Skocz do zawartości

Projekt Twin 280


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zawsze podobał mi się TwinStar multiplexa ale tutejsza cena ($220) mnie zniechęciła. Pomyślałem że mógłbym spróbować sam sobie takiego zbudować tak jak zrobił to Kojot http://www.kojot.modelarstwo.org.pl/twin280/index.htm

 

Mam już zamówione potrzebne materiały do wycinarki styro, wiem jak co wykonać więc postanowiłem wyciąć skrzydła ze styro. W związku że u mnie z kasą nie jest najlepiej to postanowiłem dać napęd szczotkowy. Mam już zamówiony reglerek który można używać z lipolami. Jak zrobie kadłub itp okaże się w czasie budowy. Planuje mu też dać podwozie ponieważ bardzo podobają mi się starty z ziemi i ładniej lądowanie wygląda. Nie jestem pewien jednak jak je rozłożyć. To znaczy nie wiem czy dać tylnie kółko, czy tak jak w typowych trenerkach ARF.

Mam jeszcze kilka pytań.

1. Jaki proponowalibyście profil (robie na 100% lotki)

2. Na lotki najchętniej dałbym jednego standarda wtedy nie wyciągał bym serw z zefirka, a siostrzyczka właśnie trenowała by sobie na nim. Można tak ?

3. Jaki dawać skłon silników ?

 

 

Z góry dzięki !

Edit:

Aha no i jaki pakiet ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ad 1. ClarkY! I nie ma co kombinowac :-)

Ad 2. Jasne ze tak!

Ad 3. Zostaw sobie mozliwosc zmiany. Ale jesli skrzydla beda na plask na kadlubie to wtedy ich kat zaklinowania wyniesie 1.5-2 stopnie, wiec taki sam sklon silnikow w dol proponuje zastosowac. A czy w prawo dawac? Ja bym dal ze 2 stopnie.

 

Ad pakietu. Zalezy jakie 280tki. Jesli nie znajdziesz Mabuchi(co jest prawie pewne), to 7 ogniw NiXX lub 2xLiXXX. Proponowana pojemnosc 700-1500mAh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz napisalem max 7 ogniw(czyli 8.4V). Przy 8 ogniwach pewnie polatasz ale nie dlugo, ew. dac mniejsze smigla. Ale po co? Wstawisz 2 LiXXX(7.2-7.4V) i bedziesz mial dlugieee latanie. Smigla jakie proponuje to(w zaleznosci jaki to bedzie model) GWS 6x3" lub Gunther 125x110mm(4.9x4.3"). Mocno zalecam Guntherki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ad pakietu. Zalezy jakie 280tki. Jesli nie znajdziesz Mabuchi(co jest prawie pewne), to 7 ogniw NiXX lub 2xLiXXX. Proponowana pojemnosc 700-1500mAh.

 

 

 

 

Czy ja dobrze rozumiem, że porównywalne silniki firmy Mabuchi są relatywnie mocniejsze, czyli zapewniają lepsze parametry ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa wytrzymalsze. Jak puscisz Graupnerowskiego Speeda 280 na 8 ogniwach i smigle 6x3" to masz dosc krotki naped - sfajczy sie. Z Multiplexem wyglada lepiej, jednak tez podobno sie fajcza przy tym zasilaniu. Natomiast taki Mabuchi(nigdy nie maja naklejek) jest po prostu wytrzymalszy. Rok katowalem 280tke z 8 ogniwami na smiglach 6x3" i Guntherku. Ma sie dobrze do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej bierz Multiplex Permax 280 7.2V(o ile znajdziesz). Jak nie to Speed 280 6V(7.2V nie ma) i max 7 ogniw lub 2 lipole.

 

Hubert, pomysl zyje, ale tylko w mojej duszy :(

Nie mam czasu, oraz w sumie funduszy(np. 2x400 +regiel 30A, a chcialoby sie bezszczotki) na to przeznaczonych by robic jakis fajny dwusilnikowiec. Ale chodzi za mna patyk-bombowiec pod dwie 280tki, mam wszystko procz silnikow i... patyka ;-)

 

PS. Chcialem dac te dwie 300seki(?) od Ciebie, ale jedna byla nadfajczona i ledwo zipie. Na razie w poduszkowcu ta sprawna siedzi 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi za mna patyk-bombowiec pod dwie 280tki, mam wszystko procz silnikow i... patyka ;-)

 

Dlaczego nie miałby to być patyk.

Łatwo zrobić i na pewno będzie latał.

Warto posłuchać pracy dwusilnikowca-patyka.

 

Co do tych silników z GWSów, to niestety nie były już nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi za mna patyk-bombowiec pod dwie 280tki, mam wszystko procz silnikow i... patyka ;-)

Dlaczego nie miałby to być patyk.

Łatwo zrobić i na pewno będzie latał.

Warto posłuchać pracy dwusilnikowca-patyka.

 

Co do tych silników z GWSów, to niestety nie były już nowe.

Dlatego sie skusze na Twin-Patyka jak bede mial wolna chwilke :-)

 

A silniki? Wiem ze nie byly swieze, ale sie przydaly!!! I to najwazniejsze 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.