Skocz do zawartości

Mały Edzio - wstręt do depronu


jędrek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 1 rok później...

Witam

Wogólekolwiek to plany się ukażą :D . Niestety nie wysłane jeszcze :( . Muszę dokończyć tekst o budowie, zrobić parę dobrych fotek w locie i dopiero wtedy. Jakoś tak mi się nie chciało kończyć tego tematu. W tzw. międzyczasie :D powstają inne konstrukcje i pewno też trochę potrwa zanim ujrzą je inni. Postaram się skończyć materiały z Edziem jak najszybciej i wysłać, a później to już tylko gromy na redakcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. 30 maja na pod koszalińskim lotnisku w Zegrzu Pomorskim odbył się piknik lotniczy i przy tej okazji modelarze z Koszalina Grzegorz i Andrzej skrzyknęli modelarzy z bliższych i dalszych okolic na wspólne latanie. W sobotę pogoda była bardzo wietrzna na latanie modelami zdecydowali się tylko najodważniejsi. W niedzielę pogoda się poprawiła zdecydowanie i można było polatać. Przyjechał na wspólne latanie kolega jędrek z dwoma modelami: Sereno (pierwszy raz miałem okazję obejrzeć ten model z bliska :shock: ) oraz wspomniany w temacie Edzio. Oba modele wykonane perfekcyjnie. Edzio został wyposażony w silnik Turnigi 35-48, wielkości śmigła nie pamiętam i pakiet 3700 mAh 3S Evo. Z tym wyposażeniem model latał rewelacyjnie miał dużą nadwyżkę mocy i wszelkie figury (nawet w pionie ) wykonywał bez żadnego wytracania szybkości. I co mnie zaskoczyło to bardzo mała prędkość lądowania, pilotaż również zasługuje na wysoką ocenę. Pozostaje tylko uzbroić się w podwójnie skumulowaną cierpliwość i czekać na ukazanie się planów modelu w druku. Chyba że Artex zdecydowałby się na wyprodukowanie tartaku bo model jest tego wart. Na tym spotkaniu w obecności konstruktora oblatałem oblatałem swojego Cedeka 3 ale o tym w innym temacie.

A to zdjęcie modeli przywiezionych przez kolegę jędrka

e8ad918247bab708m.jpg

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć

Model widziałem na "żywca" , wygląda bardzo ładnie, ale mam pytanie : skąd bierzesz taką paskudną "sklejkę" na wręgi?

Ciekawe czy ktoś wpadnie na pomysł konkursu robienia modeli z "bele cego".

W jednym z numerów FMT widziałem model spalinowy zrobiony z polutowanych puszek.

Pozdrawiam

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Właśnie ostatnio kupiłem Modelarza z tą wkładką... ale niestety tylko arkusz 2. Mam zamiar zadzwonić do redakcji aby zamówić modelarza 09/2010. Puki co robię skrzydła. Zacząłem wczoraj rano i do teraz mam tylko żeberka od 1 do 6 :| .

Powoli ale do celu :) . Mam 4 pytania. 1 - czy zamiast węlowej rurki można użyć duraluminiowej albo z włókna szklanego? 2 - czy skrzydła magą być zamocowane na stałe? Wiem, że wiąże się to z trudnością transportu ale to mi nie przeszkadza. Tylko czy to nie uszkodzi kostrukcji podczas lotu? 3 - Czy wręgi można wykonać z grubszej sklejki np 3mm? I ostatnie pytanie - Samolot będzie cięższy z tymi wręgami i rurkami duraluminiowymi ale czy można zastosować silniczek spalinowy 3,5ccm? Pytam, ponieważ na modelarni buduję wicherka i do nie go właśnie chcę zamieścić taki silniczek a nie chcę kupować 2 silnika. To wszystkie pytania. Relacje z budowy mojego edka znajdziecie na tym samym dziale.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.