Skocz do zawartości

Hansa Brandenburg W.29


Deem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 lata później...

Odgrzebię na chwilę temat. Model już prawie na ukończeniu, w sumie do „lotu” pozostało zabezpieczenie pływaków jakimś lakierem do parkietu, próby silnikowe i przede wszystkim właściwe wyważenie. Tu mam problem. Do obliczenia użyłem dwóch znanych programów, po wpisaniu danych wychodzą różne wyniki;

Clipboard01.jpgClipboard02.jpg

 

Dodam też że wg. planów punkt wyważenia to 140mm. 

 

Waga modelu w całości (z elektroniką i zasilaniem) zamyka się 5100g to daje około 56g/m2, wynik lepszy od zakładanego. Muszę poszukać jak zrobić jakieś prowizoryczne podwozie do startu z trawy, w okolicy (kilkunastu kilometrów) tylko prywatne stawy.

 

Parę fotek z dzisiaj;

 

IMG_2.jpg

 

IMG_4.jpg

 

IMG_5.jpg

 

IMG_7.jpg

 

IMG_8.jpg

 

IMG_12.jpg

 

IMG_13.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylicz jeszcze zwykłą 1/3 cięciwy i porównaj z wcześniejszymi programami. Czy czasem nie popełniłeś błędu w pierwszym programie ustawiając 2 płaty? Bo statecznik chyba pomijamy tu(?) Z tego powodu często stosowałem ten drugi... Schwerpunkt czy jakoś tak i wyliczenia wystarczały do pierwszego lotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że powierzchnia statecznika poziomego jest stosunkowo mała - ok.11%, to osobiście dałbym mu raczej przednie wyważenie.  Nerwowy model z małym statecznikiem może być trudny do opanowania. Sądzę, że 140mm jak sugeruje plan jest zbyt tylne. Optowałbym bardziej za 120mm jak wychodzi z programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Statecznik ma profil symetryczny. Sprawdziłem eCalcem (pobieżnie) i wynik jest zbliżony do  drugiego wyniku (126mm). Myślę że najbezpieczniej będzie pójść za sugestią @kesto. Dojdzie tylko 55gram ołowiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.