Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rakieta z kamerą

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Dj.

Dj.
  • Modelarz
  • 1044 postów

Napisano 22 August 2009 - 21:51

Start i lot zarejestrowany FCO2 :D

#2 Ładziak

Ładziak
  • Modelarz
  • 3314 postów

Napisano 22 August 2009 - 17:24

A nie zwróciłeś uwagi, jak szybko ucieka ziemia i jak ładnie zwiększa się pole widzenia kamery i zmienia się "krajobraz"? Bardzo żałuję, że kamerka wybrała wolność...

#3 Tomisław Piotr

Tomisław Piotr
  • Modelarz
  • 889 postów

Napisano 16 August 2009 - 22:21

Szkoda filmu ale zdjęcia bardzo fajne. Myślę, że trudno jest zrobic lot rakiety.

#4 robraf

robraf
  • Modelarz
  • 2636 postów

Napisano 16 August 2009 - 20:49

szkda kamerki

#5 Mariusz S.A.U.

Mariusz S.A.U.
  • Modelarz
  • 68 postów

Napisano 16 August 2009 - 20:25

Witam
Zawsze chciałem zobaczyć start modelu rakiety z "od środka" w tym celu powstała eksperymentalna rakieta z kamerką flycamone2 na pokładzie.
Rakieta wykonana z styroduru o konstrukcji modułowej, stateczniki z balsy 2 mm.
Zabezpieczenie wnętrza korpusu przed działaniem podsypki miotającej - silikonowy papier do wypieków, rakieta wyposażona w 2 spadochrony, osobny dla korpusu i osobny dla głowicy z kamerą.
Średnica rakiety 60mm, długość 700-900mm w zależności od głowicy z wyposażeniem, masa startowa 120 - 150 gram, silnik 20-40 N/s.
Prototyp o masie startowej 140 gram wyposażony w silnik 20 N/s
Do symulacji użyłem programu Space-Cad.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wszysko zadziało wzorcowo, oba spadochrony rozwinęły się prawidłowo , głowica z kamerą ustawiła się w pozycji horyzontalnej... i poleciała w siną dal.

Niestety nie przewidziałem że wiatr na wysokości ok 200 m (taką wysokość osiągneła rakieta) wiał o ok 30 * w lewo i oba człony rakiety zamiast wylądować na płycie lotniska znikneły nad lasem, poza tym udało mi się trafić dokładnie w środek "kominu" (noszenia) Obliczeniowy czas opadania korpusu 60s głowicy 90s zniknęły nad lasem po ok 3 minutach.

Prawdopodobnie wiszą sobie gdzieś na drzewie, lup przeleciały nad lasem i wylądowały na terenie Kościelca.
Gdyby ktoś przez przypadek znalazł głowicę z kamerką to kamerkę może sobie zatrzymać, resztę wypozażenia kamery oddam, tylko filmu na karcie pamięci nie mogę odżałować. (rakietkę można szybko zrobić, za resztę "zapłacić kartą" wrażenia BEZCENNE )

Tak że na filmik trzeba będzie trochę poczekać , prawropodobnie jak zbuduję nową rakietkę.