Skocz do zawartości

T-Dancer motoszybowiec


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość slawekmod

Formatki wstępnie opracowane. Kilka elementów z balsy 1,5mm musi zostać umieszczone na dziewiątej desce . Z elementów nie dających się wyciąć laserem a potrzebnych do modelu to rurka węglowa 8x500, 5x500mm, listwa balsowa 6x61000mm 4 sztuki, listwa trójkątna balsowa 12x12x400mm, listwa balsowa spływ 30x1x1000mm ( na lotki),listwa sosnowa 6x3x1000mm 6sztuk, dwa bowdeny i rc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Dziś dokończę formatki, w poniedziałek do wyceny. Zobaczę jak finansowo to wyjdzie.Myślałem o modelu dla siebie jednak dostałem kilka PW odnośnie zestawu. Procedura jest taka że najpierw wytnę dwa modele, jeden dla mnie a drugi dla kolegi z tego forum (pomimo że to prototyp zdecydowanie wyraził chęć posiadania wycinanki) . Po oblotach będzie można pomyśleć o ewentualnych kilku zestawach. Model ma praktycznie wszystkie elementy cięte laserem w myśl zasady -jak najmniej szlifowania i wycinania więc trochę materiału pójdzie na niego a i za wycinanie pewnie parę złotych wyjdzie. Dla "masochistów modelarskich" można by zrobić zestaw bez pokryć płatów. Tak to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku jestem zdecydowanie za wariantem dla masochistów modelarskich. bez zastanowienia bym takim zestawem się zaopiekował. Nawet bardziej by mi pasowało jak by były zestawy bez pokryć i bez kadłuba bo i tak byłbym za podpasowaniem jakiegoś kadłuba laminatowego. Mam nawet pewną wizję co do kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Krzysiek, żaden problem. Jeżeli Ci pasuje sam płat z usterzeniem czy bez , z poryciem czy bez to da się zrobić. Ja gonię z projektem bo chcę zabrać model na Żar, bardzo wcześnie rano albo już pod wieczór można polatać na prawie pustym lotnisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Jeżeli chodzi o nakładki na żeberkach to mają słoje wzdłuż żeberek a nie w poprzek.

 

EDIT: Formatki zrobione i wysłane do wyceny cięcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Przy szerokości nakładki 7-8mm słoje w poprzek wg. mnie to nieporozumienie. Nakładka rozlatuje się w palcach. Natomiast nakładka wzdłuż powoduje wzmocnienie żeberka w taki sposób że spina wszystkie przecięte włókna w obrysie profilu zabezpieczając je przed rozwarstwieniem. W poprzek stosuję wtedy gdy jedna nakładka spina co najmniej dwa sąsiadujące ze sobą żebra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Krzysiek, szczerze przyznam że nie miałem nigdy problemu z wykrzywianiem wręg, co więcej nawet nie wpadło mi to do głowy (być może dlatego że nie zauwazyłem takiej akcji u siebie) Nieważne.

 

Grzechu, widzę że temat załatwiony pozytywnie, masz już wycinankę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Co do Proximy to jeszcze chwilę trzeba poczekać- do 10-14dni. Prawie zakończyłem mostki w formatkach. Jutro będzie po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Rysuję wszystko na jednej warstwie, nie widzę sensu robić tego na różnych warstwach. Chyba że jest to rysunek finalny z wieloma elementami których część trzeba czasem wyłączyć ale to stosuję bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.