Skocz do zawartości

Troszke wiecej niz Fun_Fly "Shark"


Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Niewiem co rozumiesz przez wysokie polozenie SC przecierz to 2-plat i os silnika wypada w osi skrzydel,

zas mocowanie tlumika mozna rozwiazac na 3 sposoby:

1,tak jak widac teraz- obrzygana góra kadłuba i ster pionowy

2. nad górnym platem- obrzygany caly kadlub

3. pod dolnym płatem - obrzygany spód kadłuba i ryzyko uszkodzenia dosc duzego i delikatnego tłumika w przypadku ladowania awaryjnego, kretowiska, itp

IHMO najbardziej optymalna jest wersja 1

 

Natomiast odpowiedz dla Motylastego odnosnie owiewki: :D

zdazyło mi sie wykonac kilka elementów laminowanych i wiem ze jak zrobie wregi, wypelnie pianka, opiłuje, pomaluje zywica, podszpachluje i potem natryskam szpachekle natryskowa to bede mial ładne, mocne, pasujace i symetryszne kopyto

Sciagne z niego forme i potem zrobie ładna i pasujaca owiewke :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 146
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Natomiast odpowiedz dla Motylastego odnosnie owiewki:

zdazyło mi sie wykonac kilka elementów laminowanych i wiem ze jak zrobie wregi, wypelnie pianka, opiłuje, pomaluje zywica, podszpachluje i potem natryskam szpachekle natryskowa to bede mial ładne, mocne, pasujace i symetryszne kopyto

Sciagne z niego forme i potem zrobie ładna i pasujaca owiewke

 

Artur nie podważam tego ze nigdy nei robiłeś formy i kadłuba, LAe czy jest sens się tak pieścić z tym ?? Chyba ze zamiarujesz robić jakąś serie na handel to zmienia postac rzeczy, ale dla jednej sztuki to się opłaca ?? kilka lądowań i owiewka będzie popękana, a z samej pianki tez można zrobić dobre kopyto i nie koniecznie szpachlować z natrysku :)

 

Ale rób jak uważasz, jeżeli masz tyle sił na dłubanine do kwadratu to zazdroszcze wolnego czasu :) ( w zime i ja będe tak mógł robić :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

własnie czasu ostatnio mam mało ale to mi sie wydalo najprostsza metoda :D na dobry efekt, zas co do szpachlowania to niema problemu bo zajmuje sie lakierowaniem samochodow wiec po prostu ja wezme do pracy i jak bede cos tryskal to zrobie i to. przy okazji

dzisaj zapryskałem to pianka i jeszcze zrobiłem przymiarke do skrzydła, czyli zaczołem wycinac zeberka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nie latałem (nie jestem steskniony latam sobie codziennie 2 loty po pracy elektrykiem :D ) wiec sobie troche pobudowalem

i tak to moj Funek dostal skrzydło dolne i 1 lotke

oczywiscie wszystko jeszcze nie oszlifowane, brak 3katow wzmacniajacych, nakladek na zebra i mocowan serw

ale zarys jest

i prezetuje sie tak :D

2-pl6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:D hehe nie schlebiajcie mi tak bo sie :oops: :oops:

modelik wazy w tej chwili 760g, ale troche jeszcze dojdzie bo teraz ida cieżkie klamoty jak podwozie, baldachim, popychacze laczace lotki i rozpórki do platow (beda z rurki weglowej fi 6mm)

Plany sa takie aby zmiescic sie w wadze gotowego do lotu 2600-2800g

mysle ze mi sie to uda i z zawisem nie bedzie problemu

odnosnie ażurow to wszystko jest wykonane delikatnie ale i solidnie (czytaj lekko) zas ażurowanie żeberka wykonanego z balsy 2mm uznalem za bezsesowne bo to tylko aspekt estetyczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niemialem czasu zbyt duzo zrobic, ale sklecilem calosc do kupy, zrobiłem baldachim, mocowanie podwozia i kółka ogonowego, zastrzaly i mocowanie skrzydla, no i wkleilem ster poziomy

całosc przytyla do niecalych 900 g

biore sie za reszte 3-katow wzmacniajacych no i szlifowanie całosci

mysle ze za tydzien oklejanie

 

2-pl9.jpg

 

 

2-pl10.jpg

 

ps: no i za sprawa Tomka zdecydowałem sie na nazwe bedzie to Shark (ten ster pionowy stylizowany na pletwe rekina to mi sie tak udal przypadkowo :D }

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

oto ostatnie fotki w calosci przed oklejaniem

Shark jest juz doszlifowany, posiada wszystkie mocowania, wzmocnienia i podwozie

brakuje kabinki i owiewki ale nad nimi prace trwaja :D

 

2-pl11.jpg

 

2-pl12.jpg

 

2-pl13.jpg

 

masa bez odbiornika, zasilania, zbiornika paliwa, serwa gazu no i oczywiscie folii 2100g

silnik magnum91 (Huberta, ten co sie roznosl WAMPIRA)

 

musze teraz wymyslec jakies ciekawe oklejenia no i zakupic potrzebne materialy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.