Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 179
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie, nie są strzępione, odpuściłem to ;)

 

Są wykonane z papieru śniadaniowego :D

 

Taśma składa się z dwóch części:

-paska papieru z naklejonymi w poprzek odcinkami nici przesączonej cellonem

-szerszego paska papieru naklejonego na to.

 

Taśmy produkowałem poza modelem. Obie części taśmy były łączone klejem w sztyfcie a potem pokrywane roztworem wody i kleju typu wikol i delikatnie prasowane, walcowane aby ścieg ładnie przebijał. Potem naklejane na model również z pomocą roztworu woda wikol. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info, próbowałem z japonki ale jakoś nie chciało wychodzić, myślę, że ważne jest też z czego jest nić do imitacji szwów, mi wyszło że najlepiej jak to jest nić bawełniana.

 

jak złapię chwilę to zrobię próbę ze śniadaniowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem troszkę czasu po sesji ;)

 

detale

DSC00576.JPG

 

blachy

DSC00578.JPG

 

zawleczki

DSC00579.JPG

 

zbiornik/chłodnica oleju

DSC00581.JPG

 

DSC00582.JPG

 

podkład

DSC00585.JPG

 

przymiarka

DSC00584.JPG

 

coś z cyklu "wyszło jak wyszło ale darować sobie nie mogłem"

pierwszy cylinderek rzędowego PZinż. Junior 120 KM

DSC00590.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

na twardych częściach z laminatu lub blachy aluminiowej podskrobuję żyletką tak aby było widać srebrny podkład lub blachę. Ma miękkich częściach typu poszycie płócienne elementy balsowe lepiej nałożyć srebrną farbę pędzlem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Obiecałem Władkowi że coś wrzucę no i jest. ;)

Korzystając z wolnych chwil i światła jarzeniowego (bo do dziennego to już nie mam dostępu) dłubnę, a raczej pomaziam tu i tam.

Pojawiły się nowe informacje wiem co mam źle i takie tam. ;)

Trochę przybyło trochę ubyło myślę, że teraz jest bardziej realistyczny choć to i tak cały czas jest moja interpretacja tematu. W zasadzie trzeci raz malowałem model na poważnie, pierwszy raz więcej niż tylko w kolory podstawowe, tak wiec myślę że źle nie wyszło. Nieskromnie powiem że nawet mi się podoba. :D

 

Wykończenie kabin zrobiłem z taśmy izolacyjnej ale przy spadku temperatury taśma się kurczy i odkleja. Tu moje pytanie (zanim podkleję na amen) macie jakieś rozwiązanie materiałowe?

 

no i zabrałem się jednak za amortyzatory ;)

 

 

DSC00794.JPG

 

DSC00799.JPG

 

IMG_3765.JPG

 

IMG_3767.JPG

 

IMG_3768.JPG

 

IMG_3769.JPG

 

IMG_3770.JPG

 

IMG_3772.JPG

 

IMG_3779.JPG

 

IMG_3780.JPG

 

IMG_3781.JPG

 

IMG_3783.JPG

 

IMG_3784.JPG

 

IMG_3785.JPG

 

IMG_3787.JPG

 

IMG_3788.JPG

 

IMG_3789.JPG

 

IMG_3790.JPG

 

IMG_3791.JPG

 

IMG_3794.JPG

 

IMG_3796.JPG

 

IMG_3797.JPG

 

IMG_3798.JPG

 

IMG_3799.JPG

 

IMG_3800.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe czemu przestałem otrzymywać powiadomienia o odpowiedziach w temacie ... cóz...

 

kapitanemo - znam to zdjecie z tym, że podesłał mi je znajomy juz długo po namalowaniu znakówi i numeru. Wcześniej nic nie mogłem znaleźć. Również chłopaki z innego forum nic nie mieli. Poprawianie teraz jest już bez sensu. Niech następni wiedzą i malują poprawnie - wiesz kogo mam na mysli  ;)  Tak czy siak racja po twojej stronie  :D

małe postępy

 

DSC01510.JPG

 

 

DSC01514.JPG

 

 

DSC01522.JPG

 

 

DSC01516.JPG

 

DSC01515.JPG

 

 

DSC01523.JPG

 

Doszła jeszcze reszta oprofilowań i ich malowanie, ale mi zdjęcia zaginęły (uzupełnie nastepnym razem) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 miesiąc temu...

Witaj
wybacz zwłokę ale tak jak pisałem wyżej nie dostaje powiadomień (muszę się tym w końcu zająć).

Jak na razie całe życie modelarskie i wszystkie projekty typowo modelarskie zostały zamrożone (bezterminowo) przez studia. Może jak się obronię to coś ruszę. Chociaż wątpię ...
;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co miałbyś się nie obronić  ;)  Dasz radę :)

Jak mi mój promotor powiedział, że albo obrona za dwa tygodnie albo wrzesień bo recenzent na badania w Peru wyjeżdża, a on na Przedkałkazie to w weekend dopisałem brakującą połowę pracy  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.