Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rakietoszybowiec S8D

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
21 odpowiedzi w tym temacie

#1 Artemis3

Artemis3
  • Modelarz
  • 10 postów

Napisano 25 February 2009 - 22:09

Witam kolegów modelarzy;] Przełamałem niechęc i zarejestrowałem sie na forum:) Za niedługo wrzucę kilka fotek oich modeli:)

#2 Wieczu

Wieczu
  • Modelarz
  • 8 postów

Napisano 06 April 2007 - 10:11

Budowa ruszyla:) Wena modelarska wrocila i posklejalem cos takiego... Wkrotce cale skrzydelko bedzie gotowe do oklejenia... Teraz czeka mnie duzo szlofowania :roll: czego nielubie.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#3 laminat

laminat
  • Modelarz
  • 43 postów

Napisano 02 April 2007 - 19:41

a moze nie do tematu ale czy mogłbys podac jakies linki do czy cokolwiek powiedziec na temat skad masz plany jaka jest technologia wykonania bo jestem zupełnie ciemny

#4 Wieczu

Wieczu
  • Modelarz
  • 8 postów

Napisano 02 April 2007 - 09:22

Ja niestety niemam. Kamil T robil zdjecia wiec wyciagne cos odniego i zamieszcze tutaj :) Pozdro

#5 krzysiek w

krzysiek w
  • Modelarz
  • 29 postów

Napisano 01 April 2007 - 15:47

Marcin masz jakies fotki/filmy z dzisiejszych lotow na silnikach??

#6 lukaszp

lukaszp
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 26 March 2007 - 19:09

Dojazd jest dziecinnie prosty. Trzeba jechać E7 (droga na warszwawę) i w miejscowości Zerwana będzie znak "Iwanowice 5" trzeba tam skręcić. Nie zrazajcie sie tym że pisze, iż jest most zamknięty bo trzeba skręcić przed mostem i nie trzeba przez niego przejezdzac. Tak wiec trzeba skręcić za tym znakiem.potem jechac caly czas prosto i skręcić w lewo przed tym remontowanym mostem. i wjechac w głąb tej dróżki. tam można znalezc jakies dogodne zbocze do latania.

Jeśli trzeba to moge opisac jeszcze dojazd do innych miejsc dobrych do latania

#7 stan

stan
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 26 March 2007 - 19:01

50 23 53n, 20 02 06e

tu tez sie dobze lata.

49 55 09n, 20 18 47e

#8 Wieczu

Wieczu
  • Modelarz
  • 8 postów

Napisano 26 March 2007 - 18:20

Screen z google earth :) współrzędne: 50stopni 11' 55" N , 19stopni 58' 28" E.
Lukaszp opisze dojazd, poniewaz on mieszka w tej okolicy i zrobi to lepiej :)

Czerwone kołko na screen to zbocze o którym jest mowa. A niebieskie to skarpa dla tak zwanych hardcorowców. Osobicie tylko z motoszybowcem bym sie na niej wypuścił :) lub gdy warunki sa sprawdzone to szybowcem.

Dołączona grafika

#9 rapier

rapier
  • Modelarz
  • 960 postów

Napisano 26 March 2007 - 17:20

Wieczu...NApisz cos wiecej o miejscu
moze zrobi print screana zdjecia lotniczego z map jakie sa na www.wrotamalopolski.pl
i narysuj dojazd

#10 Wieczu

Wieczu
  • Modelarz
  • 8 postów

Napisano 26 March 2007 - 17:14

ale caly czy masz puzzle????

caly :) to drzewko to nic :D hehe lekko siadl na nim bo wiatr go zdmuchnal :)

#11 lukaszp

lukaszp
  • Modelarz
  • 0 postów

Napisano 26 March 2007 - 17:08

Maszków, okolice Iwanowic i same Iwanowice to wspaniałe miejsca do latania, można polatać na zboczu jak i w normalnym płaskim terenie. Fajnie się tu lata

#12 krzysiek w

krzysiek w
  • Modelarz
  • 29 postów

Napisano 26 March 2007 - 16:43

ale caly czy masz puzzle????

#13 Wieczu

Wieczu
  • Modelarz
  • 8 postów

Napisano 26 March 2007 - 15:20

Wczoraj popołudniu, wyciagnałem Tatę w okolicę jego dzieciństwa. Widoma, Iwanowice, Maszków. Znaleźliśmy małe zbocze. Mozna na nim latać na wiatr Północno-Wschodni, Północny i Wschodni. Zbocze wprost idealne dla modelików do 1,4:) wiekszy musi czekać na naprawde dobre warunki termiczne. Zbocze niejest zbyt strome. Zbocze od przepaści oddzielają wysokie drzewa (na których niechciałbym zawisnać). Przepaść ma około 30-40metrów tak na oko. W jednym miejscu można wypuścić model na nia lecz gorzej jest z londowaniem gdy niezalapie sie na termike. Ponudziłem trochę o tym miejscu. Przejdźmy do konkretów. Polatałem około 40minut na akumulatorkach 250mAh, wiecej nieprobowałem ponieważ niebyły do końca naładowane a zapomniałem voltomierza. Model trzymał się świetnie. Wiatr był około 1-2m/s. Loty były udane poza jednym kiedy wiatr przywiał dość mocno ok. 5 m/s rakietoplanik byl nisko nad drzewem i go wdmuchalo w drzewo :) hehe. Wszystko jest na zdjęciach w podanym linku: http://aksquad.page....ERIA-/kat-7.htm
Budowa stoji w miejscu. Wiosna sie zaczela trzeba latac :P

Pozdrawiam

PS.Fotek niedodalem tutaj z powodu uciazliwego wklejania.

#14 Wieczu

Wieczu
  • Modelarz
  • 8 postów

Napisano 17 March 2007 - 22:16

ten profil to hn 1033 6%???

chyba tak :) wiesz ze zawsze mi sie myla profile, porozmawiaj o tym z p.Michalem ;)

#15 krzysiek w

krzysiek w
  • Modelarz
  • 29 postów

Napisano 17 March 2007 - 19:20

ten profil to hn 1033 6%???

#16 Wieczu

Wieczu
  • Modelarz
  • 8 postów

Napisano 17 March 2007 - 19:14

Widze i jestem pewien ze profil nie jest plaski od spodu. Jak radzisz sobie z klejeniem zeberek aby bylo wszystko rowno? Czyzby na negatywie ze styropianu lub styroduru monraz sie odbywa?

Podkladam listewke balsowa 1,5mm o szerokosci 2mm pod balse 1,5mm od spodu ;) Wszystko ci pokaze jutro na bloniach o ile pogoda dopisze... dzis jest masakra, deszcz...;/.

Co do planow to mam tylko skrzydelka, lecz nie na kompie ;) postaram sie je sfotografowac . Skrzydlo jest naprawde proste do zrobienia. Kadlub mozna wykonac z balsy i bedzie ten sam efekt.

#17 rapier

rapier
  • Modelarz
  • 960 postów

Napisano 17 March 2007 - 19:04

Czesc.. JA mam inne pytanie. Widze i jestem pewien ze profil nie jest plaski od spodu. Jak radzisz sobie z klejeniem zeberek aby bylo wszystko rowno? Czyzby na negatywie ze styropianu lub styroduru monraz sie odbywa?

#18 krzysiek w

krzysiek w
  • Modelarz
  • 29 postów

Napisano 17 March 2007 - 18:37

modelik super :)
Marcin jedna uwaga-Silniki do s8D maja ciag maksymalny 20Ns a nie N.To nie to samo

w celu doinformowania niewtajemniczonych :wink: zamieszczam linka

o niutonoseqndzie

#19 motyl

motyl
  • Modelarz
  • 21 postów

Napisano 17 March 2007 - 18:28

Widze że żeberka cięta laserowo, gdzie takowe można zanadobyć. i wogóle masz gdzieś plany takowego latadełka ?? Z chęcią bym sobie zrobił taką małą zabaweczke co by ją w samochodzie powozić i popróbować na zboczu polatac :D

#20 Wieczu

Wieczu
  • Modelarz
  • 8 postów

Napisano 17 March 2007 - 18:00

Powiedz gdzie kupujesz silniczki i jaki jest ich ciąg (N) i ewentualnie czas pracy (s).

Wszystko zalatwia moj instruktor, niewiem gdzie sa kupowane. Wiem tylko tyle ze na zamowienie. 20N :) czas pracy.. trudno powiedziec nieliczylem... 15-20sekund??