Skocz do zawartości

http://hobbyking.com/


slawko_k

Rekomendowane odpowiedzi

Zauważ ,że waga w HC zliczana jest w sposób tak jakby każdy przedmiot z osobna był pakowany i wysyłany. Przykładowo dla regulatora, który waży 22g, "weight" do wysyłki podane jest jako 47g :) Zamawiasz 2 regulatory a przesyłka waży już nie 44g tylko 94g :) I tak dalej i dalej i stąd wychodzą takie różnice :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ale ja to wszystko rozumiem.

Fakt jest jednak faktem.

Gdy kupujesz raz na kilka miesięcy nie ma problemu gdy zaczynasz brać często to już się odczuwa.

 

Inne firmy poradziły sobie z tym podając realną wagę do wysyłki po skompletowaniu zamówienia - wydłuża to jednak nieco czas .

mayo, - dokładnie to samo zauważyłem zamawiając dużą ilość tanich serw 9gramowych

przy okazji ciekawostka :

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8306&Product_Name=HXT900_9g_/_1.6kg_/_.12sec_Servo_(USA_Warehouse)

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=662&Product_Name=HXT900_9g_/_1.6kg_/_.12sec_Micro_Servo

 

ten sam produkt ale w USA "waży więcej" :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne firmy poradziły sobie z tym podając realną wagę do wysyłki po skompletowaniu zamówienia - wydłuża to jednak nieco czas

Widać HC nie wprowadziło jeszcze tej praktyki... a szkoda bo rzeczywiście w skali wielu paczek zaoszczędziłoby się sporo $ na przesyłce.

 

przy okazji ciekawostka ten sam produkt ale w USA "waży więcej" :mrgreen:

Bo w hameryce wszystko jest większe :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać HC nie wprowadziło jeszcze tej praktyki... a szkoda bo rzeczywiście w skali wielu paczek zaoszczędziłoby się sporo $ na przesyłce.

hm.. chyba u nich to niewykonalne..- taka refleksja mnie dopadła

zamawiałem w czerwcu w odstępie doby kilka zamówień numery kolejne średnio wyższe o 2500 do nawet 3500

 

2500 zamówień w ciągu doby !!!!!

Niech im się kręci . i jeszcze poprosimy o szerszy asortyment

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeszcze nie jest tak źle. W ub. tygodniu w poniedziałek moje zamówienie otrzymało status ,,wysłane,, a dzisiaj przesyłkę otrzymałem :D . Ale kilka miesięcy temu było tak że od momentu wysłania mijały dokładnie cztery dni i trzymałem przesyłkę w rękach. Rekord to siedem dni od momentu złożenia zamówienia, ale tak zdarzyło się tylko raz. Najdłużej to czternaście dni od momentu wysłania. Na pewno przy takiej ilości zamówień zdarzają się skrajnie negatywne przypadki, ale starają się.

Oby słońce nigdy nad nimi nie zachodziło ;D , co leży w naszym interesie.

Pozdrawiam Adam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Zrobiłem zakupy w HK na 280$ na formularzu wartość wpisałem ok.50$. Po jakimś czasie otrzymałem pismo z UC z prośbą o udokumentowanie wielkości opłaty za paczkę oraz specyfikację zamówienia. Spanikowałem napisałem prawdę i po zapłaceniu cła paczkę otrzymałem.

Zdziwiłem się mocno przy odbiorze paczki jak przeczytałem że chińczycy podali wartość paczki na 225$. Zaczęli pisać prawdę? No prawie prawdę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z upragnieniem czekam na moją paczuszkę - ostatni status :

 

30-Nov-2009 Hong Kong The item left Hong Kong for its destination on 30-Nov-2009

 

Dzisiaj mamy 03.12.2009r i nic do mnie nie przyszło.

 

Może ktoś mnie podbuduje bo chciałbym mieć na weekend :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30-Nov-2009 Hong Kong The item left Hong Kong for its destination on 30-Nov-2009

 

Dzisiaj mamy 03.12.2009r i nic do mnie nie przyszło.

To jeszcze nic! Mam kolegę, który rano kupował coś na Allegro, a wieczorem chciał stawiać negatywy, że jeszcze towaru nie otrzymał... :crazy:

 

Może ktoś mnie podbuduje bo chciałbym mieć na weekend :)

Na mnie nie licz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie ja też czekam na paczkę, zbliża się okres świąteczny więc i paczki będą szły dłużej.

Jak będzie w Polsce to tylko zależy od UC czy szybko do nas dotrze informacja. Moja rada to pisać co jest w paczce. Ja zawsze podaję wartość i piszę że są to akcesoria modelarskie i wyszczególniam co. Na razie za 2 paczki nie płaciłem nic a za jedną 40 zł VAT, bez cła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Uwaga! Sensacja - rewelacja!

Wczoraj, w oparciu o przedwczorajsze (pierwsze) awizo, odebrałem paczuszkę z HC. Dwa dni wcześniej byłem na poczcie i osobiście upewniłem się, że żadna zagraniczna przesyłka tam nie zalega. Pobytu w UC nie stwierdzono.

A teraz clou programu: Sale date 3/11/2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli gdzieś paczka musiała się zapodziać. Ja swoją ostatnią paczkę "kupiłem" 19.11.2009 wieczorem a 27.11.2009 miałem ją już w domu. Tydzień, licząc pakowanie i przesyłkę. Na to wychodzi, że to nie kwestia długiego pakowania tylko samej drogi przesyłki. Na lotniskach różne cuda się dzieja zarówno w spedycji jak i transporcie osobowym. Kiedyś moja walizka z Wrocławia zamiast do Warszawy (na takiej trasie leciałem) poleciała do... Sztokholmu! Jak to się stało biorąc pod uwagę fakt, że Wrocław nie ma bezpośredniego połączenia ze Sztokholmem, nie mam pojęcia :shock: Zanim się wszystko odkręciło potrwało to 2 tygodnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.