą stratą. Jak policzyłem sam zestaw + do tego kleje, folię pokryciową (lekką), moje upgrady - czyli węglowe elementy, gdyż schodziłem z wagi, model za lekki nie był to wyszło mi prawie tyle ile dałem za Addicitiona (róznica była niewielka). Tylko że w przypadku Addicitiona model wymagał niewiele czasu by go ulotnić i lata pięknie do dziś, a tamten składak, latał średnio, nie ta liga co Addicition.

 

Do pytania Kolegi powyżej:

Dobrze wyregulowany model wymaga jedynie niewielkiego pulsowania gazem i drobnych korekt kierunkiem i wysokością, oraz lotkami by sie nie kręcił, chyba że to ma być torque roll to wtedy praktycznie bez lotek.