Skocz do zawartości

zmienny środek ciężkości - film?


utopia

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie do wyżeraczy w temacie.

Znalazłem onegdaj na you tube film z mechaniką zmiennego środka ciężkości do modeli 3D

-i go zgubiłem.... Poruszałem temat na kilku spotkaniach ale zero odzewu - nikt z pytanych nie widział

Zasada ogólna była taka że wewnątrz kadłuba modelu wędrował ciężarek przemieszczany za pomocą windy żeglarskiej . Autor miał trzy zaprogramowane pozycje środka ciężkości na przełączniku w radiu. Film był dość długi i dokładnie pokazano wpływ ustawienia sc na wyniki kręcenia poszczególnych ewolucji .

Pytam czy ktoś ma zapisany bo może wreszcie ogarnął bym kilka myków które nijak mi nie wychodzą . Wiem że są modele które nie sposób zmusić np do zyletki bo kadłub praktycznie nie daje oporu i trzeba cały czas walczyć sterami by model jako tako poleciał. Podstawy też mam opanowane ...jak ktoś coś wie to proszę

 

bić też można bo głupota musi boleć :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

właśnie z rozmów okazuje się że wiele osób nie widząc filmu kombinowało podobnie z ruchomym ś.c.

ale jak to w życiu bywa często wielu odkrywców wpada na ten sam pomysł z potrzeby chwili .Nigdy nie uważałem się za kogoś choćby biegłego w 3D i łapie się wszelkich sposobów by opanować pewne sztuczki ale co tu dużo ściemniać nie idzie mi :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewne sztuczki ale co tu dużo ściemniać nie idzie mi

Zmienny środek też tego nie zmieni.

Każda figurę tłucze na symulatorze od 4 do 20 godzin,a potem kolejne dłłłłłuuuugggggiiiiiie minuty w powietrzu jedno i to samo ,aż do znudzenia , chwila na lot relaksacyjny i zaś pod ziemie.

Nie mogę powiedzieć , że dobrze latam , bo latam dość kiepsko , ale wczoraj harrierem zamiatałem po Lubartowie, a jeszcze miesiąc temu miałem problemy aby harriera utrzymać w jakiejkolwiek wysokości i pozycji, nie latać jak na trzęsący się motyl.

Muszę sobie kupić jakiś talk do rąk , bo polocie to mi się całe kleją i pot z nich leje . :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do wyżeraczy w temacie.

Znalazłem onegdaj na you tube film z mechaniką zmiennego środka ciężkości do modeli 3D

-i go zgubiłem.... Poruszałem temat na kilku spotkaniach ale zero odzewu - nikt z pytanych nie widział

Zasada ogólna była taka że wewnątrz kadłuba modelu wędrował ciężarek przemieszczany za pomocą windy żeglarskiej . Autor miał trzy zaprogramowane pozycje środka ciężkości na przełączniku w radiu. Film był dość długi i dokładnie pokazano wpływ ustawienia sc na wyniki kręcenia poszczególnych ewolucji .

Pytam czy ktoś ma zapisany bo może wreszcie ogarnął bym kilka myków które nijak mi nie wychodzą . Wiem że są modele które nie sposób zmusić np do zyletki bo kadłub praktycznie nie daje oporu i trzeba cały czas walczyć sterami by model jako tako poleciał. Podstawy też mam opanowane ...jak ktoś coś wie to proszę

 

bić też można bo głupota musi boleć :devil:

Techniczna sprawa :

Dołączona grafika

bateria na wózku napędzanym serwem typu winda, aku jeżdzi w zależności od tego co ustawisz w radio, sprzedaje to KRILL, W Znojmo na EXFC latało to w modelu Thunder 3D (też Krill'a)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.