Skocz do zawartości

Z czego popychacze :)


motyl

Rekomendowane odpowiedzi

No to mam pytanko z czego zrobić popychacze ??

 

około 6kg siła długość 70cm.

 

Do wyboru mam rurke węglowa 6/3 wiem że to najlepsze rozwiązanie alei najdroższe:(

 

Alternatywny wybór to kołki:

:arrow: Dębowy

:arrow: Orzechowy

:arrow: Cytrynowy

 

Więc jak radzicie i jaka średnica :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Osobiście jeżeli długość popychaczy wynosi pow. 500mm staram siez nich zrezygnować na rzecz serw umieszczonych w ogonie...

Często powoduje to późniejsze problemy z wyważeniem modelu ale wolę się trochę z tym pomęczyć, mając gwarancję sztywności napędów sterów...

Takie umieszczenie serw stwarza też też doskonałe warunki do kontroli sprawności układu sterowania- wszystko jest na wierzchu!

 

Ale jeżeli się uprzesz przy popychaczach to albo rura węglowa albo cienkościenna rura duralowa.

Weź także pod uwagę fakt że w przypadku "kreta" suma bezwładności powierzchni sterowych i tak długich czyli cięzkich popychaczy spowoduje "zabicie" serwomechanizmów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę w2ywoływać burzy ale chyba wszyscy przesadzają co do masywnosci popychaczy. W moim modelu 2,7kg jest zwykły bowden, w trenerku 2,5kg pręt stalowy. Jak Cię Motyl to aż tak bardzo nurtuję to mam kolegę w sklepie z modelami RC i mogę sprawdzić jak fabrycznie jest to rozwiązane w dużych modelach.

 

może byś zastosował napęd pull-pull, czyli linki? Linka ma wytrzymałosć 10kg, jest powiedzmy niezauważalna jesli chodzi o masę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W akrobacie miekie stry to katastrofa (murowana?)

A na dlgim drucie trudno uzyskac sztywnosc.

Dawaj na ogonie wysokosc i po problemie.

Wszystko co masz (pakiet odbiornik serwo silnika w dziob i bedzie ok.

 

 

mało rozmawiałem z Kralem i gościem co tym lata około 100-200g ołowiu brakuje :( Krall n ato konto wszadził drugi pakeit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalej namawiam do rezygnacji z popychaczy!!!!!

Nawet jesli zajdzie konieczność doważania przodu to napewno nie w zakresie o którym piszesz... Przeciez popychacze tez coś ważą.

Uważam że przy modelu akrobacyjnym najważniejsza jest pewność i niezawodność sterowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat wprawdzie stary ale dopiero teraz go przeglądałem. Moje zdanie jest takie, że do 6 kg można spokojnie dawać grube bowdeny (ja kupowałem takie w RIKU). Należy oczywiście zadbać o należyte ich podparcie. W przypadku sztywnych popychczy koniecznie trzeba wyłumić ich drgania bo będzie przykra niespodzianka w locie. Można to zrobić przepuszczając popychacz w środkowej jego części przez otwór w piance zamocowanej w kadłubie. Popychacz powinien przesuwać się z małymi oporami poprzez otwór w piance.

Najlepsze jednak jest rozwiązanie proponowane przez Przemka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.