Skocz do zawartości

T-Dancer motoszybowiec


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Musze powiedzieć że Sławka maszyna z nowym lipolem i śmigiełkiem to już nie ten sam T-dancer co widziałem ostatnio.

Co prawda pogoda dzisiaj nie była za bardzo bo było deszczowo i mokro ale troche polataliśmy (Sławek zdecydowanie dłużej niż ja).

Wstawiam kilka fotek z lotów dzisiejszych

3531a7968130d591m.jpg

706ee40b79e41497m.jpg

6faca9249d963f5cm.jpg

f0f650f8a005ed6cm.jpg

4411000c8a77bc76m.jpg

24d025ca1d0cf967m.jpg

70d538d67f9df144m.jpg

5b8c97c10a795494m.jpg

d856f1a7b7dc50d1m.jpg

f35c27a9acf3919fm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Trzeba przyznać że pogoda nie dopisała, ale latanie się udało.Podejście do lądowania było pod górkę i na końcu były drzewa.Przed lądowaniem trzeba było zrobić dość ostry zwrot o 180 stopni na wysokości kilku metrów.Pierwszy raz myślałem że się nie wyrobię z przyziemieniem, ale się udało.Potem już za każdym razem lądowanie było prawidłowe i obyło się bez strat.Nie wyładowłem nawet całego li-pola a już trzeba było wracać do domu z powodu późnej godziny (do domu mam od Zbyszka ok 40 km).Następne latanie mam nadzieję że będzie w Ostrowcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj znowu poltaliśmy ze Sławkiem ale tym razem oba szybowce były w górze :D.

Zabawa niezła, na początku troche popsuły się warunki bo padał deszcz ale potem ustało i wyjrzało słoneczko. Ja musiałem na chwile puszczać stery i pstrykać fotki bo nie miał kto :D.

da857606b6edf5a2m.jpg

e39e409acdf38a92m.jpg

2946b926153b3861m.jpg

2dadb9b7012e69cem.jpg

 

A to bohaterowie dzisiejszych lotów :D

 

776e843455bca3b8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość slawekmod

Jako że T-dacer odszedł do krainy wiecznych lotów kilka lat temu to postanowiłem zrobić następcę . Zamówiłem u Kakabe dwa bloczki żeberek SD7037 , jeden do platformy FPV a drugi do kadłuba który posiadam (od p.Przemka Guni) Rozpiętość około 1750mm a że wymyśliłem sobie elektro szybowiec z usterzeniem V to odciąłem przód pod kołpak 35mm oraz przekombinowałem koniec belki ogonowej. Wykonałem centropłat i jedno ucho. A że chcę poszaleć trochę to skrzydło będzie bez wzniosu . W odległości około 60% od natarcia będzie rurka węglowa fi 6 przechodząca przez centropłat i 50% każdego ucha. Skrzydło niedzielone. Napęd będzie stanowił Turnigy 2830 SK 750Kv i pakiet 4s. To co na zdjęciach powstało w ciągu kilku godzin.

 

dsc0400z.jpg

 

dsc0401yh.jpg

 

dsc0402v.jpg

 

dsc0403g.jpg

 

Większość skrzydła powstała tradycyjne z odpadków balsy. Relację z moich wypocina dołączę do t-dancera żeby nie mnożyć tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
Widzę, że będę musiał kupić wyposażenie i reaktywować zwłoki to może wspólnie polatamy :D

 

A korniki nie zjadły resztek t-dancera? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod
A ja bym dał wznios. zawsze lepiej się lata jak bez a poza tym to nie akrobat :P

 

W dancerze dałem wznios to ciężko coś było nim pokręcić, chociaż SD7037 to nie do akrobacji ale jak coś to rozetnę skrzydło i zrobię :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dancerze dałem wznios to ciężko coś było nim pokręcić, chociaż SD7037 to nie do akrobacji ale jak coś to rozetnę skrzydło i zrobię :D

 

Szybowcem z natury ciężko cokolwiek pokręcić. Długie skrzydła nie sprzyjają akrobacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość slawekmod

Żeby mieć czym polatać w tym sezonie postanowiłem zrobić kolejne wcielenie T-dancera ale oryginalny projekt to jedynie inspiracja. Założenie jest takie że ma być to model cięty laserem, do złożenia w parę chwil,bez żadnych pierdół typu wytłoczki, tani, łatwy w lataniu. Profil SD7037, klap nie przewiduję. Mam jakiś tam silnik 3f 4s więc będzie to motoszybowiec. Rozpiętość została zwiększona do 2630mm, płaty zupełnie nowe, na natarciu eliptyczne, kadłub totalnie zmieniony w obrysie , wydłużyłem ramię statecznika. Pokrycia też narysuję bo nienawidzę wycinać ręcznie nakładek na żebra.

 

Edit: aktualizacja. Więcej na temat projektu pewnie będzie tutaj http://forum.aerodes....php?f=20&t=717

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Skrzydła prawie na ukończeniu. Wygląda na to że uda mi się wepchnąć serwo wielkości hs55 w obrys profilu w taki sposób żeby nie wystawała żadna klapka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dzięki za info, poszedłem jednak w innym kierunku a mianowicie zrobiłem gniazdo dla serwa hs-55, okazuje się że wejdą tam też inne typu HXT, SG itp. Nie będzie trzeba ich przyklejać do klapki, wejdą na delikatny wcisk a klapka je dociśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dla obserwujących temat: serwo mieści się bez problemu, spokojnie wejdą w to samo gniazdo tanie serwa innych producentów niż Hitec. W zasadzie to wszystko z elementów skrzydła już narysowane. Na lotkę pójdzie fabryczny spływ 8x1x30mm zeszlifowany do 7mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Elementy skrzydła narysowane , zabrałem się za kadłub. Zastosowałem kołpak o średnicy 40mm, mniejszy nie wchodzi w grę bo nie zmieściłby się silnik w kadłubie ( należy pamiętać że kadłub jest konstrukcyjny) . Silnik docelowy to 28XX ale zmieści się inny o średnicy do 32mm. Symulacja wykazała że nie będzie problemu z przejściem z krzywizny narożnika kadłuba o promieniu 9mm na promień kołpaka 20mm, Zastosuję listwę narożną trójkątną o przekroju 12x12mm która spełni jednocześnie rolę podłużnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dla śledzących temat ( o ile są ehehehe) : zostało mi zrobić mocowanie kabinki, poukładać elementy na formatkach , zrobić offsety. Do końca tygodnia się uwinę i zamówię cięcie modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.