Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rakietoszybowiec S8D

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 AndyW

AndyW
  • Modelarz
  • 1 postów

Napisano 17 March 2007 - 17:53

Piękne i czyściutkie wykonanie. Powiedz gdzie kupujesz silniczki i jaki jest ich ciąg (N) i ewentualnie czas pracy (s). :D

#22 Wieczu

Wieczu
  • Modelarz
  • 8 postów

Napisano 17 March 2007 - 17:12

Witam,
Pare dni temu spod mojej reki wyszedl model rakietoplanu klasy s8d, model bez silnika,accu, odbiornika wazy 102gramy. Gotowy do lotu wazy okolo 150gram. Model w locie zachowuje sie super :) Posiadam jeden filmik oblotu modelu z reki : http://www.szabatows...opic.php?t=1368
Na moje nieszczescie musze zrobic jeszcze dwa takie same rakietoplany ;) zostalo mi 1,5 miesiaca do zgrupowania kadry narodowej na ktorej trzeba miec 3 oblatane modele. Mysle ze zdarze. W najblizszy czwartek dostane balse 1,5mm i prace rusza pelna para. Poki co z resztek materialow skleilem centroplat bez pokrycia gory balsa i bez dzwigaru. Dziwigar jest zrobiony z balsy 3mm. Kadlub posiada rurke weglowa, przod z laminatu. Polka pod serwa to balsa oklejona weglem. Wlot na silnik zrobiony z puszki po napoju. Kadlub naszczescie nierobie ja, bo co by z tego wyszlo;/. Oklejone stateczniki waza 6gram.
Troche danych:
Rozpietosc skrzydel: 97cm
Dlugosc: okolo 75cm
Zastosowane serwa: TOP MODEL TS1118 4,5gram ciag:1,1kg

Zdjecie modelu gotowego do lotu:
Dołączona grafika

Zdjecie tuz przed oblotem:
Dołączona grafika

Przygotowanie do lotu:
Dołączona grafika

S8D w locie:
Dołączona grafika

Budowa drugiego skrzydla, centroplat bez dzwigara i pokrycia balsowego od gory. Obok dwa kolejne stateczniki do kolejnych modeli, posiadaja listwe zawiasowa.
Dołączona grafika

Żeberka ;)
Dołączona grafika

Co o tym sadzicie??
Pozdrawiam