Skocz do zawartości

MD5 Kometa


leszek504b

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zakupiłem silnik MD5 Kometa produkcji ZSRR, pojemność 5 ccm, masa ok. 220g jeśli dobrze pamiętam.

 

 

Dołączona grafika

 

 

Jeżeli chodzi o kompletność to tak jak widać, tzn. brak gaźnika i świecy, ale myślę, że to raczej nie jest problem. Myślę, że to dałoby się załatwić. Oprócz tego co widać na zdjęciu to dodatkowo brak jest jeszcze jednego pierścienia (jest tylko jeden). no i z tym może być problem.

Dlatego mam takie małe pytanie. Czy warto starać się o te pierścienie, czy może lepiej przeznaczyć ten silniczek do gablotki. W końcu ma on już parę lat i nie jest już produkowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Miałem dawno temu Kometa i to cudo jest w stanie unieść w powietrze niewiele więcej niż samo waży i to pod warunkiem, że jakimś cudem zapali :) .

 

Dla porównaia mocy:

Kometa 5ccm - 0,25 KM !!!

Rytm 2,5ccm - 0,3 KM

Sokol 2,5ccm - 0,25 KM

Z tych trzech zdecydowanie najlepiej wypadał Rytm.

 

Kolega miał Kometa w modelu F2B i ledwo odrywał się od ziemi, o akrobacji nie było raczej mowy. Skończyło się tak, że przerobił model na Poliota 5,6ccm i wtedy zaczął latać.

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem kicha :P

Mimo wszystko nie żałuje, że go kupiłem tym bardziej, że dałem za niego tylko 21,5zł. O te pierścienie nie będę się starał, jednak gaźnik i świecę, nawet uszkodzoną, warto załatwić. Żeby przynajmniej wyglądał na kompletny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten silnik jest niewiele wart mam taki sam i kilka częsci na zapas zapasowych pierścieni nie mam ale udało mi się go odpalić na benzynie z miksolem tyle że trzeba ciągle grzać świecę ale odradzam to rozwiązanie bo lubi strzelać a wtedy zbiornik może się zapalić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://:pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=2942[/img]

To sa moje Komety zdjecie robione przed 3 laty wiec napewno cos jeszcze doszlo ...

Komety nigdy nie "chodzily" ...no chyba ze po przerobce Venturi /wlotu Gaznika, a tak to trzymam je ze wzgledu na podobienstwo do

Super Tigra G 21...no i dlatego ze wdano w nie tyle pracy i wysilku a mimo to byly dosc tanie ...

 

PS: Czy moze ktos "wrzucic" to zdjecie do tresci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komety pięknie chodziły, wystarczyło je leciutko przerobić, mieliśmy jedną na zawodach w F2B w Katowicach, jak odpalała to ludzie schodzili się zobaczyć co to za silnik tak niesamowicie wyje, model latał i kręcił jak trzeba, a silnik odpalał z palca, bez rozrusznika (płochomu tancoru ... mieszajut)

 

ps.

jak je dopracować, opisał kiedyś chyba Rachwał i to było dużo więcej przeróbek niż tylko sama dysza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie mowie ze z KOMETY nie szlo zrobic super Motorka ...przeciez byly wzorowane na SUPER TIGRE ...ktory chodzil jak bajka ...tylko cos z Venturi ew . z dysza paliwa spaprano...

Zreszta sam przerobilem KOMETE (Venturi) ktora zapalala i chodzila dobrze, robiac przy tym niewyobrazalny halas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.