Skocz do zawartości

statecznik płytowy


Artur z kołobrzegu

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Płytkowy statecznik może być niewiele cięższy(zależy z jakiego materiału).

Jak dobrze oszlifujesz natarcie statecznika to nie powinno być problemów z oporami.

 

tu nie chodzi o statecznik z płytki ale taki który cały się rusza a nie tylko ster.

 

Może chodzi tu o trudność wykonania takiego steru? Muszą być małe luzy a także trzeba rozwiązać sam sposób mocowania takiego statecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznik płytowy, lub pływający, to tak jak pisał Rafał - statecznik który poruszając się cały działa jak ster. Stosuje się takie stateczniki, ot choćby w szybowcu Cobra czy F-16.

 

Co do ciężaru - nie ma różnicy praktycznie, mówimy tu o wielkościach rzędu plus/minus kilka gram.

 

Co do wykonania - więcej pracy.

 

Co do oporu - nie ma szczeliny między sterem a statecznikiem - opór jest mniejszy.

 

Co do statecznika pionowego płytowego - ke? Pierwsze słyszę. Poziomy, a i owszem. Ale pionowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pierwsze słysze piona płytowego i wydaje mi się bez sensu co już mówiłem koledze.

 

Tymbardziej że pion sporo mniejszy od poziomego i różnica w oporach bedzie niewyczuwalna wcale. Roboty więcej do tego. Ciezko będzie zrobić to solidnie i mocno przy zachowaniu lekkości klasycznego piona.

 

Nikt tego nie stosuje bo niewarto :lol:

 

Żeby to był poziomy pływający to może i ma to sens ale w pionie to jak dla mnie gra niewarta świeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prostrze niż myslisz

Jeszcze prostrze :) :) :)

 

Jakoś nie spotkałem jeszcze modelu z takim rozwiązaniem , ciekawi mnie dlaczego

Się mało rozgladasz :). Dzisiaj na Allegro widziałem takie conajmniej dwa.

Jeden nazywał się Ara, a drugi Oxa, leża gdzies u mnie w piwnicy nawet.

 

Ara bez skrzydeł wygląda tak

 

motos1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.