Skocz do zawartości

Zdjęcie

sopwith camel

Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
207 odpowiedzi w tym temacie

#41 pelikan1500

pelikan1500
  • Modelarz
  • 290 postów

Napisano 13 February 2010 - 19:25

Arek udało Ci się wystartować bez NART w takim śniegu ? Czy POSZEDŁ z ręki ?

#42 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1790 postów

Napisano 13 February 2010 - 17:55

no i po oblocie, nie obyło sie bez małych problemów :( silnik toche kaprysił, więc skończyło się tylko na jednym krótkim locie, latał troche nerwowo, w domu zobaczyłem że nie ustawiłem expo a już się przyzwyczaiłem do latania z ustawionym, :oops: więc polatałem sobie troche prototypem :mrgreen: kiedy w końcu roztopi się ten śnieg na lotnisko nie można dojechać :cry:

Dołączona grafika

Wroga na niebie ani widu ani słychu może hangar im zasypało ;D

#43 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 1184 postów

Napisano 12 February 2010 - 11:15

muszę Cię zasmucić wiadomości o stanie liczebnym mojej eskadry są prawie prawdziwe,

E tam, że masz dwa ARF-y :) to wiadomo + dodatkowy kadłub do Browna (pewnie przewidziałeś że jednego od razu strącą i będziesz potrzebował sobowtóra aby ściemniać że nic się nie stało hehe.)

ten gościu będzie odpowiedzialny

za szybką ucieczkę i nerwowe machanie wszystkimi wajchami - wiem :mrgreen:

oblot Browna planuje na sobote, może gdzieś dopadne samotnego DR1

Chyba nikt nie będzie Ci utrudniał, nie wyrobię się na sobotę :|
Może to i lepiej, jeszcze jeden dzień bestroski :)

#44 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1790 postów

Napisano 12 February 2010 - 10:59

No Janku muszę Cię zasmucić wiadomości o stanie liczebnym mojej eskadry są prawie prawdziwe, pozostało jeszcze połączyć lotki, zrobić naciągi, założyć śmigło i w góre :mrgreen:

ten gościu będzie odpowiedzialny za celne serie w Fokera :D
Dołączona grafika

jest to weteran który brał udział w słynnym starciu z Mariuszowym Niuportem :mrgreen:
Dołączona grafika

zapamiętaj Janku tą kolorystyke jak ją ujżysz to s....... jak najszybciej :mrgreen:
Dołączona grafika

i eskadra w komplecie :D
Dołączona grafika

oblot Browna planuje na sobote, może gdzieś dopadne samotnego DR1 :mrgreen:

#45 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 1184 postów

Napisano 07 February 2010 - 22:48

hehe, no tak, w końcu nawet na wieńcach które pojawiają się w tym filmie było napisane "dla przyjaciela i wroga"

#46 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1790 postów

Napisano 07 February 2010 - 22:25

przed chwilą rdzenie zostały odebrane od Andy-ego "xyz" - dzięki wielkie

i to jest przykład jak fajną zabawą jest kombat, przecież Andy-Fryzjer to wróg :mrgreen: śmiertelny.
Dla niewtajemniczonych Janek lata w innej eskadrze niż ja i Andrzej.

No i przypominam sobie fragment filmu jak Pan Foker obużył się że jakiś pilot (Woss) zasadził do DR1 silnik bentleya, a ty prawie całe skrzydła zagraniczne bedziesz miał :mrgreen:

#47 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 1184 postów

Napisano 07 February 2010 - 22:07

Oby się pojawili, w każdym razie Warszawa zaprasza Kraków na koniec kwietnia (miejmy nadzieję). Co do tych Brownów, to niech tylko mój wynalazek dostanie drobny detal czyli skrzydła! (przed chwilą rdzenie zostały odebrane od Andy-ego "xyz" - dzięki wielkie) W weekend zostanie zmazana hańba z początku stycznia!

#48 pelikan1500

pelikan1500
  • Modelarz
  • 290 postów

Napisano 07 February 2010 - 16:21

No no ładna eskadra się robi ! Janek musimy uważać . A ja dozbroiłem trochę KRAKÓW ale czy pojawią się na któryś zawodach to nie wiem .
Dołączona grafika

#49 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1790 postów

Napisano 07 February 2010 - 15:46

no to powoli przygotowuje sprzęt dla Browna :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak obejdzie się bez niespodzianek to może w przyszły weekend oblot :?:

Fokery miejcie się na baczności, a najlepiej pozostańcie na ziemi :mrgreen:

#50 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 1184 postów

Napisano 18 January 2010 - 17:20

W modelach WW I to największy problem. Kiedyś silniki lotnicze były ciężkie to przód był krótki. Nasze motorki są jednak proporcjonalnie dużo lżejsze...

#51 GMisio

GMisio
  • Modelarz
  • 54 postów

Napisano 18 January 2010 - 16:49

Wygląda jak by miały za bardzo z tyłu środek ciężkości :crazy: .

#52 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 1184 postów

Napisano 18 January 2010 - 12:15

Aaalle strefę zaliczył tym pierwszym Eindeckerem!

#53 Irek M

Irek M
  • Modelarz
  • 6769 postów

Napisano 18 January 2010 - 11:23

Oj rozpłakałby się nie tylko pan Stec: i nie tylko on - tak mniej więcej wygladał lot mego Pfalz'a ale ja z tego szczęśliwie wyszedłem...

#54 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1790 postów

Napisano 18 January 2010 - 10:53

Apeluje o takie modele w skali 1:4 w dziale makiety

no tak, tylko kto by się odważył walczyć takimi sprzętami, już teraz nie ma za wielu chętnych, a gdzie koszty budowy 1/4 w stosunku do 1/8. :mrgreen:

Choć sam jestem zboczony na punkcie kombatu :D , to nie wiem czy jak bym rozpie........ takiego 2 metrowego sprzęta to chyba bym się chyba rozpłakał. :mrgreen:

#55 ertman_176

ertman_176
  • Modelarz
  • 3451 postów

Napisano 18 January 2010 - 00:13

Apeluje o takie modele w skali 1:4 w dziale makiety :wink:

#56 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 1184 postów

Napisano 17 January 2010 - 23:48

Apeluję o więcej powagi!

#57 ANDYXYZ

ANDYXYZ
  • Modelarz
  • 11 postów

Napisano 17 January 2010 - 23:08

Aaa co to LATAWIEC :P chyba Janek mnie już nie :* lubi zboczki :P

#58 Janek

Janek
  • Modelarz
  • 1184 postów

Napisano 17 January 2010 - 20:51

Latajcie sobie, latajcie, ale możecie się spodziewać że prędzej czy później ten pan sprowadzi Wasze latadełka na ziemię...

Dołączona grafika

#59 mariusz70

mariusz70
  • Modelarz
  • 244 postów

Napisano 17 January 2010 - 18:42

W mojej okolicy wróg też sie nie pojawił wykonałem dwa loty patrolowe moim niebieskim cudem (to ten który unicestwił Balille) chyba mróz ich maszyny unieruchomił -cieniaze

#60 pacek

pacek
  • Modelarz
  • 1790 postów

Napisano 17 January 2010 - 15:20

dziś Camel odbył samotny lot patrolowy, wroga nie widać :mrgreen: pewnie mu rycyna w silniku zamarzła, albo dowódctwo nie dało pozwolenia na loty w niedziele :mrgreen: patrol odbył się na przydomowym lotnisku w niezbyt sprzyjających warunkach okazało się że całkiem nieźle wieje a że jest to łąka otoczona z 3 stron lasem w okolicach drzew całkiem nieźle telepało, ale jak to mówią latać to każdy może, gorzej z lądowaniem, tym bardziej że wiatr wiał na drzewa przy których stałem i podejście należało zrobić albo z nad drzew albo wzdłuż i przed lądowaniem dać zakręt w prawo, po kilku moich próbach pilot się zdenerwował i wyłączył silnik i jakoś pszlo, nawet nie musiałem daleko po model iść jakieś 20m w śniegu powyżej kola, chyba zrobie mu narty :lol: albo sobie rakiety snieżne.

Warsztaty oczywiście cały czas pracują nad powiększeniem eskadry :D

Dołączona grafika
camel ma już oznaczenia po której stronie lata :mrgreen: żeby nie było wątpliwości
Dołączona grafika