Skocz do zawartości

sopwith camel


pacek

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 207
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

no to troche podgoniłem :D

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

gdyby nie to że zachciało mi się szczegółów to można by go zamykać i robić na gotowo a tak czeka mnie jeszcze sporo roboty :D ale o tym potem

 

Niedziela nie była zbyt owocna jeśli chodzi o postepy w budowie, udało mi się zamknąć garb od przodu, no i mam zagwozdkę :( jako że to moje pierwsza tego typu praca to troche przekombinowałem czytaj dodałem sobie zbędnej roboty, chodzi o odwzorowanie poszycia płótnem tylnej częśći kadłuba, wymaga to powtórzenia poszycia części twardej (różnica wysokości) i nie wiem czy mi się chce to robić z drugiej strony fajnie by było żeby było widać załamania poszycia na podłużnicach w części ogonowej :twisted:

następnym razem trzeba będzie przewidzieć to na początku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś odebrałem wytoczoną maskę silnika :D , dzięki Janek za pomoc, no i oczywiście dzięki dla Staszka za wytoczenie elementu :D Jutro zajmę się przecinaniem jej na dwie równe części, w między czasie dorobiłem imtacje kratownic i podłużnic kadłuba.

Kadłub będzie jednak jednoczęściowy tzn kadłub i maska jako całość (przeważyły względy wytrzymałościowe), trzeba będzie pokombinować jak wsadzić silnik, ale z przodu jest ogromna dziura, to może da rade.

 

Jak wszystko dopasuje to pozostaną szczegóły (jakieś drobne detale makietujące)

 

Dołączona grafika

 

z aerodynamiką to ma to raczej mało wspólnego, pocieszam się że dr1 konkurencji to jeszcze bardziej aerodynamiczna konstrukcja :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo fanie wyszło :)

 

Jutro zajmę się przecinaniem jej na dwie równe części

w jaki sposób to będzie przecięte :?:

przecież jak się przetnie to piłką np. do metalu to w środku kopyta zabraknie jakiś 1mm materiału (grubość "ostrza") :)

myślałem że te połówki są tylko tak sklejona żeby można je było potem bez problemu rozkleić ale widzę że się myliłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuję o przeniesienie tematu do działu 'makiety'!

 

ale się usmiałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

dałeś mi do myślenia z tą dziurą na pilota, wydaje mi się że mam jakiś pomysł :idea: , zobaczymy jak wyjdzie z realizacją, całe szczęście że nie trzeba się martwić o wage, bo to kopyto :D

 

a przetnę to na girownicy (taka piła do cięcia pod kątem) a różnicę wysokości uzupełnie sklejką , ot i cała tajemnica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako, że konkurencja zasuwa do przodu jak mały zapi........acz, postanowiłem troche przyspieszyć, ale z tego przyśpieszania wyszła zmiana koncepcji wykonania formy , dla wtajemniczonych będę to robił metodą "RURY" albo "WOWY" jak kto woli szczególy ujawnie jak zacznę robić narazie w związku z tym kadłub został sklejony do kupy :D:D wiem, wiem lubie głupiego robotę, no coż to moja taka pierwsza praca,

 

Na dzień dzisiejszy kopyto prezentuje się tak:

 

Dołączona grafika

tam gdzie teraz oklejony jest taśmą będzie imitacja miękiego pokrycia (przynajmniej mam taką nadzieje :lol:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

na fotkach być może tego nie widać ale czeka mnie jeszcze kupe szlifowania zanim będzie można zacząć nanosić detale :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema Longer

No postaram się jakąś esę uruchomić i wycieczkę do Starachowic zrobić.

 

 

A co do Arkadiusza to podejżewam, że naprawdę porządnie mogą go zdołować dwa momenty podczas jego zmagań z 'kamelem':

 

1. Rozformowanie kopyta

2. Laminowanie kadłuba (szczególnie fajna jest 3-cia godzina, gdy wszystko się lepi a trzeba np. dociąć nożykiem nadmiar tkany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he, he nie tak łatwo mnie zdołować :D , a w zasdzie łatwo :( najbardziej wkurza :evil: mnie to, że Janek robi już gotowy kadłub a ja ciągle jestem z moim w :ass: tzn na etapie szpachluj-szlifuj, już mnie strzela :shock: :lol: :mrgreen: ale jak to mówią: trening czyni mistrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

materiały na forme i kadłub w Havlu zamówione :D

 

no to czas wziąść sie za robote, nie zapominając że to ma być kombat, przyszedł czas na waloryzacje kopyta :mrgreen: :wink:

 

jakieś delikatne linnie podziałowe na części twardej, kilka bajerów, a po wyschnięciu farby pozostanie oklejenie solartexem części miękiej.

 

Nie wszystko poszło tak jak chciałem, było kilka skuch w trakcie nacinania podziałów, :cry: ręka zadrżała, no i czasem czubek iglaczka zboczył z zadanej trasy, no cóż :( :oops: :cry: . Poprawiać już tego nie będe, tragedii nie ma.

 

a może ktoś zna sposób, jakiś w miare prosty i bezskuchowy na trasowanie takich podziałów?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.