Skocz do zawartości

Rakietoszybowiec S8D


Wieczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Pare dni temu spod mojej reki wyszedl model rakietoplanu klasy s8d, model bez silnika,accu, odbiornika wazy 102gramy. Gotowy do lotu wazy okolo 150gram. Model w locie zachowuje sie super :) Posiadam jeden filmik oblotu modelu z reki : http://www.szabatowski.com/forum/viewtopic.php?t=1368

Na moje nieszczescie musze zrobic jeszcze dwa takie same rakietoplany ;) zostalo mi 1,5 miesiaca do zgrupowania kadry narodowej na ktorej trzeba miec 3 oblatane modele. Mysle ze zdarze. W najblizszy czwartek dostane balse 1,5mm i prace rusza pelna para. Poki co z resztek materialow skleilem centroplat bez pokrycia gory balsa i bez dzwigaru. Dziwigar jest zrobiony z balsy 3mm. Kadlub posiada rurke weglowa, przod z laminatu. Polka pod serwa to balsa oklejona weglem. Wlot na silnik zrobiony z puszki po napoju. Kadlub naszczescie nierobie ja, bo co by z tego wyszlo;/. Oklejone stateczniki waza 6gram.

Troche danych:

Rozpietosc skrzydel: 97cm

Dlugosc: okolo 75cm

Zastosowane serwa: TOP MODEL TS1118 4,5gram ciag:1,1kg

 

Zdjecie modelu gotowego do lotu:

s8dlezyps7.jpg

 

Zdjecie tuz przed oblotem:

s8dtrawait1.jpg

 

Przygotowanie do lotu:

przygotowaniedolotus8dtc2.jpg

 

S8D w locie:

lots8djq7.jpg

 

Budowa drugiego skrzydla, centroplat bez dzwigara i pokrycia balsowego od gory. Obok dwa kolejne stateczniki do kolejnych modeli, posiadaja listwe zawiasowa.

budowas8dcentrosl8.jpg

 

Żeberka ;)

zeberkas8dao0.jpg

 

Co o tym sadzicie??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powiedz gdzie kupujesz silniczki i jaki jest ich ciąg (N) i ewentualnie czas pracy (s).

 

Wszystko zalatwia moj instruktor, niewiem gdzie sa kupowane. Wiem tylko tyle ze na zamowienie. 20N :) czas pracy.. trudno powiedziec nieliczylem... 15-20sekund??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że żeberka cięta laserowo, gdzie takowe można zanadobyć. i wogóle masz gdzieś plany takowego latadełka ?? Z chęcią bym sobie zrobił taką małą zabaweczke co by ją w samochodzie powozić i popróbować na zboczu polatac :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze i jestem pewien ze profil nie jest plaski od spodu. Jak radzisz sobie z klejeniem zeberek aby bylo wszystko rowno? Czyzby na negatywie ze styropianu lub styroduru monraz sie odbywa?
Podkladam listewke balsowa 1,5mm o szerokosci 2mm pod balse 1,5mm od spodu ;) Wszystko ci pokaze jutro na bloniach o ile pogoda dopisze... dzis jest masakra, deszcz...;/.

 

Co do planow to mam tylko skrzydelka, lecz nie na kompie ;) postaram sie je sfotografowac . Skrzydlo jest naprawde proste do zrobienia. Kadlub mozna wykonac z balsy i bedzie ten sam efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj popołudniu, wyciagnałem Tatę w okolicę jego dzieciństwa. Widoma, Iwanowice, Maszków. Znaleźliśmy małe zbocze. Mozna na nim latać na wiatr Północno-Wschodni, Północny i Wschodni. Zbocze wprost idealne dla modelików do 1,4:) wiekszy musi czekać na naprawde dobre warunki termiczne. Zbocze niejest zbyt strome. Zbocze od przepaści oddzielają wysokie drzewa (na których niechciałbym zawisnać). Przepaść ma około 30-40metrów tak na oko. W jednym miejscu można wypuścić model na nia lecz gorzej jest z londowaniem gdy niezalapie sie na termike. Ponudziłem trochę o tym miejscu. Przejdźmy do konkretów. Polatałem około 40minut na akumulatorkach 250mAh, wiecej nieprobowałem ponieważ niebyły do końca naładowane a zapomniałem voltomierza. Model trzymał się świetnie. Wiatr był około 1-2m/s. Loty były udane poza jednym kiedy wiatr przywiał dość mocno ok. 5 m/s rakietoplanik byl nisko nad drzewem i go wdmuchalo w drzewo :) hehe. Wszystko jest na zdjęciach w podanym linku: http://aksquad.page.tl/%3Cstrong%3EGALERIA-/kat-7.htm

Budowa stoji w miejscu. Wiosna sie zaczela trzeba latac :P

 

Pozdrawiam

 

PS.Fotek niedodalem tutaj z powodu uciazliwego wklejania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen z google earth :) współrzędne: 50stopni 11' 55" N , 19stopni 58' 28" E.

Lukaszp opisze dojazd, poniewaz on mieszka w tej okolicy i zrobi to lepiej :)

 

Czerwone kołko na screen to zbocze o którym jest mowa. A niebieskie to skarpa dla tak zwanych hardcorowców. Osobicie tylko z motoszybowcem bym sie na niej wypuścił :) lub gdy warunki sa sprawdzone to szybowcem.

 

screensqq8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojazd jest dziecinnie prosty. Trzeba jechać E7 (droga na warszwawę) i w miejscowości Zerwana będzie znak "Iwanowice 5" trzeba tam skręcić. Nie zrazajcie sie tym że pisze, iż jest most zamknięty bo trzeba skręcić przed mostem i nie trzeba przez niego przejezdzac. Tak wiec trzeba skręcić za tym znakiem.potem jechac caly czas prosto i skręcić w lewo przed tym remontowanym mostem. i wjechac w głąb tej dróżki. tam można znalezc jakies dogodne zbocze do latania.

 

Jeśli trzeba to moge opisac jeszcze dojazd do innych miejsc dobrych do latania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.