Skocz do zawartości

HITEC Ranger 2 kanałowy


JarekF

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Znalazłem w swoich szpargałach radyjko mające parę ładnych lat. Jest to dwukanałowy HITEC zakupiony dawno temu. Obecnie do swojej dyspozycji posiadam Spektrum DX6, radio kilka generacji wyżej, jednak skoro już posiadam tego HITECA to dobrze byłoby, żeby było sprawne i działało. Może do jakiejś łódeczki się przyda.

Diody kontrolne świecą, tak, że nadajnik jest chyba OK ?

Mam kilka pytań bo może znacie to radio?

Na jakiej częstotliwości pracuje i w jakim paśmie FM, czy AM ? Nie wiem czy jedyna nalepka z tyłu sugeruje 40 MHZ ? Jakie kwarce musiałbym dokupić ?

Z nawyku sprzed lat rozebrałem je, żeby zobaczyć co jest w środku :wink:, ale oprócz wspomnianej nalepki nic więcej nie ma.

Mam dodatkowo odbiornik Sanwy SRC-2322RS 40 MHz pracujący w paśmie AM. Czy da się te urzadzenia ze sobą zgrać ?

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witam,radyjko jak najbardziej AM i zapewne 40Mhz,na bazie tego radia sprzedawane byly modele typu Radiocontrol,radyjko wartosci 30zl lecz pojazdy z tych kpl.juz nie bardzo tanie byly,ogolnie Hitec Ranger,Bycmo to to samo,zasieg bardzo marny,do samochodu zabawki sie nadaje i moze malego modelu plywajacego,niegdys przed laty w moim pierszym modelu plywajacym uzywalem wlasnie Bycmo 40mhz AM kolega zapewnial mnie ze jest nowe i dlategosie dziwilem ze po okolo 30m tracilo zasieg....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy to co jest w nawiasie to sugerujecie częstotliwość 40 MHz ?

 

Dołączona grafika

 

I czy rzeczywiście na AM ? Nie sugerujcie się odbiornikiem bo przecież jest z innej aparatury. Jeżeli pasma są te same i częstotliwość to chyba powinno wszystko zadziałać. Z tego co wiem to Hitec jest kompatybilny z Sanwą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Radyjko dostało nowe kwarce 40 Mhz AM oraz zakupiłem akumulatorki zarówno do nadajnika jak i odbiornika, koszyczek na akumulatorki odbiornika i włącznik, dołączyłem dwa mikro serwa i wszystko działa na "cacy" (reversy, trymerki). Może kiedyś do jakiegoś pływadła się przyda. Jeść nie woła.

 

Dołączona grafika

 

Ciekaw jestem jaki to ma zasięg ?

 

P.S.

Tak ogólnie z uśmiechem na ustach naszła mnie taka refleksja, kiedy przed wieloma laty zaczynałem zabawę z modelarstwem (lata '70) używaliśmy nieproporcjonalnych aparatur Made in CCCP marki Pilot 2, Pilot 4. Starsi modelarze napewno znają, bo młodzież to inne czasy. I tak pomyslałem, że dzisiaj prezentowane powyżej radyjko nic nie znaczy, a w tamtych latach ? Gdyby takie mieć ? Och marzenie i szczyty techniki ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ...takie same apki mielismy w modelarni do ślizgów Eco (Hitec Ranger 2z) .... Zasięg wystarczający do pływania takimi modelami , śmigania samochodami RC .

 

Usage: Surface

 

Applications: Power Boat

Sailboat

Off-Road Car

On-Road Car

All Purpose

 

Channels: 2

 

Modulation: AM

 

Street Price: $39.99

 

 

http://www.rcuniverse.com/product_guide/transmitterprofile.cfm?transmitter_id=77

 

PS. Ranger 2z dla BYCMO był na 27Mhz a dla Hiteca na 40Mhz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.