Skocz do zawartości

Pierwszy i ostatni heli w mojej stajni... T-REX


modelmaniak

Rekomendowane odpowiedzi

Po 23 latach "normalnego" modelarstwa pociągnęło mnie w kierunku śmigłowców...

 

Zacząłem składanie ...

 

dscf0045small8cy.jpg

 

 

Jakoś poszło...

 

dscf0056small8sh.jpg

 

Pierwsze loty...

 

dscf0021small8yi.jpg

 

dscf0023small1os.jpg

 

dscf0223small6tq.jpg

 

 

 

Kiedyś myślałem czytając różne publikacje na temat śmigłowców, że ich

opanowanie w powietrzu to straszne wyzwanie...

Dlatego postanowiłem kupić sobie takie cacko.

Po żmudnych ustawieniach modelu, radia, żyra itp. postanowiłem oderwać

model od ziemi...

Pomimo duzego doświadczenia z modelami akrobacyjnymi, pierwszy start

odbył się w atmosferze ogólnego szoku i trzesących nóg...

 

Po starcie przelatywały mi przez głowe wszystkie "fachowe" artykuły które

opisywały niesamowitą trudność w opanowaniu modeli śmigłowców...

Po ok.2 minutach lotu stwierdziłem że model jest posłuszny jak baranek...

Do tej pory nie wiem czy ja jestem taki zdolny czy latanie smigłowcami takie proste?

 

 

Chyba jednak to drugie bo nie uważam sie za szczególnie uzdolnionego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Postaw mi kawę na buycoffee.to

;) widzisz.... helikiem nauczysz sie wisiec ogonem do siebie ale... zaczyna sie fajniej kiedy zaczynasz juz loty postępowe ;)

Opanuj zawis tyłem, bokami, przodem, potem POWOLNY lot postepowy prawo>nawrót>lewo>dosrodkowanie>lądowanie.

 

Potem rob to ale staraj sie utrzymac te samą wysokosc, potem.... zrob pierwszą petle ;) beczke i takie tam i skumasz czacze :)

 

Ja chwilowo będę się wycofywał chyba z helikopterów... zobacze jeszcze... narazie Rapik siedzi grzecznie na półce i czeka na lepszą pogodę (tzn bez opadów).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model został sprzedany na Allegro chyba we wrześniu...

Model to t-rex v2.

 

Polecam ten model jako pierwszy śmigłowiec do nauki latania.

Jego stabilność, a za razem sterowność jest niesamowita.

Po ok. 3 lotnych dniach opanowałem zawis lot postępowy w dowolnym kierunku, lądowanie na punkt itp.

Po kolejnym łikendzie nauczyłem się tic-toc'a.

Oswoiłem się z modelem, przeprowadziłem kolejne regulacje m.in. zwiększyłem obroty wirnika głównego.

Dzięki temu model zyskał jeszcze na stabilności.

Po kolejnym lotnym niedzielnym popołudniu zacząłem się wygłupiać...

Przymiarka do pętli.... bez problemu. Ale zmieniłem krzywą skoku tak aby uzyskać zerowy ciąg przy neutralnej pozycji gazu. FF9 pozwala na zapisywanie i przełączanie faz lotu np.zawis-inne ustawienia akro-inne i np. 3D jeszcze inne.

Ogólnie spedziłem więcej czasu na regulacji niż w powietrzu...

Ale opłacało się... Moim zdaniem czas poświęcony na właściwą regulację modelu, żyroskopu mechaniki itp. powoduje zmniejszenie ilości późniejszych niespodzieanek.

 

Po kilku lotnych niedzielnych popołudniach okazało sie że latanie tym modelem sprawia mi tyle samo trudności co latanie zwykłym akrobatem.

W tym momencie zapadła decyzja o sprzedaży śmigłowca...

Przecież kupiłem go po to aby podnosić sobie adrenalinę... A teraz... Latanie śmigłowcem podnosi mi adrenalinę w takim samym stopniu co zjedzenie porannej porcji płatków kukurydzianych... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemek - bardzo trafne rozwiązanie z tym Athlonem 64.

Szkoda że to można generalnie stosować tylko w przypadku smigłowców, ot model Ci się "zawiesi", a Ty wtedy sru do literaturki, mała kawa, piwko. Emocje opanowane , potem Ctrl+Alt+Del i dalej sobie spokojnie latasz :). Ja stosuję akurat Durona jako kontroler skrzynki startowej :)

 

sprzet5.jpg

 

Cóz skrzynka jest trochę mniej skomplikowana od śmigłowca, to i moc obliczeniowa trochę mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.