Skocz do zawartości

Zdjęcie

sopwith camel

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
207 odpowiedzi w tym temacie

#21 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1792 postów

Napisano 15 February 2010 - 23:59

To w przyszłym sezonie trzeba będzie rozegrać rundę zimową w I WW .

i wtedy się okaże, że śnieg był ale w zeszłym roku :mrgreen:

#22 pelikan1500

pelikan1500
  • Modelarz
  • 290 postów

Napisano 15 February 2010 - 23:24

Brawo Arek za trochę urozmaicenia ! To w przyszłym sezonie trzeba będzie rozegrać rundę zimową w I WW . :mrgreen:

#23 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 1184 postów

Napisano 15 February 2010 - 15:35

Arek, ten Twój start był niezły, ale ja miałem jeszcze lepszy bo podobnie mnie skotłowało (Dr1) zrobiłem cyrkla, a na koniec gdy znalazłem model w chaszczach to okazało się że silnik nadal pracuje na wolnych.

#24 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1792 postów

Napisano 15 February 2010 - 14:20

dobra dam Ci pomógł za konstruktywną krytykę :D i czekam na spotkanie na niebie aby po raz kolejny udowodnić kto tam rządzi :mrgreen:

#25 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 1184 postów

Napisano 15 February 2010 - 14:17

Znam inne przysłowie nt. szczęścia hehe

#26 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1792 postów

Napisano 15 February 2010 - 13:58

Ogólnie to niewiarygodne szczęście ma ten pilot

jest takie stare przysłowie, że szczęście sprzyja lepszym :mrgreen:

#27 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 1184 postów

Napisano 15 February 2010 - 13:53

No ale bardzo szczęśliwie zrobił beczkę i klapnął na narty. Ogólnie to niewiarygodne szczęście ma ten pilot i to już drugi raz (jeszcze większe szczęście to miał jak mi taśmę urwał :) )

#28 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1792 postów

Napisano 15 February 2010 - 13:44

Pogratulować, druga próba mistrzostwo.

wiedziałem, że "Niemcy" mi to wytkną, ale żeby nie fałszować historii nie chciałem cenzurować dokumentu :mrgreen:

ale można do tego też podejśc w inny sposób, przy okazji tego incydentu, mogę potwierdzić słuszność konstrukcji modelu, nie doznał najmniejszego uszczerbku, a gwizdnął zdrowo aż śnieg z pobliskich choinek spadł ;D

#29 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 1184 postów

Napisano 15 February 2010 - 13:37

Pogratulować, druga próba mistrzostwo. Może faktycznie dorób jeszcze płozę pod ogon.

#30 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1792 postów

Napisano 15 February 2010 - 11:36

no i już po próbie z nartami :D

na razie kilka fotek.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
jak zmontuje filmik to zamieszcze.

Na razie bez komentarza myślę że film wszystko powie :mrgreen:

a tu obiecany filmik :rotfl:

wnioski końcowe: samolot gwizda, a pilot ........ , trzeba potrenować jazde na nartach i troche stuningować narty podwyższyć noski, zeby nie nurkowały w miękim sniegu ;D

samo latanie z nartami niczym się nie różni od latania z kołami :D

#31 Callab

Callab
  • Modelarz
  • 1818 postów

Napisano 15 February 2010 - 09:39

Świetne narty. Ale jak nie dorobisz tylnej, to ster kierunku będzie działał jak ster w łodzi, rozcinając śnieg jak wodę. Jak startuje się z głębokiego lub/i nierównego śniegu (bruzdy, grudy, ślady butów, ślady narciarzy biegowych), to trzeba na początku rozbiegu mocno dociskać ogon do ziemi, żeby model nie kapotował. Z ubitego śniegu nie ma tego problemu.

No i koniecznie filmik ze startu i lądowania na śniegu zamieść na forum! Uwielbiam modele na nartach :-)

Na gumkach mocowane, aby miały odpowiedni kąt?

Tak musi być i chyba tak jest - na pierwszej fotce z nartami widać, że tylny ogranicznik jest zluzowany, a przednie się rozciągnęły.

#32 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 6771 postów

Napisano 14 February 2010 - 23:26

kolejny dowód na to że Foker to nieoceniona kopalnia wiedzy

No ba... :rotfl: A na poważnie to na tej podstronie jest wszystko z podziałem na poszczególne państwa; śliniki, śmigła, bąby, celowniki, foto itp...

#33 pelikan1500

pelikan1500
  • Modelarz
  • 290 postów

Napisano 14 February 2010 - 23:19

BRAK MI SŁÓW . Po prostu rewelka ! :mrgreen:

#34 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1792 postów

Napisano 14 February 2010 - 23:13

Może nie od Camela ale jest tu trochę oryginalnych przykładów;

kolejny dowód na to że Foker to nieoceniona kopalnia wiedzy :mrgreen: wielkie dzięki, na swoje usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć, że od pomysłu do przemysłu upłyneła chwila i na początku chodziło mi tylko o narty, a dopiero jak powstały to zacząłem się zastanawiać nad wyglądem nart z epoki :oops:

#35 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 6771 postów

Napisano 14 February 2010 - 23:02

Może nie od Camela ale jest tu trochę oryginalnych przykładów; http://www.finemodel...iis_Wheels.html

#36 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1792 postów

Napisano 14 February 2010 - 22:23

z przodu gumki, z tyłu linki, narty nasmarowane świeczką czekają na jutrzejszą próbe :D teraz dokładnie przyjrzałem się zdjęciu i gdybym zrobił narty wygięte z przodu i z tyłu to były by nawet podobne :D no prawie musiałbym zrobić bardziej fikusne wygicie

#37 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 1184 postów

Napisano 14 February 2010 - 22:14

Dobre! Na gumkach mocowane, aby miały odpowiedni kąt?

#38 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1792 postów

Napisano 14 February 2010 - 21:45

Krzysiek narazie wstrzymaj się z wysyłką :D , coś tam znalazłem
Co prawda nie za bardzo wiem jak wyglądały narty z epoki, i powstało coś takiego :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

jak mi się uda to może jutro przed pracą spróbuje jak działają :mrgreen:

#39 pelikan1500

pelikan1500
  • Modelarz
  • 290 postów

Napisano 14 February 2010 - 13:53

Arek już sklejkę do koperty Ci spakowałem znajdę tylko adres i czekaj na listonosza a na następną sobotę proszę o piękne zdjęcia CAMELA na nartach . :mrgreen:
Dołączona grafika

#40 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1792 postów

Napisano 13 February 2010 - 19:43

Arek udało Ci się wystartować bez NART w takim śniegu ? Czy POSZEDŁ z ręki ?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
nie no oczywiście z ręki, najbardziej przyjemna jest wyprawa po model po lądowaniu, śnieg po kolana a moje "walonki tylko do półłydki"

Co prawda ponoć to już powoli konieć zimy ale jak znajdę kawałek sklejki 1,5 - 2 mm to może zrobie narty, nie wiem czy w orgyinale był Camel na nartach :D