Skocz do zawartości

Klubowa Cessna 182 by Elektron


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakis bardzo dlugi czas temu zaczalem "budowe" klubowej cessny. Ale nie wiedzialem co do czego, a plan prawie nic mi nie mowil. Wiec praca stanela i czekala... czekala i doczekala sie. Wczoraj Piotrek f3j podeslal mi link do cessny robionej na RcGroups i tam jest mase fotek.. Na ich podstawie strorzylem juz kadlub cessneki :)

Mam problem jednak ze statecznikami i skrzydlem :( - wydrukowalem plan w sklai 1:1 - tzn tak twierdzila osoba ktora mi drukowala na formacie A1. Gdy wrocilem do domu okazalo sie ze plan jest minimalnie mniejszy niz czesci :( :( Co z tym fantem zrobic ??

 

A zeby nie bylo ze sie czepiam - wczoraj na Piotrka oczach pekla mi wrega a wogole jej mocno ni scisnalem :( Kolejna rzecz to to ze nie pasuja do siebie ciete podluznice "po silnikiem" trzeba je sobie samemu "podocinac"

 

A oto zdjeica z postepu prac :

 

DSCI0005-5.jpg

 

DSCI0007-7.jpg

 

DSCI0008-6.jpg

 

DSCI0009-5.jpg

 

DSCI0010-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 64
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Super modelik :D fajnie jest patrzeć jak ktoś robi taki piękny model :)

czekam na moją cesenke i tez sie biore ostro do pracy 8)

Wczoraj z elektronem gadaliśmy przez skejpa 5h i patrzałem jak powstaje ten pieeeknyyy modelik :D potwierdzam słowa elektrona o wredze-az sie zdziwiłem ze pękła :shock: ale i tak jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace "ida" bardzo duzym tempem. O ile nic mnie dzisiaj nie rozproszy ( goscie) to prawdopodobnie wskoncze wstepnie skrzydlo. Nie mam jeszcze dobrze roplanowanej elektroniki ale sadze ze w skrzydle zmieszcza sie dwa serwa -( nie mam zdolnosci manualnych aby zrobic dzwigdnie jak jest w planach :lol: )

Jedno jest pewne - swiatla beda napewno :D - i to dwu pozycyjne - tylko musze uklad drugi zrobic sobie :D:D:D

 

A to postep prac :

 

DSCI0014-2.jpg

 

DSCI0016-2.jpg

 

DSCI0017-1.jpg

 

DSCI0011-5.jpg

 

DSCI0013-2.jpg

 

DSCI0021-4.jpg

 

DSCI0020-2.jpg

 

DSCI0019-3.jpg

 

DSCI0018-2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabralem sie jak pies do jeza bo nie mialem planow/zdjec/ czego kolwiek co by mi powiedzialo co zrobic z tym modelem....

A teraz kadlub juz skonczony - wstepnie.

Zabieram sie za skrzydlo :D:D

 

Jak radzicice zrobic lotki - 2 serwa czy 1 ?? Musze w zebrach wywiercic dziure na kable od serw/ oswietlenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przykleilem Keson.... :( To byla najgorsza decyzja w budowie.....

Skrzydlo wygladad duzo lepiej, sztywnosc wzrosla niewyobrazalnie.. ale... Zwichrowala mi sie polwka plata :cry: niedosc tego od polowy polowki plata dostalo "wzniosu" prawie 1cm.

 

Potem tylko pogorszylem sprawe - namoczylem balse i pod ksiazki... skrzydlo sie wyprostowalo ( zwichrowanie ustapilo), wznios jak byl tak jest, a jeson mi sie pomarszczyl... z tym jakos sobie poradzilem..

 

Pomozcie mi - co mam zrobic aby usunac ten walony wznios ?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupia sprawa.Jeżeli keson jest tylko na górze i namoczyłeś go wodą to raczej jedynym rozwiązaniem jest usunięcie kesonu ( dość pracochłonne).Przerabiałem ten temat u siebie tylko że na krzywiznach kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.