Skocz do zawartości

JAS-39 Saab Gripen w budowie


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

No i już po :) zaraz zamieszczę filmik. Niestety na loty z silnikiem jeszcze trzeba poczekać :) A rzuty to hmm sami ocenicie :D Przynajmniej wiem jedno jak silnik mi się wyłączy w locie samolot sam wyląduje jak spadochron :P

 

A co do silnika mieliśmy problem natury technicznej, nie wiemy czy z powodu aku czy regla ale silnik wkręcał się i potem schodził sam z obrotów po takiej hiperboli. Chyba musimy kupić dobre aku :) w chinach sobie upatrzyłem za 200zl ;)

 

filmik już zaraz razem ze zdjęciami :)

 

jest filmik:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na filmie widać różne modele, bardzo fajnie latające; czyli w dziedzinie modelarskiej dzieje się tam u Was całkiem sporo.

A nikt nie podpowiedział Ci, żeby zmierzyć prąd tego "dziwnego" wg mnie napędu jeszcze przed lotem?

 

Może to źle zabrzmi, ale moim zdaniem pomiar prądu to podstawowa sprawa w zabawie z elektrykami.

Mimo, że mam już niezłego "nosa", to przy zmianie jednego z elementów napędowych (silnik, pakiet, śmigło) zawsze mierzę pobór prądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam, jest dokładnie tam gdzie na planach był zaznaczony :)

 

Co do mixerów to chyba trzeba dać. Tylko jak je ustawić, jak ster wysokości idzie do góry to lotki na dół czy też do góry ?

 

W elektrykach to jesteśmy wszyscy bardzo słabi :) bo latamy spalinami. Dzisiaj był "lot" jas'a no i nie bardzo ta turbinka wystarcza :) ale może to mój błąd, samolot już jest naprawiony i jutro kolejna próba :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=0cVTV8uRXtI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem :) i dmuchała. Wydaje mi się że mogłem bardziej go do góry podnieść na sterze głębokości. Bo dałem tylko na połowę i więcej zrobić nie zdążyłem ;) zobaczmy jak to będzie :)

 

Wydaje mi się że są to problemy z masą bo wpakowałem tam dwa pakiety lipo napędzające silnik i jeden pakiecik do odbiornika. Ehhh nie wiem jak to rozwiązać jak narazie nie mam 200 zl na jeden pakiecik lipo który byłby dobry to tej turbinki :)

 

Mam plany tego samolotu w pdf i chciałbym przerobić na wektory żebym mógł wyciąć na ploterze od razu kilka sztuk do eksperymentów. Jest jakiś szybki sposób przerobienia pdf na crd lub podobny format ? Bo wektory już troszeczkę opanowałem ale krzywe beziera to dla mnie ciągle udręka prawie nigdy mi nie wychodzą idealne łuki tylko takie "nierównomierne"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia co było nie tak :) może to była moja wina po prostu. A co do filmików to nie wiem czy będą bo jedyne jakie mam sa na komórce a nie potrafie ich na avi przeconwertować.

A teraz mam problemy z regulatorem o których właśnie zaraz napiszę na forum w elektronice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.