Skocz do zawartości

Dokumentacja F4C


krzysiek.riese

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich latającyhc makietami.

Jako ze jestem poczatkujący w tej kategorii i jestem w treakcie opracowania dokumentacji do Zlina 50LS w skali 1:5 i w ostatnią niedzielą udało sie mi zrobi doś sporo ważnych fotografii samolotu o numerach SP-AUD, proszę o poradę:

mianowicie, posiadam dokumentację w postaci planów modelarskich z lat 70 w których jest ten samolot doś dobrze opracowany ale jako że na przestrzeni lat ten egzemplarz miał kilku właścicieli a aktualnie jest w posiadaniu GA Żelazny nie ma nigdzie publikowanych dokumentacji tego samolotu, a w regulaminie jest wyraźnie zaznaczone ze wszystkie materiały powinny byc publikowane gdzieś. poprostu nie chciał bym sytuacji ze model bedzie gotowy, oblatany i przyjadę na zawody a tu zonk... zero punktów za ocenę statyczną z powodu dokumentacji nieautorysowanej.

Co Panowie proponujecie zrobic, ja wy którzy latacie już makietami rozwiązujecie ten problem.

Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokumentacja powinna zawierać rys . samolotu w co najmniej trzech rzutach z oficjalnych źródeł (opublikowanych).Plany modelarskie to bardzo dobra dokumentacja rysunkowa.Resztę przedstawia się na podstawie zdjęć które nie muszą być publikowane.W przypadku SP-AUD to wersja 50LX a w planach 50l, więc musisz przedstawić zdjęcie i zaznaczyć różnice w stosunku do rysunku.Posiadając PM i kolorowe zdjęcia (min trzy, w tym jedno danego egzemplarza)masz dokumentację wystarczającą w stopniu min. do oceny na zawodach.Malowanie ocenią na podstawie kolorowych zdjęć.

Tutaj masz regulamin http://modelarstwo.aeroklubpolski.pl/img/_127194528.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie Dizęki Panie Włodku, właśnie o taką odpowiedz mi chodziło.

Z pewnością teraz bede potrafił odpowiednio zrobi tą dokumentację, no i w końcu zabra się za budowe tego modelu...

 

Pozdrawiam Krzysiek

 

EDIT:

jedno sprostowanie a mianowicie SP-AUD to wersja LS, ja też z początku myślałem że to LX bo kiedyś tak czytałem natomiast po konultacji z samymi mechanikami z Zielonej Góry i obejżeniu strony ZLIN-AVION.CZ wychodzi że to LS dlatego że LX miały fabrycznie montowany system dymu a w przypadku SP-AUD nie jest to fabryczna instalacja.

Silnik i wygląd samolotu jest taki sam jak LX.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.