Skocz do zawartości

MD5 Kometa


leszek504b

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 83
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Najlepiej narzekac ,ze rosyjskie to badziewie a czy nasze było lepsze te Jaskółki,Piatkowskiego,Fegad,Piorun,Cezas-wykonanie tego było niejednokrotnie gorsze jak tych ruskich.Mam 3 szt Cezas i sa koślawe kartery to samo dotyczy kazdej z 5 szt Jaskółek a Pioruna to chyba robili jacyś uczniowie .Żaden z posiadanych przezemnie silników Fegad 2,5 a sa to sklepowe egzeplarze nie maja zadawalajacej kompresji i bez rozrusznika elektrycznego nie zapalą.Tak, że bądzmy obiektywni w ocenie .Sami nie mamy sie czym pochwalić a krytykujemy innych.Kolego wyczyść Komete skompletuj (mam swiecę jak chcesz ci wysle)postaw na półeczkę zawsze to ładniejsza ozdoba jak np.pluszowy miś.Nawiasem mówiac jak ktos ma jedna komete w kolekcji to rozumiem nie rozumiem natomiast osób które maja ich 10 szt.to kolekcjoner-maniak czy handlarz ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jager,

Co można było pochwalić, to się chwali. A było parę takich silników.

Co było do :ass: , to wyraźnie się mówi; najgorszemu wrogowi nie polecę Meteora, Komety czy, broń Boże, Poljota... :wink:

To prawda ale co robić kiedy innych silników nie było? Meteora miałem przerobionego w/g A.Rachwała i chodził jak złoto wprawdzie na śmigle od mk17 ale 2,5 m motoszybowiec ciągał aż miło , Kometa to niestety nie dała się ogarnąć , Poljot zaczął i skończył w deseczce (stanowisku) w modelarni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ty, jeger -nie musisz rozumiec po co komu iles tam silnikow ,.....co ?zal ci :ass: sciska ? ...sam masz iles tam Jaskolek -po co ci tyle ? handlujesz czy co ?

Jaskolka to bylo wg. ciebie badziewie !? -to po co masz ich 5 -wywal je jak ci sie nie podobaja ...

Jaskolki to byly najlepsze seryjne Polskie silniki a ty tu takie farmazony walisz ze az sie niedobrze robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie brak Wam czego???? samokrytyki -Jak Janeczek twierdzisz ze Jaskółka to najlepszy polski silnik to żal mi ciebie -patriotyzm przycmił ci obiektywna ocenę.To zdatrza sie w twoim wieku.

a jaki był najlepszy tłokowy silniczek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie brak Wam czego???? samokrytyki -Jak Janeczek twierdzisz ze Jaskółka to najlepszy polski silnik to żal mi ciebie -patriotyzm przycmił ci obiektywna ocenę.To zdatrza sie w twoim wieku.

Jager - jestes nastepny ktory pierdzieli o patriotyzmie -odwal sie synu

 

Jager- jest mi "przykro " ze twoje Jaskolki sa do :ass: ...moje sa fajne i pretenduja do najladniejszych,najlepszych i najbardziej rozpowszechnionych polskich motorkow mimo ze wlasciwie SiM-y 2 b rozpoczely powszechna "mechanizacje" polskiego modelarstwa...

 

Jager -pokaz swoja gembe zebym wiedzial z kim mam do czynienia , bo jezeli chodzi o wiek to widac ze jestes mlody gniewny ...czepiasz sie jak rzep.

 

wrocmy do TEMATU : ;D

Jager-nikt ci nie zabrania zbierac rosyjskich silnikow a zbieraj sobie ...ja zbieram Kometki

jezeli nie masz Komety , i to cie gryzie, to ci odstapie moze wtedy sie odczepisz ?

Janeczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jeśli chodzi o jakość wykonania to ta konstrukcja jest bardzo zajmująca...miałem go kiedyś w swoich rękach. Z tym, że nie jest to motorek seryjnie produkowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepan - wyciagnoles mi to z ust ....

 

...Jezeli chodzi o silnik JJS (konstrukcja p. Jacka Synakiewicza ) to rzeczywiscie b. ciekawa polska konstrukcja a silnik w wykonaniu p.Andrzeja Rachwala -(tez mialem w rekach)- chodzi i to zadowalajaco (mam nawet film z pracy tego silnika) .Konstrukcja tego silnika zostala opisana w miesieczniku "Swiat Motocykli " nr .5/2006 ...silnik ten byl skonstruowany z mysla o zastosowaniu w Polskim Motocyklu JJS ale pierwsze proby sprawdzajace prawidlowosc koncepcji byly zrobione wlasnie na malym silniku o pojemnosci 6.5 ccm czyli silniku modelarskim ktory napedzal smiglo ...Mysle i mam nadzieje ze Konstruktor Pan Jacek Synakiewicz juz wkrotce wypusci na rynek polski Motocykl ktorego wyglad zapiera dech ...wzmianki i zdjecia tego motocykla (prototyp chyba juz jezdzi) byly rowniez pokazane w niemieckich czasopismach Motocyklowych ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Dostałem komete md5 od mojego taty , ktory kupil ja jak byl mlody, jeszce jej nie odpalalem i wiem, ze nie byla jeszcze odpalana wogole. Pozatym nie mam ( iglicy dawkowania paliwa ? ) Z waszych postow mozna przeczytac, ze silniki sa zawodne, i trzeba je przerobic. Powiedzcie prosze jak to zrobic. Kazda rada jest mile widziana ;)

 

 

Zamieszczam fotke mojego kompletu ktory posiadam.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.